قلیچ: برادران مجیدی اینستاگرام من را از خارج بستند آزمون درمیان گزینه‌های زمستانی منچستریونایتد فوتبال ایران در مسلخ قانونی ۵+۱ AFC قول وحید امیری به یحیی گل محمدی| در پرسپولیس می‌مانم شکایت پرسپولیس از امیرحسین صادقی و یک خبرنگار+ نامه به صدا و سیما خاکی زاده: با هورسان قرارداد دارم و شاید والیبال ساحلی را ادامه ندهم | گاهی باید پا روی دل گذاشت! نباید صابر را فدای یک تورنمنت کرد|نگرانی به حق ارومیه ای ها مروری بر عملکرد ساحلی بازان ایران در قهرمانی آسیا|سه تیم با سه ترکیب جدید نارضایتی مدیران گل گهر از نتایج قلعه نویی| امیر روی لبه تیغ ادامه سرشاخ باشگاه استقلال با فدراسیون فوتبال| چرا اکبریان انتخاب شد؟ نساجی از استقلال شکایت می‌کند؟ دلیل تاخیر قرارداد پرسپولیس و کارگزار جدیدش مشخص شد چرا پیراهن شیری با سایر بازیکنان پرسپولیس فرق داشت؟ وضعیت مبهم دو بازیکن استقلال برای بازی با نفت آبادان ستاره پرسپولیس همچنان روی نیمکت ساعت و تاریخ بازی استقلال و صنعت نفت آبادان| شاگردان مجیدی به دنبال شکستن طلسم تساوی ساعت و تاریخ بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان| بازگشت سرخپوشان به کورس قهرمانی؟ رستگاری قهرمانِ جودوی جهان در راسته خیابان+ عکس| رستگار سیب‌زمینی و پیاز می‌فروشد! استعفای مسئول کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون بسکتبال/فرزین: چندماه خسته کننده و فرسایشی را پشت سر گذاشتم نبرد شهرداری ها در هفته دهم لیگ برتر والیبال| فولاد سیرجان برای ساداکروز تمرین می‌کند!
خبر فوری
افتتاح فضا‌های ورزشی اختصاصی بانوان در بوستان ملت
بانوان از این پس می‌توانند از زمین چمن طبیعی در بزرگ‌ترین بوستان شهر مشهد استفاده کنند.

مژده رنگیان | شهرآرانیوز؛ یکی از قدیمی‌ترین زمین‌های چمن مشهد پس از تجهیز و نوسازی با هدف ارائه خدمات ورزشی به بانوان شهر افتتاح شد.
سایت بانوان بوستان ملت مشهد با وجود مزایای زیاد، برای تعداد زیاد بانوان علاقه‌مند وسعت کمی داشت و شهرداری منطقه۱۱ تصمیم گرفت این فضا را گسترش دهد و تجهیز کند. با پیوستن زمین چمن بوستان به بخش بانوان، وسعت فضای اختصاص یافته به بانوان به ۳۰هزار مترمربع افزایش یافته است و با توسعه و تجهیز فضا‌های قبلی، فرصت خوبی در اختیار بانوان علاقه‌مند به ورزش در مشهد قرار گرفته است.


پروژه‌هایی که پایان هفته به بهره برداری رسید، زمین چمن طبیعی، پیست دوچرخه سواری، زمین چمن مصنوعی و زمین بسکتبال سایت بانوان بوستان ملت بودند. زمین چمن طبیعی همراه با پیست دوچرخه سواری، اسکیت و پیاده روی سایت بانوان بوستان ملت به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و با اعتبار ۶۵۰ میلیون تومان، بهسازی چمن مصنوعی بوستان ملت به مساحت ۲۲۰۰ مترمربع و با اعتبار ۵۹۰ میلیون تومان و بهسازی زمین بسکتبال بوستان ملت به مساحت ۶۰۰ مترمربع و با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان اجرا شده است.


اقداماتی از قبیل نوسازی آسفالت، رنگ آمیزی، حصارکشی برای قسمت اختصاصی بانوان و همچنین پروژکتور‌های این مجموعه برای بهره برداری در شب نصب شده است. در زمین بسکتبال به مساحت ۸۰۰مترمربع، سکوی تماشاچی، کف پوش پارکت ویژه زمین ورزشی روباز، رنگ آمیزی و دستگاه‌های بسکتبال استاندارد نصب شد.


