سفر جنجالی احمدی نژاد، جنجالی تر شد | او مجبور به ترک امارات شد + فیلم واکنش قالیباف به شایعه فیلتر اینستاگرام | مراحل رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران علنی است «یعقوب‌علی نظری» استاندار خراسان رضوی شد + بیوگرافی دستور رئیسی به بانک مرکزی برای جلوگیری از فضاسازی‌ کاذب در قیمت ارز توضیحات شهرداری تهران درباره وضعیت جسمانی زاکانی موسوی: نحوه ورود به مذاکرات هسته‌ای در حال بررسی است سلیمی: مجلس یازدهم مصوبه‌ای در مورد محرمانه بودن اموال مسئولان نداشته است نگاهی به اتفاقات برجامی این روزها واکنش‌ها به نسل کشی هدفمند و شیعه کشی داعش در افغانستان پشت پرده اظهارنظرهای علی اف چیست؟ رئیس جمهور دوشنبه شب با مردم سخن می‌گوید درخواست رئیس مجلس از وزارت خارجه برای روشنگری درباره اموال مسئولان نگاهی به اصل ماجرای طرح جنجالی «محرمانگی دارایی های مسئولان» در بهارستان تصاویر جنجالی احمدی‌نژاد در دبی نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق اعلام شد شمارش معکوس برای آغاز ساخت ۴ میلیون مسکن ارزان هویت تک تیرانداز حادثه بیروت افشا شد وعده طالبان برای افزایش امنیت مساجد طالبان می‌گویند که اعدام در ملاء عام را ممنوع کرده‌ایم
خبر فوری

سناریوسازی عبری-آمریکایی از ترور شهید فخری زاده

  • کد خبر: ۸۱۲۷۶
  • ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
سناریوسازی عبری-آمریکایی از ترور شهید فخری زاده
نگاهی به جزئیات ادعای جنایت رژیم صهیونیستی و پاسخ ایران.

به گزارش شهرآرانیوز؛ طبق روال معمول محافل اطلاعاتی و رسانه‌ای رژیم صهیونیستی در گذشته که اطلاعات مورد نیاز خود را برای انتشار عمومی ابتدا در اختیار یک رسانه آمریکایی و معمولا «نیویورک تایمز» قرار می‌دهند و سپس هم زمان با انتشار آن در این رسانه، آن را برای مخاطبان خود به زبان عبری و با ادعای استناد به این رسانه آمریکایی منتشر می‌کنند، این بار هم به سیاق همین شیوه رسانه‌ای نخ نماشده، روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت احارانوت» در گزارشی مدعی نحوه ترور شهید محسن فخری زاده شده است.

به گزارش «تسنیم»، «یا نت» رسانه برخط «یدیعوت احارانوت» در بخشی از گزارش سناریوی ادعایی محافل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از نحوه ترور شهیدمحسن فخری زاده نوشته است: دانشمند بزرگ هسته‌ای اصرار داشت که خود پشت فرمان نشسته و رانندگی کند، در حالی که گروه ترور در یک مرکز سری در فاصله هزاران مایل دورتر در اتاق عملیات به انتظار او نشسته بود. بر اساس سناریوی صهیونیست ها، این ترور مبتنی بر این اصل موساد که «راه فرار نباشد، عملیاتی در کار نیست»، براساس نقشه تک تیرانداز الکترونیکی و توسط دستگاهی اتوماتیک (مسلسل سنگین از نوع (FN MAG) و دستگاه ربات پیچیده‌ای روی آن‌که از طریق ماهواره کنترل می‌شد) انجام شده است و قطعات مختلف این ابزار ترور به شکل سری و یکی پس از دیگری وارد ایران شده و در داخل کشور در مدت زمانی نسبتا طولانی مونتاژ شده بود.

در ادامه اعترافات «یدیعوت احارانوت» آمده است: فخری زاده در جریان عبور ستون خودرو‌های ضدگلوله اش از یکی از شهر‌های حومه تهران با آتش گلوله شهید شد، د رحالی که نهاد‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی متهم به انجام این کار شدند. در این گزارش همچنین تأکید شده است که شماری از روزنامه نگاران از جمله رونین برگمن، خبرنگار این روزنامه، با همکاری یکدیگر نحوه انجام عملیات موساد در ترور شهید فخری زاده را تشریح و بازنویسی کرده اند.

در بخشی از این بازنویسی، نویسندگان مدعی شده ند که ربات تیرانداز روی یک خودرو وانت نیسان بمب گذاری شده قرار داده شده بود تا هیچ چیز از ابزار ترور بعد از عملیات باقی نماند. سلاح زیر چادر این وانت نیسان و نیز برخی از وسایل ساخت و ساز استتار شده بود، دوربینی که در داخل خودرو کار گذارده شده بود، زاویه‌های مختلفی از دید را از منطقه به اتاق عملیات می‌داد.

