مرحله دوم بسته حمایتی معیشتی ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۹ آبان واریز می‌شود صادرکنندگان توقع دارند سنگ‌های جلوی پایشان برداشته شود سهمیه‌ تاکسی‌ها به ماه بعد منتقل نمی‌شود قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و ارز امروز در مشهد ۹۸/۰۸/۲۹ برداشت زعفران در استان به ۳۲۰ هزار کارگر نیاز دارد آغاز توزیع ۶۳۰۰ تن برنج خارجی در مشهد «مصلی» بدون گرانی قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و ارز امروز در مشهد ۹۸/۰۸/۲۸ میزان هزینه کرد و درآمد خانوار در کمیته دستمزد دوباره بررسی می‌شود یارانه حمایتی ۲۰ میلیون نفر واریز شد کسانی که مشمول طرح حمایت معیشتی نشدند به کجا مراجعه کنند؟ / کد *۶۳۶۹# برای کسب اطلاع از وضعیت یارانه اطلاعیه مهم برای متقاضیان ثبت نام طرح ملی مسکن خراسان رضوی دومین استان کشور در زمینه تراکنش مالی است لزوم تمرکز دولت بر حمایت ازطبقات پایین دخل و خرج نامیزان بانک‌ها در اعطای تسهیلات مرکز تجاری ایران در دمشق تأسیس می‌شود کره گرفتن از آب گل‌آلود ارزی هیچ‌گونه خسارت مالی در استان‌ ایجاد نشد تاکسی گران سوار نشوید مصرف بنزین در مسیر کاهش
خبر ویژه

نان به نرخ روز شد

  • کد خبر: ۸۵۲۵
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۲
نرخ جدید نان در حالی اعلام شد که بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها نان سنگک در مشهد گران‌تر از تهران است
فروزانفر| سرانجام نرخ جدید نان در مشهد اعلام شد. نرخنامه جدید از سه شنبه هفته گذشته باید در تمام نانوایی‌های شهر نصب و فروش نان بر اساس آن انجام می‌شد. در حالی که نرخ نان در برخی شهر‌ها از جمله تهران ابتدای مهرماه افزایش یافته بود، اعلام نرخ جدید نان در مشهد چندین بار به تعویق افتاده بود. روزنامه شهرآرا نیز در چند گزارش با عنوان «داغ گرانی نان روی دست مردم» و «قیمت جدید نان به زودی اعلام می‌شود» در مهرماه به این موضوع پرداخت. نرخ جدید نان در مشهد افزایشی ۳۰ درصدی داشته و اکنون مشهدی‌ها باید نان را بر اساس نرخ جدید که در جدول آمده است تهیه کنند. بررسی‌های شهرآرا درباره قیمت نان نشان می‌دهد میانگین قیمت هر کیلوگرم نان یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای در مشهد به ترتیب ۱۸۱۱ تومان و ۲۴۱۷ تومان است. در تهران میانگین قیمت هر کیلوگرم نان یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای به ترتیب ۲۱۵۹ تومان و ۳۲۶۶ تومان است.
این آمار نشان می‌دهد همان طور که پیش از این شهرآرا در گزارش‌های خود نوشته بود، قیمت نان در مشهد حدود ۲۰ تا ۳۵ درصد ارزان‌تر از تهران است. مقایسه نرخنامه نان مشهد و تهران نیز نشان می‌دهد که انواع نان در مشهد ارزان‌تر از تهران است. با این حال، جای تعجب است که چرا نان سنگک در مشهد از میانگین نرخ نان در مشهد بسیار گران‌تر است به شکلی که حتی قیمت نان در تهران را نیز پشت سر گذاشته است.
نان سنگک مشهد گران‌تر از تهران هر یک کیلوگرم نان دولتی سنگک در مشهد ۲۳۸۰ تومان و در تهران ۲۱۴۲ تومان است. همچنین هر کیلوگرم نان سنگک نیمه یارانه‌ای در مشهد و تهران به ترتیب ۳۳۳۳ تومان و ۳۲۱۴ تومان است. این موضوع را با مسئول اداره بازرسی اتاق اصناف مشهد در میان گذاشتیم.
امیر دلداری در این باره گفت: تعیین نرخ نان بر عهده کارگروه آرد و نان استان و رئیس این کارگروه استاندار است. البته شرایط تهران را نمی‌توان با مشهد مقایسه کرد. وی افزود: مسئولیت ما نظارت بر اجرای دقیق نرخ است و این موضوع را از مسئول کارگروه آرد و نان مشهد باید بپرسید. از منظر ما اتفاق خوبی که رخ داده این است که نرخ نانوایی‌های نیمه یارانه‌ای نیز یکسان شده و اکنون مصرف کننده سردرگم نخواهد بود.
مسئول اداره بازرسی اتاق اصناف مشهد با اشاره به اینکه بازرسی از نانوایی‌های شهر را از روز چهارشنبه ۱۵ آبان آغاز کرده اند گفت: نانوایی‌های نیمه یارانه‌ای می‌توانند از سود خود بگذرند و برای جلب مشتری، نان را ارزان‌تر به دست مشتری برسانند، اما با فروش نان گران‌تر از نرخ تعیین شده برخورد می‌شود. بازرسی اتاق اصناف از نانوایی‌ها از روز چهارشنبه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد. با برخی از متخلفان برخورد کرده ایم و گزارش اقداماتمان را به زودی اعلام خواهیم کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
مدرسه زندگی 13980829142438
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}