خبر فوری
تهیه‌کننده فیلم «دینامیت»: فیلم را به امید حمایت مردم عزیز اکران خواهیم کرد
بعد از چند روز حضور و انصراف و لغو اکران فیلم «دینامیت» تهیه‌کننده این فیلم با بیان اینکه فیلم را به احترام سینماداران و زنده ماندن سینما‌ها اکران می‌کنیم دوباره به روی پرده رفتن فیلمش رضایت داد.

به گزارش شهرآرانیوز  - سرانجام دست‌اندرکاران فیلم «دینامیت» به اکران این فیلم رضایت دادند و سعید خانی به ایسنا گفته است: فیلم را به احترام سینماداران و زنده ماندن سینما‌ها اکران می‌کنیم و امیدواریم مردم هم از سینما حمایت کنند.

چتد روز پیش با جلسه شورای صنفی نمایش قرار شد دو فیلم «دینامیت» و «درخت گردو» با حمایت سازمان سینمایی اکران شوند تا ضرر ناشی از کم‌شدن ظرفیت سالن‌ها و ریسکی که در این روز‌های کرونایی برای اکران به فیلم‌ها تحمیل می‌شود تاحدی جبران شود. شورای صنفی نمایش هم با قطعیت اعلام کرد که اکران دو فیلم «دینامیت» و «درخت گردو» به ترتیب از نهم تیر و آخر هفته آغاز می‌شود، اما فیلم‌‌ها از نهم تیرماه اکران نشدند، چون کارگروه کرونا عصر چهارشنبه ۹ تیر ماه جلسه فوق‌العاده‌ای را تشکیل داد و همان‌طور که برخی صاحبنظران و نیز مدیران سازمان سینمایی در صحبت‌هایی غیررسمی گفته بودند، شرایط برای پرداخت ۲.۵ میلیارد تومان آنطور که صاحبان فیلم‌ها می‌خواستند مصوب نشد. در این جلسه بسته پیشنهادی اخیر شورای صنفی نمایش در خصوص حمایت از اکران فیلم‌های جدید با این شرط که اگر فروش آن‌ها از مبلغ دو میلیارد تومان عبور کرد، یک میلیارد تومان به عنوان کمک پرداخت شود و پس از فروش از پنج میلیارد تومان، کمک یک و نیم میلیاردی (مجموعا دو و نیم میلیارد تومان) پرداخت شود.

 

به این ترتیب روز گذشته اعلام شد که اکران فیلم‌های جدید در سینما‌ها منتفی شد حتی محمدرضا صابری - سخنگوی انجمن سینمادار‌ها - که از اتفاق پیش آمده گله‌مند بود، به ایسنا گفت: به زودی هیات مرکزی انجمن، جلسه فوق‌العاده‌ای را در این باره تشکیل می‌دهد و واکنش جدی سینمادار‌ها اعلام می‌شود و می‌بینید که یک انقلاب در این زمینه اتفاق خواهد افتاد.

اما امروز دست‌اندرکاران فیلم «دینامیت» طی بیانیه‌ای به نقل از تهیه‌کننده اعلام کردند که این فیلم را به خاطر سینماداران اکران می‌کنند. متن بیانیه سید ابراهیم عامریان تهیه کننده فیلم «دینامیت» درباره اکران این فیلم بدین شرح است:


«دوست داشتیم تا پیشتر و قبل از همه گیری کرونا در کنارتان فیلم «دینامیت» را به تماشا می‌نشستیم، ولی تقدیر را به گونه‌ای رقم زدند که امروز و در این شرایط سخت در خدمتتان باشیم، گرچه این اتفاق قرار بود امروز رقم بخورد، ولی به دلایلی که اجازه مطرح کردن آن را نداریم، علیرغم حل نشدن مسائل و مشکلات پیش روی فیلم با توجه به شرایط سخت خانواده سینما صرفا به دلیل درخواست مکرر سینماداران محترم و متعهد شدن شورای صنفی نمایش و انجمن سینماداران جهت حل مشکلات فیلم، از امشب پذیرای حضور و حمایت گرم و مهربانتان خواهیم بود.
امید که اندک زمانی که در این روز‌های نا امیدی در خدمتتان هستیم بتوانیم برای ساعاتی لبخند به لبانتان بنشانیم و کمکی نا چیز به احیای سینمای وطنمان کرده باشیم.

«دینامیت» را به امید حمایت مردم عزیز و هنرمندان سینما اکران خواهیم کرد.

به امید سلامتی و بهروزی مردم عزیزمان و رخت بستن این ویروس منحوس از سرزمین مان ایران.»


فیلم سینمایی «دینامیت» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی و تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان ساخته شده است و احمد مهرانفر، پژمان جمشیدی، محسن کیایی، نازنین بیاتی، زیبا کرمعلی، نادر سلیمانی، مجید شهریاری و امید روحانی، در این فیلم کمدی به ایفای نقش می‌پردازند.

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}