خبر ویژه
نخستین عمل جراحی تعویض مفصل لگن در بیمارستان حضرت زهرا (س) فریمان بر روی بانوی ۸۸ ساله با موفقیت انجام شد.

به گزارش شهرآرانیوز، مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان اظهار کرد: این عمل با تلاش تیم جراحی به سرپرستی دکتر امیرحسین کسائیان نائینی متخصص ارتوپدی برروی یک بانوی ۸۸ ساله انجام گرفت.
دکتر امیرحسین کسائیان نائینی پزشک جراح این بیمار در تشریح جزئیات این عمل اظهار کرد: این بیمار در اثر سانحه دچار شکستگی در ناحیه لگن شده بود که پس از مراجعه به بیمارستان و انجام تصویر برداری مشخص شد وی دچار شکستگی گردن استخوان فمور راست شده است.
دکتر کسائیان افزود: با توجه به شرایط جسمانی و سن بالای این بیمار، عمل تعویض نیمه کامل مفصل لگن (همی آرتروپلاستی هیپ راست) برای این بیمار انجام شد.
وی با بیان اینکه این عمل جراحی موفقیت آمیز در مدت زمان یک ساعت صورت گرفت، اضافه کرد: بیمار بعد از ریکاوری در بخش جراحی زنان بستری شد و در حال حاضر با حال عمومی مساعد تحت مراقبت است.
دکتر کسائیان نائینی متخصص ارتوپدی در ادامه خاطر نشان کرد: لگن یکی از بزرگترین مفاصل بدن است و هنگامی که این مفصل دچار آسیب می‌شود، مشکل ایجاد شده می‌تواند تاثیری جدی بر تمام بدن فرد و انجام فعالیت‌های عادی داشته باشد.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی هنگامی که این مفصل به دلیل شکستگی، آرتروز یا سایر مشکلات احتمالی دچار آسیب شدید شود، عمل جراحی تعویض مفصل لگن به بیمار پیشنهاد می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}