افزایش سایت بانوان از ۵/۲ به ۵ هکتار

شهردار منطقه ۱۱ در مراسم افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های توسعه و بهسازی زمین چمن بوستان ملت، از افزایش ۵/۲ هکتاری سایت بانوان بوستان ملت خبر داد. مریم عرب احمدی گفت: یکی از نقاط شاخص و مهمی که در بوستان ملت قرار دارد، سایت ویژه بانوان این بوستان است که تعداد زیادی از بانوان از نقاط مختلف شهر از آن استفاده می‌کنند. یکی از گله‌های این بانوان کمبود فضای سایت بود که باتوجه به حجم مراجعه کنندگان به توسعه فضا نیاز داشتیم، بر همین اساس این موضوع در دستورکار قرار گرفت.


شهردار منطقه ۱۱ با بیان اینکه در اولین گام، فضای مرتبط با بازی کودکان و رینگ سلامت را به مساحت ۵/۱ هکتار به سایت ویژه بانوان اضافه کردیم، اظهار کرد: با این کار در کنار ورزش یا استراحت مادران در سایت، کودکان نیز در فضای مناسب آماده شده در کنار مادرانشان بازی می‌کنند.
عرب احمدی تصریح کرد: در گام بعدی نیز تصمیم گرفته شد زمین چمن طبیعی بوستان ملت و زمین دور آن را بازسازی و به سایت بانوان بوستان ملت اضافه کنیم که خوشبختانه این امر هم همراه با پیست دوچرخه سواری، زمین بسکتبال و زمین چمن مصنوعی که برای آرامش بیشتر بانوان دور آن‌ها محصور شده است، به بهره برداری رسید.


حضور مدیریت شهری در ورزش، فراتر از وظایف

معاون سلامت و تربیت بدنی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نیز با تأکید بر دغدغه مدیریت شهری در زمینه ورزش جوانان گفت: با اقدامات انجام شده اکنون شهر مشهد دارای ۱۱ فضای ورزشی ویژه بانوان است.


حسن نوری اظهار کرد: مجموعه بوستان ملت و فضا‌های ورزشی که در اختیار زائران و مجاوران قرار دارد، در گذشته به این شکل نبود و مجموعه‌ای عاری از امکانات بود. به همت شهرداری مشهد و مدیریت‌های متعدد شهری که احساس وظیفه و رسالت می‌کردند، فضا‌های ورزشی بوستان ملت مجهز شد و امروز نیز شاهد توسعه و بهسازی این فضا‌های ورزشی و اضافه شدن آن به سایت بانوان هستیم.


معاون سلامت و تربیت بدنی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه نیازمندی‌های حوزه ورزش به ویژه برای بانوان زیاد بود، گفت: اینکه زیرساختی برای ورزش و حضور بانوان در مشهد نداریم، امری واضح و روشن است و مدیریت شهری به اندازه توانش برای ایجاد فضا‌های ورزشی ویژه بانوان وارد میدان شده است، درحالی که وظیفه شهرداری نیست حوزه وظایف سازمان ورزش وجوانان را دنبال کند.


معاون سلامت و تربیت بدنی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: امروز با بهره برداری از این مجموعه، منطقه ۱۱ در کنار پردیس مادر و کودک که چند روز پیش افتتاح شد، دارای ۲ مجموعه مناسب و مجهز ورزشی ویژه بانوان است. با بهره برداری از این فضاها، اکنون شهر مشهد دارای ۱۱ فضای ورزشی ویژه بانوان است. درباره دوچرخه سواری بانوان نیز تا حد امکان سعی کرده ایم فضا‌های مناسبی را آماده کنیم. امیدواریم این اتفاقات مبارک در شهر ادامه یابد و به نیاز بانوان ما که نیاز اصلی جامعه است، توجه شود.


آسیب‌های اجتماعی به دنبال توسعه فضا‌های ورزشی

قاضی اسماعیل رحمانی، معاون دادستان مشهد و سرپرست دادسرای ناحیه٦، که در مراسم افتتاح این پروژه حضور داشت، تصریح کرد: اگر به دنبال جامعه‌ای مترقی و پیشرفته باشیم، باید به بانوان توجهی ویژه کنیم. اگر از نظر اجتماعی نیز به موضوع نگاه کنیم، باید گفت که ایجاد و توسعه فضا‌های ورزشی مناسب برای بانوان آسیب‌های اجتماعی را هم کاهش خواهد داد. بانوان ما به مکان‌هایی امن نیاز دارند تا در آن ورزش کنند و شاد باشند و از امکانات جامعه استفاده کنند که اقدامات شهرداری مشهد در این راستاست. باتوجه به این موضوع تلاش‌ها و اقدامات شهرداری مشهد در توسعه فضا‌های ورزشی درخور تقدیر است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}