لیست پمپ بنزین‌های فعال عرضه سوخت سهمیه‌ای در مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی + آدرس مدیریت هماهنگ و تقسیم کار بین نهادی اجرای طرح گرمای همدلی، به رسم همسایگی در مشهد تبدیل دو مرکز تخصصی راهنمای زائر شهرداری مشهد به پایگاه واکسیناسیون کرونا هوای مشهد سالم است (۶ آبان) استقبال مشهدی‌ها از هوشمندسازی بازیافت زباله + روش های تحویل هوشمند بازیافت در مشهد تراکم‌فروشیِ بی‌ضابطه در مشهد در پایان راه است آزادسازی گسترده اراضی کشاورزی در «شاهنامه ۸۰» مشهد شهردار مشهد: سرمایه گذاران، شهرداری را پشتیبان خود بدانند اعزام ۱۴۰۰ کادر درمانی کرونا و مبلغان جهادی به مشهد مقدس انجام بیش از ۴ میلیون نفر سفر از طریق خطوط قطارشهری مشهد در مهرماه مدیریت شهری قصد ریخت و پاش مالی در فوتبال ندارد آینده نگری و داشتن مدیریت آفندی ساکنان محدوده کشمیری در حوالی مشهد سرگردان بین شهر و روستا عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد : مساجد؛ محور شناسایی نیاز‌های مردم ابلاغ لغو کامل دورکاری‌ها به خراسان رضوی جایگاه‌های بنزین مشهد به مدار برگشتند پاک‌سازی ۵۴ کیلومتر کشف‌رود مشهد از موتورتلمبه‌ها پس از حمله سایبری کدام جایگاه‌های عرضه بنزین در مشهد فعال شد؟ (۴ آبان ۱۴۰۰)
خبر فوری
تعریف طرح‌های مادرانه در المان‌های شهری استقبال از بهار مشهد
عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد از تعریف و استقرار المان‌هایی با مضمون مادر در استقبال از بهار۱۴۰۱ خبر داد.

لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد از تعریف و استقرار المان‌هایی با مضمون مادر در استقبال از بهار۱۴۰۱ خبر داد.

فاطمه سلیمی در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر افزود: در بحث استقبال از بهار سال آینده اتفاق خوبی رقم می‌خورد. براساس این اتفاق قرار است معاونت خدمات شهری و معاونت فرهنگی ارتباط نزدیک‌تری باهم پیدا کنند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در رونمایی از المان‌های استقبال از بهار در حقیقت بستر فرهنگی در شهر گسترده می‌شود و این بستر هویت شهری و شعار جهان‌شهر کرامت و برکت را به ذهن متبادر خواهد کرد.

وجود فقط ۲ المان «مادر» در مشهد

وی با اشاره به اینکه جای خالی المان‌های مادرانه در مشهد به‌شدت احساس می‌شود، اظهار کرد: اکنون غیر از ۲ المان مادر در میدان مادر قاسم‌آباد و المان تکریم مادر، المان دیگری در این حوزه در شهر جاگذاری نشده است.
نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ادامه داد: برای تحکیم خانواده به نمادسازی‌های هویتی در شهر مشهد احتیاج داریم.

سلیمی افزود: مشهد مهد مادرانی است که فرزندان بزرگی را تقدیم انقلاب و کشور کرده‌اند. زنان تأثیرگذار مشهدی در کل کشور تعدادشان بی‌شمار است، بنابراین برای خلق و تکرار موضوع و نقش مهم مادرانه در شهر باید اتفاقات خوبی رقم بخورد.
سلیمی خاطرنشان کرد: درباره جانمایی و استقرار المان‌ها نیز هم در بحث المان‌های دائم و هم درباره تعریف المان‌های استقبال از بهار نقش و موضوع مادر حتما اولویت دارد.

فرهنگ‌سرای مادر ایجاد می‌شود

وی با بیان اینکه ایجاد فرهنگ‌سرای مادر یکی‌دیگر از پیشنهاد‌هایی است که قرار است در این مسیر مدنظر قرار گیرد، افزود: فرهنگ‌سرای مادر فقط باتوجه‌به نقش مادربودن برنامه‌محور نخواهد بود، بلکه اهم برنامه‌های این فرهنگ‌سرا حتی با محوریت دوره پیش از ازدواج و آمادگی شرایط ازدواج افراد خواهد بود.

سلیمی بیان کرد: دوره‌های آموزشی برای مادران با موضوع تربیت فرزند و نقشی که مادر در تربیت خانواده دارد نیز از دیگر محور‌های مورد توجه در ایجاد فرهنگ‌سرای مادر خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر زنان ۵۰درصد جامعه باشند، با تأثیری که روی ۵۰درصد دیگر جامعه می‌گذارند، در جامعه نقش ۱۰۰درصدی تربیتی خواهند داشت و شهری مانند مشهدبی‌شک به چنین مرکز فرهنگی با محوریت نقش مادر احتیاج دارد.

عضو شورای شهر مشهد تأکید کرد: رویکرد این فرهنگ‌سرا می‌تواند حمایتی درراستای هدایت، زمینه‌سازی و رشد فکری زنان باشد، زیرا مادربودن فقط از زمان تولد فرزند نیست، بلکه آموزش‌ها باید به قبل از ازدواج دختران ما برگردد.
وی گفت: مشهد شهری است که نه‌تن‌ها در کشور بلکه در جهان اسلام الگوپذیری دارد و جهان‌شهر برکت و کرامت باید بستری برای تعاریف وظایف حوزه مادرانه و زنانه باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}