ساعت و تاریخ بازی فوتسال ایران و قزاقستان در جام جهانی لیتوانی واعظ: امیدوارم به خاطر محبوبیت، قرارداد مجیدی ۳ ساله نشده باشد فرصت ۳ ساله آجورلو به مجیدی باور کردنی است؟! در سر سردار چه می‌گذرد؟ | آیا آجورلو برای استقلال برنامه‌ای دارد؟ مجیدی می‌ماند، مدیران استقلال می‌روند| آجورلو چهارمین مدیرعامل فرهاد مددی: به مجیدی گفته بودم جلالی مصدوم است شکست یاران موسوی برابر تیم میلاد عبادی پور برنامه بازی های تیم ملی والیبال در مرحله دوم جوانان جهان لیست مجیدی برای تقویت استقلال لو رفت ماجرای بانداژ سر بردیا سعادت در بازی با مراکش چه بود؟ ریگی به استقلال برنمی‌گردد| تکذیب شایعات صبحگاهی! سرپرست، ناامید از ترکیب جدید هیات‌مدیره| صدری بی‌خیال پرسپولیس شد؟ آجورلو همراه با مجیدی در استقلال| پاشازاده هم حذف شد! هنری از چنگ سپاهان پرید تعبیر جالب روس‌ها از شهرت سعید معروف ارومیه ای های والیبال به لهستان رسیدند بردیا بر سر دو راهی ایتالیا و فرانسه مجیدی به دنبال بازیکنان جدید برای استقلال! قاب خاطره | بیژن قنبری در حال تهیه گزارش از مسابقات کشتی والیبال ساحلی در کنار رود پارک مشهد
خبر فوری
دوران امیدوارکننده داوران در لیگ برتر| مشهدی مستعد!
هافبک مشهدی تیم فوتبال نساجی قائمشهر فصلی خوب را در این تیم سپری کرد و حالا امیدوار است که در لیگ بیست و یکم، در باز هم روی همین پاشنه برایش بچرخد.

مرتضی اخوان | شهرآرانیوز؛ فصل سخت قائمشهری‌های لیگ‌برتر فوتبال سرانجام با شیرینی بقایی دل‌چسب به پایان رسید و دراین‌میان عناصر مشهدی این تیم نقش بسزایی در این کامیابی داشتند. از سعید جلالی‌راد، گلر نیم‌فصل دومی این تیم، بگیرید تا فرزاد زامهران، شماره ۱۰ تیفوسی‌ها، که با عملکرد خوبش اولین نفری بود که با گزینه تمدید قرارداد باشگاه محبوب قائمشهری روبه‌رو شد و قراردادش را با این تیم تمدید کرد.

 

دراین‌میان مصطفی صداقت، مربی مشهدی، هم در کادرفنی ساکت الهامی در گرفتن ۲۲ امتیاز در ۱۳ بازی پایانی نساجی و بقای این تیم نقشی کلیدی داشت. علی داوران، بازیکن جوان مشهدی خط هافبک نساجی، دیگر مشهدی بود که نه به‌اندازه فرزاد زامهران، اما با ۱۵ بازی در ترکیب تیم مازنی توانست یکی از بازیکنان اثرگذار باشد. علی داوران که هنوز در ابتدای راه قرار دارد، حضور در تیم‌ملی نوجوانان را سکوی پرتابش به فوتبال حرفه‌ای می‌داند.

از فوتبال مشهد تا تیم ملی

سال ۲۰۱۷ بود که تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با ستاره‌های زیر ۱۷ سالش به هند اعزام شد. تیمی با سرمربیگری عباس چمنیان و کمک محمد بابایی، ۲ مشهدی، که هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد بزرگ‌ترین افتخار تاریخ فوتبال ملی در رده‌های پایه را برای کشورمان به ارمغان بیاورند. آن موقع و در آن تیم ملی رؤیایی که آلمان بزرگ را ۴ بر ۰ شکست داد و همین بازی هویت تیمی دوست داشتنی شد، علی داوران بازیکن جوان مشهدی هم حضور داشت؛ پسربچه‌ای که هنوز پایش به فوتبال حرفه‌ای و تیم‌های بزرگ باز نشده بود.

 

علی داوران درباره آن روز‌ها گفت: آن موقع در لیگ استان و برای تیم صنعت خراسان بازی می‌کردم. آقای چمنیان و کادرشان در سراسر ایران استعدادیابی می‌کردند و بازیکنان مستعد را به تیم ملی فرامی خواندند. من هم آن موقع به تیم ملی دعوت شدم و معتقدم بازی در ترکیب تیم ملی نوجوانان در جام جهانی هند سکوی پرتاب من به سوی فوتبال حرفه‌ای بود. داوران خاطرنشان کرد: در جام جهانی ۲ بازی برای تیم ملی به میدان رفتم و ثابت بازی کردم؛ یکی مقابل کاستاریکا و دیگری در مرحله حذفی با مکزیک.

