فاز یک پارکینگ پرستار آغاز شد مشهد شهر دوستدار آب مشهد، گرم می شود اتوبوس مهربانی شهرداری مشهد درسیستان وبلوچستان آماده باش شهرداری مشهد برای مقابله با کرونا به یاد "مریم" ریاضیات برای پیشگیری از ابتلا به کرونا به ماسک‌های خاصی نیاز نیست اصلاح سیاهه آلاینده‌های هوای مشهد آغاز شد/ تنها ۳۵ روز هوای پاک در مشهد تجهیز کتابخانه مدرسه در توس ۳۳ مشهد میزبان مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب جهان کشف ۱۴۷ کیلو مواد مخدر از محموله برنج در ورودی مشهد کاهش مصرف گاز خانگی به کاهش آلودگی شهر کمک می‌کند درباره تونل سبز «ملک‌آباد»، بزرگ‌ترین قربانی توسعه نامتوازن مشهد دفاتر تسهیلگری راهکار اساسی حل مشکلات محلات ناکارآمد است اهدای عضو در مشهد به رنج چهار بیمار پایان داد آغاز به کار گشت‌های ویژه در ارتباط با فروش ماسک طبی در مشهد انجام بیش از ۲۲ هزار بازدید نظارتی در مشهد مسیر جلوخان آرامگاه فردوسی تا کهندژ ساماندهی می‌شود پاکسازی چهره شهر مشهد از تبلیغات انتخابات هوای مشهد سالم است/ افزایش دما در مشهد
خبر ویژه

تجلیل از ۳۰۰ بهورز نمونه کشور در مشهد

  • کد خبر: ۸۵۸۶
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
مراسم تجلیل از بهورزان نمونه کشور امروز شنبه ۱۸ آبان با حضور دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت در برج سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش شهرآرانیوز، دکتر محمد حسین بحرینی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بهورزان یکی از موثرترین حلقه‌های سیستم نظام سلامت هستند که خدمات اولیه سلامت در دور افتاده‌ترین نقاط را ارائه می‌کنند.
افزود: بهورزان، خدمات اولیه سلامت در محروم‌ترین نقاط را به مراقبت‌های پیشرفته سلامت در مراکز استان‌ها متصل می‌کنند و اگر این حلقه، کارایی لازم را نداشته باشد نمی‌توان انتظار ارتقای شاخص‌های بهداشتی را داشت.
وی ادامه داد: به جرات می‌توان گفت که سهم زیادی از درخشش و موفقیت‌های نظام سلامت کشور در عرصه‌های بین المللی و الگو بودن نظام شبکه‌ای بهداشت در جهان مرهون تلاش‌های خستگی‌ناپذیر بهورزان است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این مراسم گفت: این دانشگاه مفتخر است که هر سال در روز ۱۲ شهریور که روز بهورز است یا با فاصله‌ای اندک از این روز میزبان بهورزان از سراسر کشور است.
دکتر مهدی قلیان اول افزود: هم اکنون بیش از ۳۴ هزار بهورز کشور در ۱۷ هزار و ۸۰۰ خانه بهداشت فعالیت می‌کنند که از حدود ۳۰۰ بهورز و مربی نمونه در این مراسم قدردانی می‌شود.
وی تعداد بهورزان فعال در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را هزار و ۱۳۰ بهورز واقع در ۷۴۳ خانه بهداشت عنوان کرد.

منبع: جماران

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
اقتصاد 13981203193002
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}