دوازدهمین یادواره شهدای وحدت در مشهد بر‌گزار شد شهردار مشهد: شهر را با نخبگان می‌توان مدیریت کرد خدمت رسانی حداکثری گذری بر وضعیت خانه‌های تاریخی مشهد که هر لحظه بیم فرو‌ریختنشان است روایتی از سرگذشت سالار خانه‌های مشهد در گفتگو با یکی از نوادگان معتمدالحکما صنعت نمایشگاهی کشور آینده‌ای روشن دارد گسترش فرهنگ تفکیک زباله در دستورکار مدیریت شهری مشهد بهره‌گیری از ایده جوانان و مشورت باتجربه‌ها در مدیریت شهر مشهد آمادگی استان برای مقابله با موج ششم کرونا | ممنوعیت حضور کارمندان واکسن نزده از اول آبان سلامت زبان فارسی و مدیریت شهری درباره راهکار‌های توانمندسازی مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر مشهد به‌عنوان شهر گفتگو معرفی شود کسب‌وکارهای حاشیه شهر مشهد زیر چتر حمایت مدیریت‌شهری رتبه پنجم مشهد در پارک‌های جنگلی، طبیعی و دست کاشت استان خراسان رضوی چند درصد مشهدی‌ها هنوز واکسن نزده‌اند؟ (۲۸ مهر ۱۴۰۰) مشارکت مردمی برای بهسازی بافت وکیل‌آباد مشهد شهروند خبرنگار| طبیعت زیبای روستای آبقد درخراسان رضوی شهردار مشهد: بهترین راه برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه ترویج ورزش است منع تردد شبانه برای افرادی که واکسیناسیون انجام داده اند لغو می‌شود؟
خبر فوری
رییس شورای اسلامی شهر مشهد: خدمت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهیم
رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: باید یاد بگیریم که همچنان جهادی کار کنیم و خدمت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

جانقربان| شهرآرانیوز، حسن موحدیان،رییس شورای اسلامی شهر مشهد در هفتمین جلسه علنی این شورا افزود: شعر یکی از معجزات آفرینش است و روز بزرگداشت شعر را به همه شاعران متعهد تبریک می‌گویم.آثار ماندنی از حضرت امام ره در این زمینه جای تامل دارد و مقام معظم رهبری نیز در این زمینه هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه در روز‌های گذشته یک اهانت روزنامه‌ای ترک به ما کرد که با حسن همجواری ما سازگاری ندارد و معاندین هستند که می‌خواهند به این مسائل دامن بزنند، افزود: در ۳۱ شهریور جنگی جهانی علیه ایران شکل گرفت. این جنگ جنگی جهانی بود علیه مردم ایران. استکبار جهانی توسط صدام جنگی جهانی با همکاری کشور‌های غربی و بعضا شرقی راه انداختند.

به گفته وی، همه مردم در برابر ۸۱ کشور دنیا ایستادند و ما از ۱۰ کشور دنیا اسیر گرفتیم که نشان می‌داد این جنگ چه عقبه‌ای دارد.با دست خالی ما ایستادیم و حتی سیم خاردار هم به ما نمی‌دادند و این دریغ کردن باعث شد ما تجربیات زیادی را بدست بیاوریم. کاری که ما در جنگ کردیم برای خدا بود و با دست خالی ابهت دو بلوک شرق و غرب را شکستیم.

موحدیان ادامه داد: با این تجربه باید یاد بگیریم که همچنان جهادی کار کنیم و خدمت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهیم. در زمینه دفاع مقدس همچنان کم کاری شده و هرچند فیلم‌هایی ساخته شده و کتاب‌هایی نوشته شده، اما باید کار‌های بیشتری انجام شود تا نسل جوان با آن رشادت‌ها بیشتر آشنا شود.

 

دفاع مقدس را در قالب یک فرهنگ باید مورد مطالعه قرار داد

حسین حسامی،رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در نطق پیش از دستور با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای عرصه‌های مختلف خدمت گفت:ارزش‌های هرجامعه عامل پویایی آن هستند و نظام‌های تهی از ارزش‌های اجتماعی نیازمند ساخت ارزش‌های کاذب برای ایجاد زمینه پویایی هستند.

