فقط نفت غیزانیه خوب است اما مردم آن خوب نیستند آخرین وضعیت حذف کنکور و سهمیه ورود به دانشگاه‌ها تبعید رامین پس از خودکشی رومینا دادگستری گیلان: پدر رومینا در دادسرا با او مهربانی کرد، ما هم رومینا را تحویل‌اش دادیم+ویدئو غیزانیه غرق در محرومیت و مسئولانی که با یک توئیت از خود سلب مسئولیت می‌کنند دختر کشی در لوای قانون/ کسی که دستور تحویل رومینا اشرفی به پدرش را داده، تخلف کرده است هم پرستار، هم خیر، هم فعال محیط زیست مهار آتش سوزی منزل مسکونی در ساختمان ۷ طبقه در غرب مشهد رومینا اشرفی قربانی تازه «خانه‌ پدری»/ قتل های ناموسی، فاجعه خاموش ۱۵ پرونده برای ثبت ملی آثار تاریخی و طبیعی تربت حیدریه و زاوه تشکیل شد+تصاویر آمار کرونا در ایران؛ مبتلایان به ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ نفر رسید/۵۷ فوتی جدید وجود ۳۳۰ گونه پرنده مهاجر در خراسان رضوی / ثبت ملی شهت تالاب در استان کاهش ۹۷ درصدی ورودی و خروجی مسافران قطار رشد ۱۵ درصدی تردد در جاده‌‌های خراسان‌رضوی در تعطیلات عید فطر/ثبت ۱۱ تصادف منجر به فوت ۷۰ درصد بیماران بدحال مبتلا به کرونا با پلاسما درمانی بهبود می‌یابند/ استقبال بهبود یافتگان از اهدای پلاسما ماجرای قتل هولناک رومینای ۱۳ساله به دست پدرش مدت‌ زمان غیرفعال شدن کرونا با نور خورشید ترافیک نیمه سنگین در محور‌های شمالی در جریان است قصه تخریب ماسوله خراسان ختم به خیر شد؛ کلنگ ثبت ملی «کنگ» ۳۰۰۰ ساله به زمین خورد دانشجویان فاقد بیمه سلامت شناسایی می‌شوند
خبر ویژه

۱۰۸۰ ساعت کار در مدرسه به جای ۱۲ ماه زندان

  • کد خبر: ۸۷۳۹
  • ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۴
۲ متهم با رأی دادگاه به انجام سرویس و کار نظافتی در مدارس محکوم شدند
محمد حسن سیرجانی - یکی از تیم‌های گشتی پلیس هنگام بررسی میدانی در یکی از خیابان‌های مشهد به خودروی سواری که پلاک آن از سوی راننده مخدوش شده بود، مشکوک و برای متوقف کردن آن وارد عمل شدند.
راننده این سواری بی اطلاع از اینکه دستش برای پلیس رو شده در خیابان در حال حرکت بود که یکی از مأموران پلیس از او خواست تا ماشینش را متوقف کند. مرد جوان با این خیال که یک سؤال و جواب ساده پلیسی است پس از متوقف کردن خودرو مدارکش را تحویل مأموران داد، اما مأموران یکراست به سراغ پلاکش رفتند که یکی از اعداد آن تغییر یافته بود. راننده ابتدا منکر این موضوع شد و برای اینکه خود را از این مخمصه رها کند ادعا کرد که هیچ اطلاعی از پلاک مخدوش شده خودرواش نداشته است، اما پس از انتقال به کلانتری و رویارویی با مستندات تصویری دوربین‌های برخی از خیابان‌های طرح ترافیک به جرمش اعتراف و بیان کرد که این عدد را برای ورود به برخی از مسیر‌های ممنوعه و طرح ترافیک و عدم شناسایی شماره پلاک خودرواش تغییرداده است.
متهم پس از تشکیل پرونده اولیه برای ادامه تحقیقات در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت و پس از تکمیل بررسی‌ها و قبول بزه انتسابی از سوی متهم، پرونده با صدور کیفرخواست برای رأی نهایی به دادگاه کیفری دو مشهد ارسال شد.

تغییر پلاک برای فرار از دوربین‌های پلیس
متهم به دستور قاضی شرقی شهری، رئیس شعبه ۱۴۶ دادگاه کیفری دو مشهد که مسئول ادامه و رسیدگی به این پرونده است به دادگاه احضار شد و ضمن اظهار ندامت و پشیمانی از جرم ارتکابی اش بیان کرد که تنها این کار را برای جریمه نشدن و فرار از دست دوربین‌های نظارتی پلیس در خیابان‌های طرح ترافیک و مسیر‌های ویژه انجام داده است.
متهم رقم ۳ در شماره پلاک انتظامی اش را به عدد یک تبدیل کرده بود. شعبه ۱۴۶ دادگاه کیفری دو مشهد با توجه به اعتراف صریح متهم به اتهامش و مستندات خاتمه تحقیقات را اعلام کرد.
طبق رأی صادره از سوی قاضی‌شرقی شهری، متهم این پرونده به دلیل نداشتن سابقه مؤثر کیفری و با رضایت و موافقت خودش به استناد ماده ۷۲۰ قانون جزای اسلامی باب تعزیرات و ماده ۶۷ بند «پ» و مواد ۸۳، ۸۴ و ۸۶ قانون مجازات اسلامی باب مقررات عمومی به ۵۴۰ ساعت انجام سرویس مدرسه با خودروی شخصی خود و حضور در اداره آموزش و پرورش مشهد بدل از ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
بر اساس این رأی اداره کل آموزش و پرورش مشهد و واحد اجرای احکام کیفری بر عملکرد این متهم نظارت خواهند داشت و چنانچه این شخص طبق رأی تعیین شده عمل نکند، مجازات اصلی قابل اجرا خواهد بود.

خروج از کشور با هویت برادر
بر اساس رأی صادره از سوی شعبه ۱۶۴ دادگاه کیفری دو مشهد، متهم دیگری که به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده بود به دلیل نداشتن سابقه مؤثر کیفری و با رضایت خودش به انجام کار نظافتی در مدارس مشهد محکوم شد.
ماجرای این پرونده نیز به این صورت بود که متهم با گذرنامه برادرش از خاک کشور خارج و در زمان بازگشت از سوی پلیس دستگیر شده بود.
پرونده متهم پس از تکمیل تحقیقات ابتدایی با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری دو ارسال و تحقیقات تکمیلی از سوی قاضی شرقی شهری ادامه پیدا کرد. با قبول بزه انتسابی از سوی متهم و اعتراف صریح به جرمش، خاتمه رسیدگی به این پرونده اعلام شد و این مرد جوان نیز به استناد ماده ۳۸ قانون گذرنامه، ماده ۶۷ بند «پ» و مواد ۸۳، ۸۴ و ۸۶ قانون جزای اسلامی از باب مقررات عمومی به ۵۴۰ ساعت انجام کار نظافتی در یکی از مدارس مشهد با نظارت اداره کل آموزش و پرورش و اجرای احکام بدل از ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}