مشهدالرضا سیاه پوش عزای معصومین (ع) در روز‌های پایانی ماه صفر فروش و انتشار اوراق مشارکت برای ۳ پروژه بزرگ شهری مشهد آغاز سال تحصیلی بیش از یک میلیون دانش‌آموز خراسان رضوی کاشت نهال به یاد شهدای شهرداری مشهد پیشرفت ۵۲ درصدی زیرگذر آزادی به جانباز در مشهد گره گشایی شهردار مشهد از پروژه‌های اقتصادی شهر اولویت شهرداری مشهد در مدیریت عالمانه و جهادی ویروس کرونا کاشت درخت به یاد شهدای شهرداری مشهد در باغ خاطره + ویدئو شهردار مشهد: فضاآرایی شهر را برای مناسبت‌ها به هیئت‌های هر محله واگذار می‌کنیم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: امکان ایجاد یا انتقال یکی از مراکز سینمایی کشور به مشهد آماده‌سازی میدان فردوسی تا حرم مطهر برای پیاده‌روی جاماندگان اربعین آبکوه مشهد نونوار می‌شود تکذیب ممنوعیت سفر با خودروی شخصی به مشهد در دهه پایانی صفر شهردار مشهد: ما به جوانان جامعه بدهکار هستیم ایجاد سایت ویژه بانوان در کمربند جنوبی مشهد در دستورکار مدیریت شهری حمایت شورای شهر از تأمین نیاز آموزشی دانش‌آموزان حاشیه شهر مشهد تنش آبی در مشهد تا ۲ سال آینده ورود خودرو‌های شخصی با پلاک غیربومی به مشهد ممنوع شد (یکم مهرماه ۱۴۰۰)
خبر فوری
شهردار مشهد: مشهد را به بهشت سرمایه‌گذاران تبدیل خواهیم کرد
سید عبدالله ارجائی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه به‌عنوان شهردار مشهد گفت: حضور میهمانان خارجی در این مراسم نویدبخش تعاملات گسترده بین‌المللی مشهد در چهار سال آتی خواهد بود و مشهد را به لطف بزرگواران به بهشت سرمایه‌گذاری تبدیل خواهیم کرد.

طنین همتی | شهرآرانیوز؛ آیین تکریم و معارفه شهردار مشهد، سید عبدالله ارجائی، با حضور مسئولان شهری و کشور و نمایندگان کشورهای همسایه در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

سید عبدالله ارجائی در این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دوره جدید مدیریت شهری در مشهد مقدس دوره مدیریت عالمانه و جهادی خواهد بود و ان‌شاءالله رفتار سلیقه به کنار رفته و دوره مشارکت و خرد جمعی در شهر آغاز خواهد شد.

 

وی افزود: از تمامی صاحبان اندیشه و خرد و اساتید حوزه و دانشگاه به جهت مشارکت در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری برای اعتلای مشهد‌الرضا(ع)، جهان‌شهر اخلاق و معنویت دعوت می‌کنم و امیدوارم در این دوره حجم سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در مشهد افزایش یابد که حضور میهمانان خارجی در این مراسم نویدبخش تعاملات گسترده بین‌المللی مشهد در چهار سال آتی خواهد بود و مشهد را به لطف بزرگواران به بهشت سرمایه‌گذاری تبدیل خواهیم کرد.

 

شهردار مشهد بیان کرد: امیداریم توسعه متوازن در شهر ایجاد و تمام نقاط شهر زیست‌پذیر شود و فاصله میان متن و حاشیه کاهش پیدا کند.

ارجائی درباره اقدامات خود برای افزایش سهم مشهد در اعتبارات ملی خاطرنشان کرد: اعتبارات ملی مهم است و سهم مشهد گرفته خواهد شد؛ اما پتانسیل مشهد آن‌قدر زیاد است که می‌تواند به استان‌های دیگر نیز کمک کند.

 

وی درخصوص استفاده از مدیران دوره پنجم مدیریت شهری اضافه کرد: ملاک ما دوره قبل و جدید نیست بلکه جوانان شایسته کمربندهایشان را محکم ببندند.

 

شورای شهر تمام‌قد از شهردار جدید حمايت می‌کند

حسن موحدیان، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، نیز در ابتدای برگزاری آیین تودیع و معارفه شهردار مشهد اظهار کرد: بر اساس گام دوم بیانیه انقلاب و بررسی‌هایی که داشتیم و با وسواس بسیار به آقای ارجائی رسیدیم. شهردار این دوره با بدنه شهرداری آشناست و از طرفی برای ما بومی‌بودن مهم بود، چراکه مشهد با کلان‌شهرهای دیگر به‌دلیل حضور امام‌رضا(ع) و ۳۰میلیون زائر فرق دارد.

