خبر فوری
قاتلان معروفی که مانند «اکبر خرمدین» هرگز به محاکمه نرسیدند + تصاویر
اکبر خرمدین که به اتهام قتل و مثله کردن اجساد پسر، دختر و دامادش در زندان رجایی شهر بود و در چند روز اخیر به‌دلیل بیماری سرطان بارها از زندان به بیمارستان انتقال یافته و تحت درمان قرار گرفته بود، دیروز به‌دلیل ایست قلبی در زندان رجایی شهر جانش را از دست‌داد.

شهرآرانیوز - اکبر خرمدین تنها قاتلی نیست که پیش از آغاز محاکمه‌اش جان باخته است. در تاریخ جنایی ایران قاتلان معروف دیگری هم به چشم می‌خورند که پایشان هرگز به دادگاه نرسید.

قاتلی با طناب سفید

مجید سالک محمودی، یکی از مخوف‌ترین قاتلان سریالی تاریخ ایران بود و طعمه‌های اصلی او زنان متاهل بودند. این قاتل برای اینکه به هدف اصلی‌اش برسد، از کشتن کودکانی که همراه قربانیانش بودند هم ابایی نداشت.

قاتلان معروفی که مانند اکبر خرمدین هرگز به محاکمه نرسیدند + تصاویر

نام این جنایتکار سریالی که خیلی‌ها از او با عنوان قاتل طناب سفید یاد می‌کنند، در سال‌های ۶۴ و ۶۵ در مطبوعات مطرح شد، اما قتل‌هایی که وی رقم زد از سال‌ها پیش از آن، یعنی از زمستان سال ۵۹ آغاز شده بود.

او با شناسایی زنان متاهل در شهر‌های مختلف کشور آن‌ها را به قتل می‌رساند و در نهایت در ۲۴ بهمن سال ۶۴ به‌صورت کاملا اتفاقی خودروی وی توسط پلیس توقیف و با کشف چند تکه طناب سفید که او در جنایاتش استفاده می‌کرد در صندوق‌عقب این خودرو، مجید تحت بازجویی قرار گرفت و خیلی زود اعتراف کرد که قتل‌های زیادی را مرتکب شده است.

هرچند برخی معتقدند که وی دست‌کم ۲۴ تا ۴۹ نفر را به قتل رسانده بود، اما هرگز راز جنایات وی فاش نشد. چرا که او هشتم خرداد ۶۵، درحالی‌که هنوز رسیدگی به پرونده‌اش در دادگاه شروع نشده بود، خود را با طنابی که از حاشیه پتو‌های سلول درست کرده بود در زندان حلق‌آویز کرد.

مرگ قاتل سریالی زنان ماهشهری در زندان

قاتل سریالی زنان ماهشهری که به اتهام قتل ۴ زن بازداشت شده بود، در سال ۱۳۸۸ به‌علت نامعلومی در زندان جان باخت. او به‌دنبال قتل ۳ زن در خرداد و تیرماه همان سال تحت تعقیب قرار گرفت و مدتی بعد کارآگاهان جنایی موفق شدند با سرنخ‌های موجود وی را دستگیر کنند.

قاتلان معروفی که مانند اکبر خرمدین هرگز به محاکمه نرسیدند + تصاویر

قربانی این جنایت‌ها زنانی ۲۰ تا ۳۰ساله بودند که هرکدام برای انجام کاری از خانه خارج شده بودند، اما هیچ وقت به خانه بازنگشتند و چند روز پس از ناپدیدشدن‌شان، اجساد آن‌ها در حاشیه شهر کشف شده بود. قاتل سریالی زنان ماهشهری که حکیم نام داشت و ۳۴ ساله بود در شهریور ۱۳۸۸ دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل ۴ زن اعتراف کرد و مدعی شد که قربانیانش را به‌عنوان مسافر سوار ماشین می‌کرده و بعد با کشاندن به محلی خلوت آن‌ها را به قتل می‌رسانده است.

با اعترافات او، رسیدگی به این پرونده ادامه داشت تا اینکه حکیم به‌علت سکته قلبی در بازداشتگاه اداره آگاهی جان باخت و هرگز پایش به محاکمه نرسید.

خودکشی قاتل دو زن

در سال ۹۴ و به‌دنبال پیدا شدن اجساد ۲ زن در اسدآباد همدان، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایات آغاز شد. نخستین زن بر اثر ضربه به سرش کشته شده و بعد اموالش به سرقت رفته بود. او برای دریافت سوابق بیمه خود از محل کار سابقش به اسدآباد رفته و به‌نظر می‌رسید توسط راننده‌ای مسافرکش به قتل رسیده است. با شناسایی این راننده وی دستگیر شد و در بازجویی‌ها اعتراف کرد که یک سال قبل نیز با همین شگرد و با انگیزه سرقت، زن دیگری را سوار ماشین خود کرده و در بین راه به قتل رسانده و اموالش را دزدیده بود. با اعترافات این مرد، وی به بازداشتگاه انتقال یافت، اما درحالی‌که تحقیقات در پرونده وی هنوز کامل نشده و معلوم نبود که وی افراد دیگری را هم به قتل رسانده یا نه، در بازداشتگاه به زندگی خود پایان داد.

قتل وحید مرادی

وحید مرادی یکی از اشرار معروف کشور بود که ۲۶ اردیبهشت۹۷ در درگیری در یک مهمانی در خیابان۲۱ ولنجک، با ضربات چاقو یکی از دوستان ۲۸ ساله‌اش به‌نام حسین را به‌قتل رساند.

قاتلان معروفی که مانند اکبر خرمدین هرگز به محاکمه نرسیدند + تصاویر

او پس از جنایت به سمت ترکیه گریخت و، اما هنگام فرار از کشور و در ۵۰۰متری مرز ترکیه از سوی پلیس دستگیر شد. وحید پس از آن به زندان منتقل شد، اما مدتی بعد در جریان یک درگیری در داخل زندان، توسط زندانیان دیگر به قتل رسید.

منبع: همشهری

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}