شهروند خبرنگار| کم آبی در روستای سنگ سیاه از توابع مشهد ارتقا سهم گردشگری شهری با ایجاد بوستان موضوعی یادمان‌های نوروزی لزوم توجه بیشتر به ایمنی ساختمان‌ها در حاشیه شهر مشهد شهردار مشهد تاکید کرد: سلامت، نشاط و آرامش مردم اولویت دوره ششم مدیریت شهری پیگیری برای افزایش اعتبارات قطار شهری در لایحه ۱۴۰۱ برف در راه خراسان رضوی ضرورت بازتعریف پروژه‌های شهری در مشهد خدمت به محرومان اولویت کمیسیون ویژه سامان‌دهی حاشیه شهر بهره‌برداری از زیرگذر آزادی به جانباز در بهمن بستری۷۰ درصد بیماران بدحال کرونای خراسان رضوی در مشهد مشهد هنوز مرکز معاینه‌فنی موتورسیکلت ندارد فقط ۳ مصوبه برای کاهش آلودگی هوای مشهد! «خداداد عزیزی»؛ اسطوره‌ای جهانی و تکرارنشدنی | تکریم پیشکسوتان ورزشی را رسالت خود می‌دانیم ماندگاری زائر در مشهد ۲.۲ روز است | مدیریت شهری در حوزه ماندگاری زائر باید تغییر نگرش دهد ابعاد هویتی شهر شهردار منطقه ۹ مشهد منصوب شد گزارشی از پیگیری خیرخواهانه مأمور رفع سد معبر شهرداری و نیکوکاران محله پورسینا مشهد راه اندازی «ستاد عالی مشهد الرضا (ع)» بارویکرد ملی و فراملی هشدار؛ ۷۰ درصد سکونتگاه‌های خراسان رضوی در محدوده گسل هستند تدوین برنامه‌ای جامع برای سامان‌دهی حاشیه شهر مشهد
خبر فوری
شهردار مشهد: نگاه به افراد دارای معلولیت باید تغییر کند
سیدعبدا... ارجائی در نشست با جامعه نابینایان گفت: ۱۰ تا ۱۵ درصد شهروندانی که در میان ما زندگی می‌کنند دارای نیاز‌های خاصی هستند که نباید از کنار این ظرفیت بالا بگذریم.

به گزارش شهرآرانیوز؛ شهردار مشهد گفت: به زودی در همه پارک‌های بالای ۵ هکتار بخش مخصوص بانوان ایجاد خواهد شد و باید در همه پارک‌های بزرگ شرایط استفاده بانوان ایجاد شود. سیدعبدا... ارجائی در نشست با جامعه نابینایان گفت: سرفصل شهر مهربان در برنامه‌های اصلی دوره ششم مدیریت شهری گنجانده شده است و به مرور برنامه‌های خود را اجرایی خواهیم کرد. معتقدیم که سرمایه اصلی هر اجتماع، نیرو‌های انسانی آن هستند. ۱۰ تا ۱۵ درصد شهروندانی که در میان ما زندگی می‌کنند دارای نیاز‌های خاصی هستند که نباید از کنار این ظرفیت بالا بگذریم. با فراهم کردن شرایط می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

اتمام حجت برای مناسب سازی پارک‌ها

وی خاطرنشان کرد: در روز جهانی افراد دارای معلولیت با یک ویلچر در یکی از پارک‌ها تردد خواهم کرد و باید این پارک به صورت کامل مناسب سازی شده باشد. همچنین باید دوره‌ای طراحی شود تا مدیران با افراد دارای معلولیت و نیاز‌های آنان آشنا شوند.

وی اضافه کرد: در حمایت از ورزش معلولان نیز تغییراتی ایجاد شده است و با تأسیس اداره ورزش، سه اداره ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش معلولان به این بخش رسیدگی می‌کنند. ما باید نگاهمان را به افراد دارای معلولیت تغییر دهیم. به زودی در همه پارک‌های بالای پنج هکتار نیز قسمت مخصوص بانوان ایجاد خواهد شد و باید در همه پارک‌های بزرگ شرایط استفاده بانوان ایجاد شود.

پیگیری مطالبات نابینایان

حجت الاسلام حسن منصوریان، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد، نیز در این دیدار گفت: از شهردار مشهد درخواست داریم همه مطالبات نابینایان را بررسی کند. حال شهر خوب نیست و دلیل آن نیز خوب نبودن حال شهروندان است.

مناسب سازی زیبا سازی نیست

در ادامه مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی نیز گفت: امروز مناسب سازی به دسترس پذیری تبدیل شده و دلیل آن این است که مناسب سازی امتیاز و دسترس پذیری به معنای دادن حق است. مسعود فیروزی تصریح کرد: مناسب سازی در پیاده رو‌ها ایجاد می‌شود، اما دستگاه حفاری، برای جلوگیری از خطر مناسب سازی نمی‌شود یا برخی فکر می‌کنند مناسب سازی‌ها صرفا جنبه زیبایی دارد یا در مکان‌های تعبیه شده خودرو خود را پارک می‌کنند.

در این جلسه جواد رضایی، مدیرعامل کانون نابینایان ثامن الائمه، سعید دولابی، مدیر مجتمع شبانه روزی نابینایان امید مشهد و سردار محمود باقرزاده، رئیس هیئت نابینایان و کم بینایان خراسان رضوی به ارائه نظر پرداختند، ضمن اینکه جواد شکوری نیز به عنوان مشاور شهردار مشهد در حوزه توان یابان منصوب شد

آموزش

شهردار مشهد همچنین در بازدید از مرکز آموزش درجه داری علوم و فنون مرزبانی ثامن الائمه ناجا گفت: اگر کوچک‌ترین خدشه‌ای در آموزش وارد شود، ممکن است جوانان ما در صحنه عمل دچار مشکل شوند و اتفاق بدی برای آنان رخ دهد؛ بنابراین آموزش لازمه عملیات موفق و چندین سال راه مداوم است.ارجائی با اشاره به اینکه جوانان امید یک خانواده و

کشور هستند، بیان کرد: ما قدر شما را می‌دانیم و به اهمیت کار شما واقفیم.

شهردار مشهد همزمان با هفته نیروی انتظامی نیز با حضور در منزل سرباز شهید محمد احمدی النگ ضمن تجلیل از خانواده وی یاد این شهید بزرگوار را گرامی داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}