راه‌اندازی دبیرخانه پیوست رسانه‌ای در شهرداری مشهد هر فعالیت بودجه‌ای شهر، باید پیوست مشارکت مردمی داشته باشد تجهیز زیر ساخت‌های شهری، منوط به مناسب سازی برای معلولان شهروند، مهم‌تر شرایط تردد معلولان در شهر باید آسان شود مشهد؛ از دیپلماسی زیارت تا گردشگری سلامت اشتغال زایی برای ۱۵ هزار مددجوی کمیته امداد خراسان رضوی به شرط جذب اعتبار اگر پرمصرف باشید، پله‌پله جریمه می‌شوید احتمال اجرای طرح زوج‌وفرد مشهد در نوروز ۱۴۰۱ مازوت‌سوزی مجاز در نیروگاه مشهد! مؤلفه‌های اخلاق اجتماعی در جامعه نباید در سرمایه گذاری انحصار ایجاد شود | چرا باید سرمایه گذار داخلی متهم شناخته شود؟! کاشت محصولات کشاورزی پاییزه در اولین بوستان کشاورزی شهری ایران جانمایی ایستگاه در مسیر قطار مشهد-گلبهار آلودگی هوای مشهد رو به افزایش (۶ آذر) تصویب مطالعات خط ۴ مترو مشهد بهره‌گیری از خرد جمعی در دستورکار مدیریت شهری مشهد کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند حاکمیت اخلاق است
خبر فوری
بهره‌گیری از ایده جوانان و مشورت باتجربه‌ها در مدیریت شهر مشهد
سیدعبدا... ارجائی، شهردار مشهد در نشست با «شهریاران» گفت: به دنبال آن هستیم تا از ایده‌های جوانان با مشورت پختگان و افراد باتجربه استفاده کنیم.

به گزارش شهرآرانیوز؛ شهردار مشهد گفت: به دنبال آن هستیم تا از ایده‌های جوانان با مشورت پختگان و افراد باتجربه استفاده کنیم.

سیدعبدا... ارجائی در نشست با جمعی از جوانان شهر تحت عنوان «شهریاران» افزود: منابع قدرت در گفتمان جهانی متفاوت است؛ برخی کشور‌ها منبع اصلی قدرت را در اقتصاد، برخی در سیاست و قدرت نظامی، برخی در فرهنگ و برخی نیز قدرت را در علم و دانش می‌دانند.

وی با بیان اینکه برخی کشور‌ها نیز هستند که منبع اصلی قدرت را نیروی انسانی می‌دانند، اظهار کرد: البته نیروی انسانی نه از نظر تعداد بلکه نیروی کیفی، دانشی و فعال مد نظر است، زیرا این نیرو می‌تواند قدرت علمی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ایجاد کند.

عزم شهرداری برای بهره‌گیری از جوانان

شهردار مشهد با بیان اینکه سؤال اینجاست که نیروی فعال دانشی در کدام دهک سنی قراردارد، بیان کرد: معتقدم نیروی فعال دانشی در دهک‌های ۲۰ تا ۴۰ سال بیشتر است و بحث استفاده از ظرفیت دهه شصت و هفتادی‌ها در شهرداری مشهد نیز برهمین اساس است.

ارجائی با اشاره به اینکه ما تصمیم خود را برای بهره گیری بیشتر از جوانان در مدیریت شهری گرفته ایم، خاطرنشان کرد: این تصمیم در یک جلسه و به صورت هیجانی گرفته نشده است، زیرا تصمیم‌های هیجانی و احساسی شهر را دچار مشکل می‌کند و وضعیت شهر به سامان نخواهد رسید.

وی تصریح کرد: معتقدیم گروه‌های مختلف جوانان باید بنشینند و یک ساختار و سازمانی را در چارچوب گزاره‌های تحول آفرین که به‌عنوان برنامه اعلام شده است، تشکیل دهند.

شهردار مشهد ادامه داد: اعلام کرده ایم که استفاده از مدیران جوان به‌جای مشاوران جوان و این یعنی استفاده از مشاوران پخته.

ارجائی با بیان اینکه گروه‌های جوان مانند «شهریاران» باید پاسخ این سؤال‌ها را از شهردار مطالبه کنند، افرود: سؤال این است که فرایند انتخاب مدیران چگونه است، دوم اینکه ما چگونه مدیری را منصوب می‌کنیم.

وی اضافه کرد: در پاسخ باید بگویم، اولویت ما استفاده از نیرو‌های درون شهرداری است و ما برای افراد دنبال جا نمی‌گردیم، بلکه برای حل مشکلاتمان به‌دنبال حلال و گره‌گشا می‌گردیم.

استفاده از ظرفیت نیرو‌های شهرداری در دستور کار

شهردار مشهد تصریح کرد: برای تسهیل کار، فهرستی از کارکنان دهه شصتی و هفتادی شهرداری را که دارای تحصیلات قابل توجه، توانا و دانشی هستند، تهیه کرده‌ایم و افراد را با توجه به نیاز برای گره‌گشایی از کار مردم سنجش خواهیم کرد.

ارجائی با بیان اینکه توانایی افراد با توجه به برنامه‌های ارائه شده به شورای شهر و سیاست‌های شورا ارزشیابی می‌شود، اظهار کرد: معتقدیم شهر را باید با استفاده از نخبگان اداره کرد، زیرا حق مردم بهترین‌هاست.
وی ادامه داد: ما گروه مشاوران جوان را برای ارائه ایده‌هایشان به مشاوران شهردار که افرادی پخته و با تجربه هستند، می‌خواهیم.

وی با بیان اینکه کار باید از جوانان آغاز و به هیئت پختگان و باتجربه‌ها برسد، تصریح کرد: معتقدم باید ایده‌ها ازسوی جوانان ارائه و از سوی پختگان بررسی و سپس وارد فاز اجرایی شود.

ارجائی گفت: برهمین اساس جمع نخبگان جوان را جمع کنید و موضوعات و ایده‌های مد نظرتان را تدوین و آن‌ها را به جمع پختگان و باتجربه‌ها بدهید تا پس از بررسی، آن‌ها را که قابلیت اجرا دارند، اجرایی کنیم.

وی افزود: در مجموع در این دوره مشاوران جوان را متشکل از دو لایه جوانان و لایه پختگان و باتجربگان راه‌اندازی خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}