خبر فوری
افزایش بیماران واکسن نزده کرونا در بیمارستان‌های مشهد
فوق تخصص عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش نسبی بیماران سرپایی مشکوک و مبتلا به کرونا در چند روز اخیر در سطح شهر مشهد خبر داد که متاسفانه اکثر آنان افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده اند.

به گزارش شهرآرانیوز، فوق تخصص عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش نسبی بیماران سرپایی مشکوک و مبتلا به کرونا در چند روز اخیر در سطح شهر مشهد خبر داد که متاسفانه اکثر آنان افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده اند.

دکتر رزیتا خداشاهی، با بیان این مطلب که این افزایش نسبی است اظهار کرد: به طور قطع واکسناسیون اثرات مطلوبی در میزان و کاهش چرخه ویروس در سطح جامعه گذاشته است و شدت علائم و میزان مراجعه بیماران نسبت به موج قبلی کاهش یافته است.

وی ادامه داد: موارد بستری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه همان بیمارانی هستند که از قبل بستری بوده اند و مهمترین مزیت و ویژگی مراجعین جدید، سرپایی بودن آنان است که اکثر این بیماران اگر برای واکسیناسیون اقدام می‌کردند درصد و امکان ابتلاء آنان بسیار پایین بود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: ریشه کنی این بیماری با واکسیناسیون همه افراد جامعه امکان پذیر است و مشارکت گسترده مردم عزیز در جهت تکمیل واکسیناسیون از راه‌های مهم غلبه بر بیماری است.

دکتر خداشاهی با انتقاد از افرادی که با تاخیر برای دریافت واکسن مراجعه می‌نمایند یا واکسن دریافت نکرده اند اظهار کرد: این افراد در مرحله اول تهدیدی برای شیوع و بروز بیماری کرونا در بین اعضای خانواده و سپس در سطح اجتماع هستند.

وی از همه افرادی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند درخواست کرد: در اسرع وقت در دسترس‌ترین واکسن را دریافت نمایند تا با عزمی عمومی و اتحاد، ضمن عبور از موج ششم کرونا شاهد شکست چرخه بیماری باشیم.

به نقل از وبدا رییس بخش عفونی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد یادآور شد: افزایش موارد بیماری ناشی از تردد افراد واکسن نزده در سطح اجتماع و همچنین عدم رعایت فاصله گذاری، ساده انگاریها، نزدن ماسک و دورهمی هاست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}