به گفته وی، نظام جمهوری اسلامی ایران سرشار از ارزش‌های دینی است که زندگی اجتماعی را پویا می‌کند. دفاع مقدس مفهومی گسترده است که برای عرصه‌های مختلف زیست شهروندان برنامه دارد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس را در قالب یک فرهنگ باید مورد مطالعه قرار داد و استخراج الگو‌های مختلف برای اقشار مختلف جامه باید صورت گیرد، افزود: تقویت روحیه و اعتماد به نفس افزایش حس اعتماد پذیری و الگوسازی و ولایت پذیری از ویژگی‌های درس آموزش دفاع مقدس است که اگر مدیران ما از این الگو‌ها بهره ببرند مشکلات بسیاری برطرف خواهد شد.

 

کار جهادی و انقلابی و شهیدانه انجام دهید 

سردار یوسف علی زاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در جلسه امروز ضمن گرانی داشت این ایام گفت:مولا علی (ع) جهاد را دری از در‌های بهشت می‌داند که به روی اولیای خاص الهی باز می‌شود و ما به یارانی که از خاک تا افلاک پر کشیدند حسرت می‌خوریم و امیدواریم مدیون خون این بزرگواران نباشیم.

وی افزود: ما آرزو داشتیم و داریم که رهروان شهیدان و معتقدان به جهاد و ارادتمندان به این جهاد برکرسی‌های مدیریتی این نظام بنشینند و رهروی صادق این مسیر باشند و وقتی این شورا روی کار آمد خوشحال شدیم و سجده شکر کردیم و از خداوند می‌خواهیم که یار و مددکار شما باشد تا گام‌های بلندی بردارید و توفیقات زیادی حاصل شود و کار جهادی و انقلابی و شهیدانه انجام دهید.از خداوند می‌خواهیم که پایان این دوره همراه با کارنامه‌ای پربار باشد.

به گفته وی، گرامی داشت یاد و نام شهیدان و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و حماسه سازان این عرصه یک مسئولیت ملی و همه جانبه است و فضیلت آن به گفته مقام معظم رهبری همسنگ شهادت است. برای انجام این کار بزرگ ایجاد ساختار شد تا کار‌ها سازمانی انجام شود.

وی ادامه داد: ماموریت‌های عمده و راهبرد‌های پیش بینی شده در این زمینه شامل ایجاد مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس با محوریت تمرکز بر شهر مرکز استان بوده است که در سال ۹۳ با مشارکت شورا و شهردار تامین زمین انجام شد و در دوره گذشته حدود ۷۰ میلیارد اعتبار اختصاص یافته است.حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است تا این مرکز را شکل دهیم؛ که این اتفاق اعتبار شهر ما خواهد بود که با مشارکت و همراهی شورای ششم امیدواریم به توفیقات بیشتری دست یابیم و تمهیداتی اتخاذ شود که در این دوره احداث و بهره برداری به سرانجام برسد.

به گفته وی، باتوجه به تمهیدات پیش بینی شده باشد است این هزینه را ۴۰ درصد دولت، ۲۰ درصد ستاد و ۴۰ درصد شهرداری مرکز استان تامین شود.

 

آلودگی وسایل حمل و نقل عمومی، یک پنجم خودرو‌های شخصی است

فرهمندی دیگر ناطق پیش از دستور جلسه امروز نیز با گرامی داشت ایام پیش رو گفت: ۳۱ شهریور روز جهانی بدون خودرو است و تلاش می‌شود استفاده کمتر از این وسایل آسیب زا کمتر شود.

وی افزود: ما بدون جابجایی نمی‌توانیم زندگی کنیم و یک ضرورت است، اما براساس یک مطالعه بیش از ۷۰ درصد آلودگی شهر مشهد از خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌هاست. در این شهر روزانه بیش از ۴ میلیون لیتر بنزین و ۳ میلیون لیتر گازوئیل استفاده می‌شود که آلودگی‌های آن در شهر باقی می‌ماند و مضرات زیادی دارد.

