خبر ویژه
وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی از آغاز بازنگری در نظام ارائه‌ خدمات سلامت در ابعاد نیروی انسانی و سطح‌بندی این خدمات خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز، مرکز خراسان رضوی، دکتر سعید نمکی امروز در همایش کشوری گرامیداشت مقام بهورز در مشهد با بیان اینکه نظام ارائه خدمات عمر زیادی دارد و باید بازنگری شود گفت: با توجه به تغییراتی که در هرم جمعیتی در شهرها و روستاها ایجاد شده و همچنین با در نظر گرفتن سایر تغییرات زندگی امروزی، نظام ارائه ‌خدمت نیز باید بازنگری شود.

وی ادامه داد: ملاک‌های تأسیس خانه‌ بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی در استان‌های مختلف، از الگوهای متفاوتی پیروی می‌کند و لذا باید مدل جدیدی برای این خدمات تدوین شود که برای هر استان با توجه به ویژگی‌های خدمات‌گیرندگان، عوامل جمعیتی، سطح سواد سلامت، وضعیت بیماری‌ها و سایر فاکتورهای سلامت، از سایر استان‌ها متفاوت خواهد بود.

وی از بهورزان به عنوان سربازان خط مقدم نظام سلامت نام برد و گفت: برای ارتقای سطح دانش بهورزان و سیستم به کارگیری آنان، بازنگری و تغییراتی در راه است که امیدواریم در سال جاری یا سال آینده نهایی و عملیاتی شود.

وی همچنین از اولویت داشتن اجرای طرح‌های پیشگیرانه در وزارت بهداشت سخن گفت و یادآور شد: طرح مدارس بدون پوسیدگی دندان، آغاز شده و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز ششم تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

دکتر نمکی اضافه کرد: در واکسیناسیون نیز سه واکسن روتاویروس، اچ‌پی‌وی و پنوموکوک از سال آینده به برنامه‌ واکسیناسیون اضافه می‌شود.

وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی از تأسیس ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری در استان‌های عشایری نشین خبر داد و گفت: این تعداد خانه‌ بهداشت عشایری به اندازه ۱۰ تخت بیمارستانی هزینه ندارد اما بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر از عشایر کوچ‌نشین و یکجانشین را پوشش می‌دهد.

وی در زمینه برنامه‌های وزارت بهداشت برای بهورزان گفت: برای دفاع از بهورزان و خدمات آنان در همه‌ زمینه‌ها آماده هستیم و نمی‌گذاریم بهورزان عزیزمان که سطح اول خدمات در نظام سلامت هستند، احساس تنهایی کنند.
منبع: صدا و سیما
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
مدرسه زندگی 13980829142438
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}