رد پیشنهاد پدیده و سفر به ماهشهر

ستاره جوان مشهدی بعد از جام جهانی با پیشنهاد‌های مختلفی روبه رو شد؛ درست شبیه اتفاقی که برای بازیکنان دیگر آن تیم افتاد، از الهیار صیادمنش بگیرید تا سبحان خاقانی دیگر مشهدی آن فهرست. بازیکن تیم فوتبال نساجی مازندران درباره این پیشنهاد‌ها و مسیری که برگزید، اظهار کرد: بعد از جام جهانی از پدیده مشهد پیشنهاد داشتم، اما با مشورتی که با پدرم و چند بزرگ‌تر فوتبالی کردم، ترجیح دادم به خارج از استان بروم.

 

آن موقع به شهرداری ماهشهر پیوستم و چهارده پانزده بازی هم برای این تیم انجام دادم. داوران در ادامه مسیر فوتبال حرفه‌ای اش به سایپا رفت، اما بد روزگار برای او رقم خورد: در سایپا مصدوم شدم و نتوانستم آن طور که باید و شاید خودم را نشان بدهم، اما شکر خدا در ادامه تصمیم خوبی گرفتم و راهی نساجی مازندران شدم.

یک فصل خوب در وطنی

داوران درباره پیوستنش به نساجی گفت: قراردادی سه ساله با نساجی مازندران دارم و امسال اولین فصل حضورم در این تیم بود. وی افزود: خداراشکر فصل خوبی را در این تیم داشتم و باتوجه به اینکه اولین فصل حضورم بود و تیم هم شرایط خاصی را در جدول تجربه کرد، فکر می‌کنم انجام ۱۴ بازی در لیگ و یک بازی در جام حذفی برای نساجی مطلوب باشد. داوران ۶۳۴ دقیقه در لیگ برتر بیستم برای نساجی به میدان رفت که ۴ بازی آن برایش حکمی دیگر داشت.

 

او دراین باره اذعان کرد: بازی برابر استقلال و پرسپولیس خیلی ارزشمند است. من امسال رفت و برگشت مقابل این ۲ تیم بزرگ فوتبال ایران به میدان رفتم و از این بابت خوش حالم. نکته جالب توجه آنکه هافبک دفاعی مشهدی نساجی در این فصل ۲ بار کارت زرد دریافت کرده و هردو آن‌ها در بازی مقابل استقلال و پرسپولیس بوده است؛ اتفاقی که از انگیزه خوب این بازیکن در بازی مقابل سرخابی‌ها نشان داشته است.

روایت داوران از هم نشینی با همشهری‌ها

بازیکن مشهدی نساجی درباره هم تیمی بودن با سعید جلالی راد و فرزاد زامهران، ۲ بازیکن مشهدی نساجی، گفت: فرزاد و سعید از بازیکنان خوب ما در این فصل بودند که تأثیر بسزایی در موفقیت تیم ما داشتند. وی افزود: زامهران قراردادش را تمدید کرده است، اما فکر می‌کنم سعید جلالی راد این فصل با ما نباشد، زیرا او در نیم فصل به صورت قرضی از پدیده مشهد به نساجی آمد و باید به مشهد برگردد. علی داوران با اشاره به حضور مصطفی صداقت، مربی همشهری اش، در کادرفنی نساجی خاطرنشان کرد: آقامصطفی از مربیان بادانش فوتبال ماست که از وقتی با ساکت الهامی به قائمشهر آمدند، تیم ما از این رو به آن رو شد. آن‌ها از نظر روحی و روانی تیم را تکان دادند و رفاقت‌ها در تیم ما خیلی بیشتر شد؛ عاملی که به نظر من باعث بقای نساجی در لیگ برتر شد.

آینده داوران

ستاره بیست ویک ساله خط هافبک نساجی که رؤیا‌های بزرگی در سر می‌پروراند، در فصلی که گذشت توانست آرام آرام خودش را به ترکیب اصلی نساجی نزدیک کند. علی داوران در این فصل هیچ وقت بازیکنی ثابت در ترکیب مازنی‌ها نبود، اما همیشه به عنوان ذخیره‌ای مطمئن به میدان آمد و حالا انتظار می‌رود در فصل دوم حضورش در این تیم شمالی خودش را به ترکیب اصلی تیم دیکته کند. داوران درباره برنامه‌های آینده اش برای پیشرفت در مسیر فوتبالی گفت: باید تلاشم را بیشتر کنم تا بتوانم پله‌های ترقی را طی کنم. خودم خیلی دوست دارم لژیونر شوم و برای این مهم باید این ۲ سال دیگری را که در نساجی هستم، عملکرد فنی ام را به سطح مطلوبی برسانم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}