به گفته وی، متاسفانه سالانه بیش از ۲۲۰ نفر از همشهریان ما جان خود را در تصادفات از دست می‌دهند و ما با جابجایی‌ها و مدیریت‌هایی می‌توانیم این مضرات را کم کنیم. سفر‌های شغلی، سفر‌های فردی، سفر‌های خرید و سبک را می‌توان از طریق حمل و نقل عمومی انجام داد و آلودگی این وسایل یک پنجم خودرو‌های شخصی است.

وی با بیان اینکه باید سفر‌های خود را به سمت گزینه‌های کم آسیب سوق دهیم، افزود: مدیریت شهری با تامین زیرساخت ها، توسعه حمل و نقل، بهسازی مسیر‌های پیاده همچنین اطلاع رسانی و آموزش و تبلیغات دیگر حوزه مورد توجه است و نیاز به همکاری موثر با سمن‌ها داریم. برخی اقدامات مکمل نیز نیاز برای ارتقای استفاده از مد‌های مطلوب نیاز است.

وی با اشاره بر اینکه در حمل و نقل کرامت محور کرامت انسان‌ها باید مورد توجه قرارگیرد و امکانات در این زمینه توسعه یابد؛ و همه نیاز‌ها به جابجایی با سهولت و حفظ کرامت باید انجام شود، خاطرنشان کرد: از همه دغدغه‌مندان آینده این شهر می‌خواهم که در حرکتی نمادین از خودرو‌های شخصی استفاده نکنند و از حمل و نقل پاک استفاده کنند و تلاش کنیم در طول هفته سفر‌های خود را به مد‌های جایگزین تغییر دهیم و با کمک هم در بازه ۳ ماهه در روز ملی حمل و نقل و بعد روز هوای پاک تلاش کنیم مد‌های سفر‌های خود را تغییر دهیم و این تغییر را در زندگی گسترش دهیم.

پاکبانان مشهدی راهی کربلا می‌شوند

این جلسه در ادامه وارد دستورکار شد. لایحه اعزام کاروان اربعین به کشور عراق با دوفوریتی در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و با تصویب اعضای شورای ششم ۱۰ میلیارد ریال برای این مراسم پیش بینی شد؛ بنابراین مصوبه با پیشنهاد ستاد اربعین و موافقت شهردار مشهد اعزام کارگران خدمات شهری و عوامل ستادی برای حضور و خدمتگزاری در مراسم عظیم پیاده روی اربعین در کشور عراق و اجرای برنامه‌های مذهبی و فرهنگی انجام خواهد شد.

همچنین ۶۳ نفر بنابراین مصوبه به کشور عراق اعزام خواهند شد؛ و مبلغ بلیت‌های هواپیمایی این سفر تهاتری خواهد بود.

 

پارکینگ‌های مشهد رایگان می‌شود

دستور کار دوم نیز مبنی بر کاهش استفاده از خودرو شخصی در روز جهانی بدون خودرو بود.

شورای شهر مشهد لایحه اعطای مشوق برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی در ۳۱ شهریور ماه، روز جهانی بدون خودرو را تصویب کرد.

بر این اساس در این روز پارک خودرو در پارکینگ‌های پایانه مسافربری امام رضا (ع)، پارک سوار وکیل‌آباد و پارکینگ‌های آزادی و مجد رایگان خواهد بود.

اهدای ۱۰۰ دستگاه دوچرخه تا سقف ۵ میلیارد ریال به قید قرعه به ۱۰۰ نفر از افرادی که در تاریخ ۳۱ شهریور ماه حداقل ۲ سفر با حمل و نقل عمومی داشته اند.

برخورداری از ۵ سفر رایگان دو و نیم ساعته برای ثبت نام کنندگان سیستم دوچرخه اشتراکی بایدو از تاریخ ۳۱ شهریور لغایت ۵ مهر با تاریخ اعتبار یک ماه

برخورداری از ۳ سفر رایگان یک و نیم ساعته سیستم دوچرخه اشتراکی بایدو برای افرادی که در روز ۳۱ شهریور ماه از بایدو استفاده کردند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}