خبر فوری

محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا برداشته شد؟

  • کد خبر: ۸۰۶۰۹
  • ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵
محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا برداشته شد؟
برخی از شهروندان تهرانی که جزو واجدین شرایط فعلی تزریق واکسن نبودند، در یکی دو روز اخیر به تصور برداشتن محدودیت سنی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کردند. اما تاکنون محدودیت سنی برداشته نشده است.

به گزارش شهرآرانیوز، تعداد کثیری از مردم تهران بدون رعایت محدودیت سنی در روزهای اخیر بر اساس مطالب منتشر شده در فضای مجازی به مراکز واکسیناسیون در تهران مراجعه کردند که این کار سبب ازدحام و کندی تزریق واکسن در این مراکز شد.

 

دکتر علیرضا زالی در این خصوص توضیح داد: برخی از شهروندان تهرانی که جزو واجدین شرایط فعلی تزریق واکسن نبودند، در یکی دو روز اخیر به تصور برداشتن محدودیت سنی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کردند. اما موضوع این است که محدودیت سنی برداشته نشده است.

 

وی با بیان اینکه این موضوع سبب ازدحام در برخی مراکز واکسیناسیون شده است، اظهار داشت: در کشور به ویژه شهر تهران همچنان پذیرش افراد به مراکز واکسیناسیون صرفا از طریق سامانه سلامت و بر اساس اعلام سن انجام می‌شود. بنابراین مردم باید این موضوع را رعایت کنند تا موجب ازدحام جمعیت در مراکز واکسیناسیون نشوند.

 

زالی ادامه داد: در حال حاضر هیچگونه تغییری در روند واکسیناسیون انجام نشده است و مردم باید بدانند که هرگونه تغییر سنی و اعلام گروه‌های سنی، تنها از سوی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: با توجه به شتاب مناسبی که اکنون در روند واکسیناسیون در تهران انجام شده است، از شهروندان تهرانی تقاضا داریم پس از اعلام گروه سنی و ثبت نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت، بر اساس اعلام سامانه پیامکی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا مشکلی در روند کار صورت نگیرد.

 

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد که روز گذشته به خاطر همین موضوع کذب که محدودیت سنی در تزریق واکسن کرونا برداشته شده است، بیش از ۵۰ درصد مراکز واکسیناسیون در تهران با ازدحام‌های غیرضروری مواجه شدند.

 

وی افزود: این امر باعث شد که نه تنها افراد غیرواجد شرایط نتوانند خدمات دریافت کنند، بلکه حضور آنان سبب ازدحام در مراکز واکسیناسیون شد و کار واکسیناسیون افراد واجد شرایط را هم با اختلال مواجه کرد. 

 

زالی اظهار داشت: بسیاری از این افراد حتی به سامانه سلامت وزارت بهداشت که برای نام نویسی نوبت واکسن طراحی شده است، مراجعه نکرده بودند تا مشخص شود که در حال حاضر واجد شرایط نیستند.

 

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، تاکنون ۲۴ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۷۵۰ نفر دز اول واکسن کرونا و ۱۲ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۵۹۸ نفر نیز دز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۶ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۳۴۸ دز رسید.

 

در شبانه روز گذشته با تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۰۵ دز واکسن کرونا، رکورد تزریق روزانه واکسن در کشور برای چندمین بار شکسته شد. روز گذشته با تزریق یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۶۷ دز واکسن کرونا، تزریق روزانه واکسن در کشور به رکورد جدیدی رسید.

 

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}