خبر فوری
بررسی پرهوا دارترین سریال‌های ایرانی به بهانه ساخت «جیران» و «خاتون»
اگر ممیزی‌های خاص تلویزیون دست وبال هنرمندان برای پرداخت به ریز مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن دوران و روایت‌های عاشقانه را سخت می‌کرد، حالا قرار است در شبکه نمایش خانگی و با ساخت ۲ سریال «جیران» و «خاتون»، این ماجرا برطرف شود و شاید یکی دو گام هم به جلو برداریم.

محمدناصر حق خواه | شهرآرانیوز - هنوز هم وقتی از ماندگارترین سریال‌های ایرانی حرف به میان می‌آید، «هزاردستان»، «مدار صفردرجه» و «در چشم باد» جلب توجه می‌کند. انگار رنگ وبوی عجیبی در آن سال‌های اولیه قرن گذاشته اند که باوجود همه سختی‌های جنگ‌های جهانی و دیکتاتوری سلطنتی و قطحی و گرسنگی، همه مردم پابه پای قهرمان‌های سریال دوست دارند آن دوره را ببیند و در آن زمان زندگی کنند. همین طور است دوره قاجار‌ها و به ویژه عهد ناصرالدین شاهی که از «کمال الملک» تا «سلطان صاحب قران» و حتی سریال‌های نه چندان قوی محمدرضا ورزی، با همه ضعف‌ها و حسرت‌ها و شکست مشروطه و اشغال بخش‌هایی از ایران و قرارداد‌های ننگین و جدا شدن بخش‌های زیادی از کشورمان، پر از قصه و ماجراست و به شدت جذاب و بکر برای تماشا.


نه تنها در تلویزیون و سریال هایش بلکه در شبکه نمایش خانگی هم پرطرف دارترین و جریان سازترین سریال غیرکمدی همه این سال‌ها شهرزاد بوده است که ماجرای آن در حوالی سال ۳۲ و کودتای ۲۸ مرداد می‌گذرد. دیدن مردمان آن روزگار با لباس و چهره‌های خاص و گذر از کوچه پس کوچه‌های لاله زار قدیم و گشت وگذار در تهران تازه مدرن شده و سوار شدن بر ماشین‌های فرنگی و قهوه خوردن در گراندهتل هنوز هم جذاب است. اما حالا انگار قرار است از این هم شگفت زده‌تر شویم.

 

اگر سریال‌های تلویزیونی با بودجه‌های نه چندان بالا و با محدودیت‌ها در ساخت و پرداخت با همه جزئیات روی صفحه تلویزیون می‌رفت و اگر ممیزی‌های خاص تلویزیون دست وبال هنرمندان برای پرداخت به ریز مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن دوران و روایت‌های عاشقانه را سخت می‌کرد، حالا قرار است در شبکه نمایش خانگی و با ساخت ۲ سریال «جیران» و «خاتون»، این ماجرا برطرف شود و شاید یکی دو گام هم به جلو برداریم.


امیر جعفری، بابک حمیدیان، بهرام رادان، پریناز ایزدیار، رعنا آزادی ور، گلاره عباسی، مریلا زارعی، رؤیا تیموریان، ستاره پسیانی، غزل شاکری، مهدی پاکدل و هومن برق نورد. این بازیگران قرار است در یک سریال ایفای نقش کنند: «جیران».

 

مجموعه بازیگرانی که هرکدامشان می‌تواند یک اثر سینمایی را به پیش ببرد، اما حالا در کنار هم و به رهبری کارگردان جواب پس داده‌ای مثل حسن فتحی در یک داستان به شدت جذاب قرار است بازی کنند. «جیران» (با بازی پریناز ایزدیار) یکی از ندیمه‌های ناصرالدین شاه (با بازی بهرام رادان) است. قصه در زمان پادشاهی این شاه قاجاری در حال وقوع است که او عاشق جیران می‌شود و....


اگر مجموعه این نام‌ها شما را قانع نکرده است، احتمالا این خلاصه داستان شما را حداقل برای دیدن یک قسمت ترغیب می‌کند.


در خاتون که قرار است تینا پاکروان آن را کارگردانی کند هم در برهمین پاشنه می‌چرخد، بودجه بالا علاوه بر کیفیت‌های تولیدی و بصری بالا نگار جواهریان و مهران مدیری را قرار است روبه روی هم بگذارد. هرچند جزئیات داستانی این سریال هنوز به طور کامل مشخص نشده است، اما خبر‌های پشت صحنه و عکس‌های درخشان و بکری که از جیران و خاتون دیده ایم، ما را به تماشای ضیافتی از رنگ و نور در دل تاریخ با تماشای شخصیت‌هایی که  بی شک دوستشان خواهیم داشت دعوت می‌کند.

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}