فیلم و عکس از فروریختن ورزشگاه تیم سابق جهانبخش در لیگ هلند دلیل توقف در بازی نیوکاسل و تاتنهام چه بود؟+ عکس و ویدئو گل‌ها ۷ بازیکن بسکتبال خوزستان کرونا گرفتند! | سامری: شرایط برگزاری بازی با ذوب آهن را نداشتیم توفیق: بازی پراشتباهی داشتیم| حضور ملی پوشان در یک تیم کار هر مربی را آسان می‌کند لحظه شماری گابریل پین برای شروع لیگ|مربی ایتالیایی درانتظار هواداران استقلال پونکراشف:من با ذوب آهن فقط صحبت کردم| شکست برابر گرگان شروع خوبی برای ما نبود واکنش فتح الله‌زاده به مربیگری نکونام در استقلال| اعتماد به قرارداد ۳ ساله با مجیدی انتخابات فدراسیون بسکتبال و سوال‌های بی جواب| از یک سوراخ نباید دوبار گزیده شد! مصدومیت در استقلال از بازی اول| مهدی‌پور به بازی با هوادار نمی‌رسد تداوم حضور ناظم الشریعه در تیم ملی فوتسال|بی تفاوتی فدراسیون فوتبال به انتقادها وضعیت نامشخص دو مربی پرسپولیس برای ادامه همکاری! عذرخواهی یحیی بعد از ضعیف‌ترین نمایش ۵ سال اخیر پرسپولیس وضعیت نوراللهی در الاهلی بهتر می‌شود؟ روایت عاشقانه‌های شهدای ورزشکار | شهید محمد دشتی قاب خاطره | عکس تیمی پیام گچ خراسان در سال‌۷۲ آغاز تلاش‌ها برای بازگرداندن هادی رضایی به نیمکت تیم ملی والیبال‌نشسته پیروزی فرش‌آرا در لیگ برتر| برد در جنوب، باخت در شمال خانه‌به‌دوشی پسران مجیدی! گلایه‌های مهرداد محمدی از دعوت‌نشدن به تیم ملی لغو اولین بازی در اولین هفته در لیگ یک!
خبر فوری
همکاری شورای شهر و آستان قدس برای تأمین سرانه ورزشی در حاشیه مشهد
در بازدید نایب رئیس و جمعی از اعضای پارلمان شهری مشهد از مؤسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی توافقات خوبی صورت گرفت که برای ورزش مشهد بسیار مفید خواهدبود..

به گزارش شهرآرانیوز؛ نایب رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با هدف ایجاد شرایط همکاری مشترک بین مؤسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی و شورای اسلامی شهر مشهد برای توسعه ورزش مناطق محروم از مؤسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت بازدید کردند.

بهره برداری موقت ورزشی از زمین‌های بایر آستان قدس در حاشیه شهر

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در این بازدید گفت: صحبت‌های اولیه برای بازآفرینی و بهره برداری موقت ورزشی از زمین‌های بایر متعلق به آستان قدس در حاشیه شهر انجام شده است و امیدواریم بتوانیم از این طریق، ظرفیتی برای ارتقای سلامت و تربیت بدنی جوانان، نوجوانان و شهروندان مشهدی فراهم آوریم. مهدی ناصحی افزود: با پیگیری‌های بعدی اگر امکان پذیر باشد، ظرفیت‌های مختلف ورزشی را در مناطق حاشیه شهر با همکاری و کمک‌های آستان قدس رضوی فراهم می‌آوریم تا جوانان مستعد بیشتری در حاشیه شهر از امکانات بهره‌مند شوند. ناصحی گفت: امیدواریم با استفاده از این ظرفیت بتوانیم فضایی برای ارتقای سلامت و تربیت بدنی جوانان، نوجونان و شهروندان مشهدی فراهم آوریم.

آمادگی مدیریت شهری برای ایجاد مجموعه ورزشی با مشارکت آستان قدس

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد هم در حاشیه این بازدید گفت: شورای شهر و شهرداری آمادگی دارند که درصورت مشارکت نهادهایی، چون آستان قدس رضوی، برای ایجاد مجموعه‌های ورزشی در حاشیه شهر اقدام کنند.


مجید طهوریان عسکری با بیان اینکه حوزه ورزش، یکی از موضوعات جدی و مهم مدیریت شهری در بحث توسعه سلامت اجتماعی است، افزود: از نگاه شورای شهر و شهرداری، توسعه ورزش همگانی و حمایت مطلوب و بجا از ورزش قهرمانی، فرصت طلایی و فوق العاده‌ای برای کمک به سلامت جسمی و روحی شهروندان محسوب می‌شود. وی افزود: در حوزه ورزش قهرمانی، با کشف استعداد‌ها و توسعه زیرساختی، می‌توان بستر لازم برای شکوفایی و درخشش جوانان، نوجوانان و ورزشکاران حرفه‌ای شهر را فراهم آورد تا پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی را در سراسر دنیا به اهتزاز درآورند و برای کشور و مشهد افتخارآفرینی کنند.