 

وی افزود: توصیه‌ای به شهردار دارم که به بیانیه بسیار راهبردی گام دوم انقلاب توجه داشته باشند. بیانیه گام دوم انقلاب و فرمایشات ‌مقام معظم رهبری باید سرلوحه کار ما باشد و همه دستگاه‌ها باید این بیانیه راهبردی را در نظر داشته باشند.

 

او ادامه داد: وقت خودمان را نباید تلف کنیم، باید از تجربیات گذشتگان و شهرداران قبلی و شوراهای پیشین که در این شهر زحمت کشیدند استفاده کنیم. ما در شورای شهر از تعامل با همه دستگاه‌ها استقبال می‌کنیم تا با کمک هم مشکلات شهر را حل کنیم.

 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه دکتر کلائی شهر را پرجنب‌وجوش اداره کردند و من به‌عنوان شهروند قدردان ایشان هستم، گفت: از آقای کلائی تشکر می‌کنم و آرزوی موفقیت برایشان دارم و به آقای ارجائی هم خیرمقدم می‌گویم. آقای ارجائی! شورا تمام‌قد پشت شما ایستاده است و از شما حمایت می‌کند.

 

در مشهد کم‌کاری ممنوع است

حسین‌زاده بحرینی، نماینده مجلس، نیز در این جلسه اظهار کرد: مشهد در سال‌های گذشته که من افتخار نمایندگی آن را داشتم همیشه از این شانس برخوردار بوده که شهردار سخت‌کوش داشته باشد. امروز هم آقای کلائی تودیع می‌شود و شهردار جدید بر سر کار می‌آید. شهر مشهد این ویژگی را دارد که هرکسی در هر کجای این شهر خدمتی را متقبل شود، این احساس را دارد که خادم امام‌رضا(ع) و زائرانش است.

 

او ادامه داد: پذیرش مسئولیت در این شهر الزامات خود را دارد و در مشهد کم‌کاری ممنوع است، حتی شهروندان هم باید احساس میزبانی زائران را داشته باشند.

 

وی تأکید کرد: در جلسه‌ای که نمایندگان شهر مشهد و اعضای شورا داشتند، نکاتی درباره حاشیه شهر گفته شد و‌ این را می‌دانیم که این دغدغه همیشه بوده است. با این حال ذکر این نکته نیاز است که منطقه پیرامونی حرم مطهر و ثامن اهمیت زیادی دارد و اگر به این منطقه نرسیم، تبدیل به منطقه‌ای توریستی و بی‌هویت می‌شود. بدانید این امانتی در اختیار شماست و هر تصمیمی بگیرید باید نتیجه بلندمدت داشته باشد.

 

حسین‌زاده بحرینی افزود: دوران شورای چهارم و‌ پنجم دوران بلاتکلیفی منطقه ثامن بود. طرح تاش قصد داشت این منطقه را به یک منطقه مذهبی کشوری تبدیل کند اما اتفاق نیفتاد. درحالی‌که تمام محیط و اطراف حرم و منطقه ثامن باید رنگ‌وبوی حرم داشته باشد.

 

طرح بازآفرینی، نقطه آغاز فعالیت‌های جدید در شهر

محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی، نیز در مراسم تکریم و معارفه شهردار مشهد ضمن تشکر از دکتر کلائی، شهردار سابق مشهد، گفت: در سه سال گذشته با مشکلات جدی در کشور مواجه بودیم و تلاش‌ها و اقدامات ارزشمند شهردار و شورای پنجم قابل تقدیر است. امروز هم نیز مهندس ارجائی شهردار جوان و‌ انقلابی آمده‌اند و امیدوارم موفق باشند.

به گفته استاندار موضوع منطقه ثامن بسیار موضوع مهمی است و مطالبه مردمی است که در چند سال گذشته با کمک همه دستگاه‌ها به تصویب رسید و بعد از تصویب در شورای عالی شهرسازی بنا بر دستورات مقام معظم رهبری ابلاغ شد تا طرح جدیدی در شهر مشهد داشته باشیم.

وی افزود: در حاشیه شهر اقدامات شایسته‌ای انجام شده است. بعد از سه دهه با کمک شورای شهر پنجم و شهردار سابق طرحی تصویب شده است و با کمک شورای جدید اجرایی خواهد شد.


معتمدیان تصریح کرد: طرح بازآفرینی با ۴ هزار میلیارد تومان تصویب شد که ۱۷۰۰ میلیارد تأمین اعتبار شده است تا زمینه اجرای ۱۳۸ پروژه در شهر فراهم شود. امیدواریم طرح کمربند شهر مشهد نیز برای جلوگیری از ساخت‌و‌سازها به‌زودی اجرایی شود.

در انتهای مراسم نیز از سوی ریاست شورای اسلامی ششم مشهد و شهردار جدید مشهد، هدیه‌ها و لوح‌های تقدیر و‌ تشکر به محمدرضا کلائی، شهردار سابق مشهد، تقدیم شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}