طراحان ترور برای چالش‌های دیگری همچون تکان‌هایی که در زمان شلیک گلوله‌ها از این مسلسل به خودرو وارد می‌شود و می‌تواند دقت را کاهش دهد، تأخیر راه اندازی ربات در زمان رسیدن ستون و عدم همخوانی زمان انتقال تصاویر از دوربین‌های تعبیه شده و حتی میزان وضوح تصاویر دوربین‌ها با به کارگیری برنامه هوش مصنوعی راه حل پیدا کردند. به زعم «یدیعوت احارانوت» پس از پایان عملیات و انفجار وانت نیسان انفجار نتوانست سلاح را از بین ببرد و قطعات مسلسل به هوا پرتاب شد، گرچه قطعات آن سالم باقی ماندند، اما سلاح قابلیت تعمیر ندارد.

آگاهی آمریکا از عملیات ترور شهید فخری زاده

در بخش دیگری از این گزارش ادعا شده است که رژیم صهیونیستی، ترور شهید فخری زاده و دیگر دانشمندان هسته‌ای را هم زمان با آغاز مذاکرات باراک اوباما متوقف کرد تا راه مذاکرات رئیس جمهور آمریکا هموار شود و در نهایت منجر به توافق برجام شد. اما زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور بعدی آمریکا، در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای خارج شد رژیم صهیونیستی مجددا عملیات تخریبی خود را در برنامه هسته‌ای ایران از سر گرفت که یکی از این اقدامات تلاش برای ترور این دانشمندان بزرگ بود.

بر اساس ادعا‌های منتشر شده در این گزارش، کار آماده سازی برای ترور فخری زاده با سلسله نشست‌هایی در اواخر ۲۰۱۹ و اوایل ۲۰۲۰ با حضور مسئولان عالی رتبه رژیم صهیونیستی و ریاست یوسی کوهن، رئیس موساد از یک سو و مسئولان آمریکایی از سوی دیگر آغاز شد و در برخی از این نشست‌ها شخص رئیس جمهور ترامپ و مایک پمپئو، وزیر خارجه اش، هم شرکت می‌کردند.

سال‌ها برنامه ریزی برای ترور شهید فخری زاده

به زعم این رسانه رژیم صهیونیستی که تلاش می‌کند داده‌های منابع امنیتی این رژیم را به روزنامه آمریکایی نسبت دهد، نام شهید فخری زاده برای سال‌ها به هر شکل یکی از اهداف ترور سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل بود. «یدیعوت احارانوت» اعتراف می‌کند که در سال ۲۰۰۹ نیز عملیاتی برای ترور فخری زاده تدارک دیده شد که در آخرین لحظات لغو شد. براساس روایت این رسانه عبری زبان، تیم ترور در آن زمان در نقطه‌ای در تهران منتظر انجام مأموریت خود بود، اما موساد در آخرین لحظات درباره احتمال مطلع شدن ایران دچار شک و تردید شد و از بیم افتادن عاملان ترور در کمین مأموران ایران دستور لغو عملیات صادر شد.

در ادامه این گزارش رسانه رژیم صهیونیستی ادعا می‌کند که بر خلاف ترور‌های سابقی که دانشمندان هسته‌ای کشورمان را مورد هدف قرار داده اند و در آن از راکبان موتور سوار استفاده می‌شد تا عملیات به سرعت انجام و عاملان از محل متواری شوند، این بار چنین الگویی رد شد؛ زیرا ایرانی‌ها از ترور سردار سلیمانی درس گرفته بودند و خوب می‌دانستند که فخری زاده در لیست ترور‌های این رژیم قرار دارد.

پیگیری‌های لازم درباره عملیات ترور شهید فخری زاده در حال انجام است

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، در بخشی از نشست خبری روز گذشته خود، در پاسخ به سؤالی درباره گزارش «نیویورک تایمز» مبنی بر همکاری ترامپ با رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری زاده و اقدامات جمهوری اسلامی در این زمینه گفت: نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی ما با جزئیات این موضوعات را در فضای خود پیگیری کردند و جزئیات این عملیات کاملا برای آن‌ها روشن است و در چند مسیر پیگیری‌های ایران انجام می‌شود.

قسمتی که باید توسط نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی انجام شود آن‌ها وظیفه خود را انجام می‌دهند و آن‌هایی که باید بدانند، می‌دانند. اما آن‌هایی که این ترور‌ها را انجام دادند، به گردن کشی و چاقوکشی این اقدامات افتخار می‌کنند. مسیر حقوقی را که این‌ها را بی کیفر نگذاریم، در کنار مسیر‌های اطلاعاتی و امنیتی پیگیری کردیم و گزارش‌های جزیی به دست آمده که طرف‌های مشارکت کننده را روشن کرده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}