طهوریان عسکری با بیان اینکه مجموعه تربیت بدنی آستان قدس و کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی و سامان دهی حاشیه شهر شورای شهر می‌توانند در قالب یک اقدام مشترک برای بازآفرینی و احیای زمین‌های ورزشی یا اراضی با کاربری ورزشی در حاشیه شهر اقدام کنند، بیان کرد: بیشتر این زمین‌ها در اختیار موقوفات آستان قدس رضوی است و بنا به تعامل دوسویه و همراهی دوجانبه، مدیریت شهری آمادگی دارد که این زمین‌ها را به مجموعه‌های ورزشی تبدیل کند.

 

عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد تأکید کرد: با این تعامل، از یک سو سرانه‌های ورزشی شهر ارتقا پیدا می‌کند و از سوی دیگر، با رشد و توسعه فضا‌های ورزشی می‌توان با آسیب‌های اجتماعی حاشیه شهر مقابله کرد. وی افزود: امیدواریم در این زمینه با همراهی آستان قدس رضوی، اداره کل ورزش و جوانان و دیگر دستگاه‌های دخیل بتوانیم حوزه سلامت اجتماعی شهروندان را توسعه دهیم.

رونق و توسعه ورزش در مناطق محروم

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این بازدید گفت: از هر برنامه و فعالیتی که در نهایت منفعتی برای بچه‌های منطقه محروم داشته باشد، استقبال خواهیم کرد و خواهان رونق و توسعه ورزش در مناطق محروم هستیم. حجت الاسلام والمسلمین حسن منصوریان با بیان اینکه در تلاش هستیم که انجام این گونه فعالیت‌ها در اولویت کار‌های شورای شهر و مؤسسه تربیت بدنی قرار گیرد، تصریح کرد: در این عرصه همه جوره پای همکاری با مؤسسه تربیت بدنی که منتسب به حضرت رضا (ع) است خواهیم بود؛ زیرا این گونه فعالیت‌ها باعث شور و نشاط در بین ورزش دوستان مناطق محروم خواهد شد.

ارائه خدمات ورزشی به حاشیه شهر با ایجاد کمیسیون ورزشی

عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در حاشیه این بازدید گفت: با برنامه ریزی‌ای که انجام خواهد شد، خدمات ورزشی قابل ارائه از سوی مدیریت شهری مشهد و آستان قدس رضوی، به شکل کامل تری در اختیار جوانان و نوجوانان، به ویژه ساکنان حاشیه شهر، قرار خواهد گرفت. سیدحسین علوی مقدم افزود: آستان قدس رضوی در سال‌های گذشته در حوزه ایجاد امکانات و زیرساخت‌های ورزشی اقدامات زیادی انجام داده است که این موضوع به توسعه ورزش مشهد کمک زیادی کرده است. وی ادامه داد: بخشی از خدمات ورزشی ارائه شده از سوی آستان قدس در حاشیه شهر مشهد و برای اهالی محلات کم برخوردار بوده که ارزشمند است.

 

علوی مقدم اظهار کرد: ما در شورای ششم مشهد نیز با تشکیل کمیسیون ویژه ورزش وجوانان، نگاه ویژه‌ای به موضوع ورزش داریم، اما یکی از راهبرد‌های اصلی ما در این بخش، ارائه خدمات ورزشی در بخش‌های گوناگون به ساکنان محلات کم برخوردار و حاشیه شهر مشهد است. عضو شورای شهر با بیان اینکه براساس مطالعاتی که در شورای ششم انجام گرفته ۸ پهنه را در حاشیه شهر برای انجام خدمات رسانی در بخش‌های مختلف در نظر گرفته ایم، گفت: آستان قدس خوشبختانه در حوزه تربیت بدنی نیز برنامه‌های مختلفی را برای ساکنان این مناطق در دست انجام دارد که بی شک با همکاری شورای شهر مشهد و آستان قدس، این خدمات به شکل ویژه‌ای به مردم ارائه خواهد شد.


مدیرعامل مؤسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی نیز با ابراز خرسندی از حضور اعضای شورای شهر در این مؤسسه گفت: دغدغه اصلی و مهم ما فعالیت‌های فرهنگی در عرصه ورزش است و برای این منظور فعالیت‌های زیادی داشتیم تا بتوانیم نقش خود را در ترویج سبک زندگی رضوی رونق دهیم. علیرضا تاج فیروز بیان کرد: توسعه ورزش مناطق محروم را در دستورکار داریم تا بتوانیم شور و نشاط اجتماعی را در بین نونهالان، نوجوانان و جوانان این مناطق ایجاد کنیم؛ موضوعی که باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}