خبر ویژه

تصویب یک فوریت طرح بومی گزینی در استخدام‌های دولتی

  • کد خبر: ۸۶۹۰
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
نمایندگان مردم در مجلس یک فوریت طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری در استخدام‌های دولتی را تصویب کردند.

به گزارش شهرآرانیوز، بررسی فوریت طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری درباره بومی گزینی در استخدام‌های دولتی در دستورکار امروز (یکشنبه ۱۹ آبان) نمایندگان در جلسه علنی قرار داشت.
نمایندگان پس از مخالفت با دوفوریت طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری با ۱۳۱ رأی موافق، ۲۷ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۸ نماینده حاضر در صحن با یک فوریت طرح مذکور موافقت کردند.
محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان به عنوان طراح این طرح، گفت: اولویت اشتغال و استخدام بومی‌ها در استخدامات دولتی باید مدنظر قرار بگیرد، اخیرا دو استخدام دولتی ابلاغ شده تا افراد واجد شرایط پس از طی مراحل استخدام شوند، اما برخلاف آگهی‌های قبلی بومی‌ها در این استخدام اولویت نداشته و این موضوع را در حوزه شهر تویسرکان پیگیری کرده‌ام.
وی با بیان اینکه دیوان عدالت اداری با ذکر شرط بومی گزینی برای استخدام‌های دولتی مخالفت کرده است، تصریح کرد: این چند سطر که به صورت کارشناسانه نوشته شده و نواقص آن در کمیسیون اصلاح می‌شود، اشکالات موجود در زمینه بومی گزینی در استخدام‌های دولتی را از بین می‌برد.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس با بیان اینکه با توجه به استخدام‌های دولتی پیش رو در صورت عدم تصویب طرح فرصت جذب بومی‌ها از بین می‌رود، افزود: با جذب نیرو‌های غیربومی فرد استخدام شده از فردای استخدام به دنبال انتقال به شهر خود است. با جذب افراد غیربومی جوانان تحصیلکرده شهر‌ها امکان استفاده از فرصت به دست آمده را از دست می‌دهند و سرخورده می‌شوند.
مفتح با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین ارکان، ارائه خدمات، کارمند و نیروی انسانی است، گفت:زمانی که کارمند بومی نباشد به دلیل گرفتاری‌های شخصی امکان انجام امور را ندارد. امیدواریم استخدام‌ها براساس اولویت‌ها و بومی گزینی صورت بگیرد.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
شهروندخبرنگار 13980916121901
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}