وعده شهردار مشهد برای اجرای قانون حمایت از معلولین پیگیری ردیف بودجه ملی زیارت برای مشهد | مطالبه ۲۱ هزار میلیارد تومانی شهرداری مشهد از دولت سهمیه سوخت وانت بار‌ها تا ۶۰۰ لیتر در ماه افزایش یافت ثبت۳۶۰ هزار تماس تلفنی مزاحم با سامانه ۱۲۵ مشهد بهره‌برداری از جایگاه سی ان جی جاهدشهر و خدمات موتوری در مشهد باران هوای مشهد را پاک کرد حاشیه شهر مشهد؛ گم‌شده بودجه ملی قانون جامع حمایت از معلولان اجرایی شود پرونده قضایی برای مازوت‌سوزی در مشهد بررسی سوابق هنرمندان متقاضی شرکت در بخش یادمان‌های نوروزی همه شهر باید در اختیار افراد توان‌یاب قرار گیرد وجود ۴۱۰ دستگاه اتوبوس مناسب برای حمل صندلی چرخدار در مشهد چاپ چهارعنوان کتاب با خط بریل ویژه جامعه نابینایان در مشهد شهردار مشهد: پروژه‌های بدون پیوست مناسب سازی مجوز نخواهد گرفت مناسب سازی هشت بوستان برای افراد دارای معلولیت براساس کانون‌های محل زندگی | نصب ۴۶ وسیله بازی و ورزشی ویژه توانیابان اولین تور بازدید میدانی هنرمندان بخش آذین‌های نوروزی از سطح شهر مشهد راه‌اندازی واکسیناسیون سیار کرونا در پنج ایستگاه کار مشهد معاون عمران حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد منصوب شد استفاده از پارک ملت به‌ عنوان یک پارک هویتی در حوزه ورزش حس خوب تعلق شهروندان
خبر فوری
استاندار خراسان‌رضوی: تسهیل خدمت‌رسانی نیازمند اصلاح برخی قوانین است
استاندار خراسان‌رضوی گفت: برخی قوانین و روال‌های قانونی دست‌وپاگیر وجود دارد که برای تسهیل خدمت‌رسانی به مردم، اصلاح آن‌ها ضروری به‌نظر می‌رسد.

به گزارش شهرآرانیوز؛ به نقل از ایرنا، استاندار خراسان‌رضوی گفت: برخی قوانین و روال‌های قانونی دست‌وپاگیر وجود دارد که برای تسهیل خدمت‌رسانی به مردم، اصلاح آن‌ها ضروری به‌نظر می‌رسد.
محمدصادق معتمدیان افزود: برخی از این قوانین در مسیر ارائه خدمات مطلوب و به‌هنگام به شهروندان و تسریع و تسهیل در اجرای پروژه‌ها مانع ایجاد می‌کنند که نیاز است با بازنگری در این قوانین به اصلاح آن‌ها اقدام شود.


وی تأکید کرد: باید با حذف برخی تشریفات، اختیارات بیشتری به مدیران داده شود، اما درعین‌حال باید کمیته‌ای بر روند انجام امور و جلوگیری از حیف‌ومیل نظارت کند، زیرا ایجاد رضایتمندی در مردم و اجرای پروژه‌ها برای رفاه مردم ضروری است، چون وظیفه ما خدمت به مردم است.


معتمدیان اظهار کرد: برخی روال‌های به‌ظاهر قانونی و قوانین مربوط به آن به‌جای تسهیل در روند ارائه خدمت به مردم، به عاملی برای فرار از مسئولیت و انجام کار تبدیل شده است و وجود آن به تأخیر در اجرای پروژه‌ها و مانعی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم منجر می‌شود.
وی با بیان اینکه این مشکلات و روال‌های نیازمند اصلاح در جریان سفر‌های شهرستانی و پیگیری خواسته‌های مردم بیش از پیش خود را نشان می‌دهد، ادامه داد: به‌یقین سفر‌های شهرستانی سبب نوعی آسیب‌شناسی مدیریتی در استان نیز می‌شود.


استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به سفر ۱۰روز پیش خود به شهرستان داورزن گفت: در دیدار با مردم روستای تاریخی مزینان مشخص شد که ساخت راه دسترسی شهر داورزن به روستای مزینان حدود ۲۰سال معطل مانده است و چندین وزیر در سفر‌های مختلف به منطقه نتوانسته‌اند گره این طرح را بگشایند، درحالی‌که مهم‌ترین و تنها مطالبه مردم روستا به‌سرانجام‌رسیدن همین راه بود.


وی افزود: با پیگیری در این سفر، ابتدا دستور خلع ید پیمانکار و امانی‌شدن پروژه به‌معنای استفاده از امکانات و اعتبارات دولتی را برای پایان پروژه صادر کردیم که مؤثر بود و در کمتر از ۲۴ساعت عملیات اجرایی آسفالت و آماده‌سازی این مسیر تقریبا ۶کیلومتری آغاز شد و به‌زودی تکمیل و مطالبه مردم محقق می‌شود.
معتمدیان تصریح کرد: اگر بخواهیم در کشور کار انجام دهیم، شدنی است و لازمه‌اش اراده، پشتکار و دلسوزی است تا موانع شناسایی شوند و برای برداشتن آن‌ها از سر راه خدمت‌رسانی اقدام شود.


استاندار خراسان‌رضوی یکی از آفت‌های موجود در کشور را مطالبه‌سازی‌های غیرواقعی دانست و افزود: این روند مطالبه‌سازی درحالی شکل گرفته است که برمبنای توان و امکانات موجود کشور، پاسخ‌گویی به آن شدنی نیست؛ ضمن اینکه در وهله نخست باید مطالبات گذشته پیگیری و محقق شود، زیرا رضایت مردم و اعتماد آن‌ها در گرو انجام وعده‌های داده‌شده و تحقق‌یافتنی است، نه ایجاد مطالبات جدید و نشدنی.


وی با اشاره به اینکه در ۸ ماه گذشته به ۲۶شهرستان از ۳۳شهرستان استان سفر کرده است، افزود: درمجموع از ۶۷شهر و ۵۴روستای استان بازدید شده و برای رفاه حال مردم و تحقق مطالبات آن‌ها ۱۰۵۴ مصوبه گذرانده شده که هرکدام به فراخور زمان و پیگیری‌ها تاکنون به‌میزان درخور توجهی پیش رفته و محقق شده است.
معتمدیان افزود: ازآن‌میان تاکنون ۱۴۰مصوبه کامل اجرا شده، ۷۴۹مصوبه با درصد پیشرفت بیش از ۹۰درصد در محدوده زمانی تعیین‌شده در دست اجراست و دیگر مصوبات نیز درحال پیگیری است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}