شهردار مشهد: مدیریت شهری برای احقاق حقوق مردم کوتاه نمی‌آید درآمد‌های پایدار مشهد؛ ۶ گام به جلو مشهد در وضعیت زرد کرونا قرار گرفت (۶ بهمن ۱۴۰۰) آسفالت و پیاده‌روسازی «سیدی» مشهد؛ وعده به سال آینده همیاری شهرداری مشهد برای فضای سبز خانگی مشهد همچنان در انتظار ابلاغ واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله‌ها تقاطع غیرهمسطح «خلیج‌فارس» مشهد زیر بار ترافیکی رفت گلایه شهروند از ازدحام جمعیت در خطوط اتوبوس در مشهد + پاسخ به کام شهروندان خیز زمستانی امیکرون در مشهد و خراسان رضوی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری مشهد | دخل و خرج ۲۶ هزار میلیاردی شهر روایتی از شبگردی میان معتادان کارتن خواب  | ناکامی نظریه در میدان عمل علت بارش های کم در مشهد چیست؟ | «جزیره‌ای گرمایی» به نام مشهد ۵۰۰ سری جهیزیه برای نو‌عروسان حاشیه‌شهر مشهد چکش‌کاری طرح‌های تفصیلی مشهد در کمیسیون ماده ۵ تعامل برای حل و فصل مسائل و مشکلات مشهدالرضا(ع) تسریع در بازگشایی مسیر‌ها و تسهیل تشرف زائران به حرم مطهر رضوی خیابان امام رضا(ع)؛ مدرن‌ترین خیابان مشهد در دهه ۳۰ + نقشه تنوع ملت‌ها؛ فرصتی برای بهبود سرمایه اجتماعی مشهد مشهدالرضا (ع) چهره‌ای بین‌المللی
خبر فوری
شهردار مشهد: نگاه به افراد دارای معلولیت باید تغییر کند
سیدعبدا... ارجائی در نشست با جامعه نابینایان گفت: ۱۰ تا ۱۵ درصد شهروندانی که در میان ما زندگی می‌کنند دارای نیاز‌های خاصی هستند که نباید از کنار این ظرفیت بالا بگذریم.

به گزارش شهرآرانیوز؛ شهردار مشهد گفت: به زودی در همه پارک‌های بالای ۵ هکتار بخش مخصوص بانوان ایجاد خواهد شد و باید در همه پارک‌های بزرگ شرایط استفاده بانوان ایجاد شود. سیدعبدا... ارجائی در نشست با جامعه نابینایان گفت: سرفصل شهر مهربان در برنامه‌های اصلی دوره ششم مدیریت شهری گنجانده شده است و به مرور برنامه‌های خود را اجرایی خواهیم کرد. معتقدیم که سرمایه اصلی هر اجتماع، نیرو‌های انسانی آن هستند. ۱۰ تا ۱۵ درصد شهروندانی که در میان ما زندگی می‌کنند دارای نیاز‌های خاصی هستند که نباید از کنار این ظرفیت بالا بگذریم. با فراهم کردن شرایط می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

اتمام حجت برای مناسب سازی پارک‌ها

وی خاطرنشان کرد: در روز جهانی افراد دارای معلولیت با یک ویلچر در یکی از پارک‌ها تردد خواهم کرد و باید این پارک به صورت کامل مناسب سازی شده باشد. همچنین باید دوره‌ای طراحی شود تا مدیران با افراد دارای معلولیت و نیاز‌های آنان آشنا شوند.

وی اضافه کرد: در حمایت از ورزش معلولان نیز تغییراتی ایجاد شده است و با تأسیس اداره ورزش، سه اداره ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش معلولان به این بخش رسیدگی می‌کنند. ما باید نگاهمان را به افراد دارای معلولیت تغییر دهیم. به زودی در همه پارک‌های بالای پنج هکتار نیز قسمت مخصوص بانوان ایجاد خواهد شد و باید در همه پارک‌های بزرگ شرایط استفاده بانوان ایجاد شود.

پیگیری مطالبات نابینایان

حجت الاسلام حسن منصوریان، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد، نیز در این دیدار گفت: از شهردار مشهد درخواست داریم همه مطالبات نابینایان را بررسی کند. حال شهر خوب نیست و دلیل آن نیز خوب نبودن حال شهروندان است.

مناسب سازی زیبا سازی نیست

در ادامه مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی نیز گفت: امروز مناسب سازی به دسترس پذیری تبدیل شده و دلیل آن این است که مناسب سازی امتیاز و دسترس پذیری به معنای دادن حق است. مسعود فیروزی تصریح کرد: مناسب سازی در پیاده رو‌ها ایجاد می‌شود، اما دستگاه حفاری، برای جلوگیری از خطر مناسب سازی نمی‌شود یا برخی فکر می‌کنند مناسب سازی‌ها صرفا جنبه زیبایی دارد یا در مکان‌های تعبیه شده خودرو خود را پارک می‌کنند.

در این جلسه جواد رضایی، مدیرعامل کانون نابینایان ثامن الائمه، سعید دولابی، مدیر مجتمع شبانه روزی نابینایان امید مشهد و سردار محمود باقرزاده، رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان خراسان رضوی به ارائه نظر پرداختند، ضمن اینکه جواد شکوری نیز به عنوان مشاور شهردار مشهد در حوزه توان یابان منصوب شد

آموزش

شهردار مشهد همچنین در بازدید از مرکز آموزش درجه داری علوم و فنون مرزبانی ثامن الائمه ناجا گفت: اگر کوچک‌ترین خدشه‌ای در آموزش وارد شود، ممکن است جوانان ما در صحنه عمل دچار مشکل شوند و اتفاق بدی برای آنان رخ دهد؛ بنابراین آموزش لازمه عملیات موفق و چندین سال راه مداوم است.ارجائی با اشاره به اینکه جوانان امید یک خانواده و

کشور هستند، بیان کرد: ما قدر شما را می‌دانیم و به اهمیت کار شما واقفیم.

شهردار مشهد همزمان با هفته نیروی انتظامی نیز با حضور در منزل سرباز شهید محمد احمدی النگ ضمن تجلیل از خانواده وی یاد این شهید بزرگوار را گرامی داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}