خبر ویژه

دفع ۳۳ میلیون حمله سایبری به ایران در سال گذشته

  • کد خبر: ۷۹۰۶
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۶
روز گذشته محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان که برای شرکت در اجلاس هوشمندسازی قطر و همچنین اجلاس منطقه‌ای کنفرانس امنیتی مونیخ با موضوع امنیت سایبری به دوحه سفر کرده است، با حضور در جلسه وزرای کشور‌های حاضر در این کنفرانس، گفت: تهدیدات سایبری امروز امنیت شهروندان و طیف گسترده‌ای از خدمات مربوط‌به زندگی شهروندان را تهدید می‌کند. یک‌جانبه‌گرایی و توسل به تحریم، تهدیدی علیه امنیت بین‌المللی در عرصه سایبری است و استفاده از مکانیزم‌های چندجانبه‌گرایانه راه‌حل مشکلات امنیت سایبری در جهان به شمار می‌رود. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات، آذری‌جهرمی با اعلام مشارکت و حمایت ایران از روند مباحث موسوم به «گروه باز» در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: ایران به نقش‌آفرینی مؤثر خود در شکل‌دهی به ابتکارات بین‌المللی در عرصه امنیت سایبری ادامه می‌دهد.
او در ادامه به تشریح اقدامات انجام‌شده در کشور برای مقابله با حملات سایبری پرداخت و در این زمینه بیان کرد: ایران به‌عنوان یکی از قربانیان حملات سایبری، پوشش دفاعی خود را در‌برابر این حملات از‌طریق سامانه «دژفا» ارتقا داده است. براین‌اساس توانستیم ۳۳میلیون حمله سایبری در یک سال گذشته را دفع کنیم.
به گفته وزیر ارتباطات ایران، سامانه‌های دژفا شامل ۱۰‌سامانه مجزا و وابسته به هم است؛ سامانه‌هایی که مانند دژی محکم، کشور را از حملات سایبری تا‌حدود بسیار زیادی محافظت می‌کند. این سامانه‌ها با هدایت و فرماندهی مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد‌های رایانه‌ای) در کشور بومی‌سازی و راه‌اندازی شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}