قصه سردار به سر رسید!| نگاهی به عملکرد سردار آزمون در سال‌های اخیر نوستالژی| خـراســان، اسیــر کم‌تجـربــگی در مسابقات سراسری سال ۱۳۶۴ معیوب در دفاع، ناتوان در حمله پرواز مهرداد میناوند یک‌ساله شد جلال حسینی: بازیکن و مربی پرسپولیس ماشین خود را فروخته و خورده‌اند! مقصد گواردیولا مشخص شد؟| «پپ» در «سرزمین لاله‌ها» نتیجه بازی مصر و ساحل عاج+ فیلم خلاصه بازی و ضربات پنالتی| صعود صلاح و کی‌روش به مرحله بعد نتیجه بازی تیم ملی فوتبال بانوان ایران و چین تایپه| شکست سنگین ایران حمایت وحید طالب لو از سید حسین حسینی برای لباس تیم ملی استعفای گل محمدی از سرمربیگری پرسپولیس حضوررئیس جمهور درتمرین تیم ملی منتفی شد بلاتکلیفی عارف غلامی در استقلال تایید حضور تماشاگران در بازی تیم ملی ایران با عراق| بانوان در ورزشگاه آزادی وزارت ورزش به دنبال مهندسی انتخابات فدراسیون بسکتبال است؟ | دو شایعه درباره تعویق دوباره! جزئیات قرارداد سعید معروف ذوب‌آهن برنده دربی نصف‌جهان/کاظمی تاثیرگذارترین و سلمانی پرامتیازترین انتقاد فدراسیون فوتبال از رفتار باشگاه زنیت| تست کرونای آزمون منفی است! خداپرست: ما مجبور به استفاده از بازیکنان مریضیم! |با ۳۰ درصد توان مقابل گنبد حاضر می‌شویم
خبر فوری
افشاگری مترجم سابق برانکو ایوانکوویچ در خصوص حضور رمال‌ها در فوتبال ایران!
رضا چلنگر، مترجم سابق برانکو، سرمربی اسبق پرسپولیس و تیم ملی در خصوص حضور رمالان در فوتبال ایران اظهارات تندی کرده‌است.

به گزارش شهرآرانیوز، رضا چلنگر مترجم سرمربی اسبق تیم ملی حقایق عجیبی را در خصوص تلاش رمال معروف برای نزدیک شدن به برانکو افشا کرد.

رواج مراجعه به رمال‌ها، دعانویسان و استفاده از کار‌هایی که از آن به عنوان جادوگری نام برده می‌شود، به نظر در فوتبال کشورمان ریشه‌دار‌تر از چیزی است که دیده می‌شود. صحبت‌های سرمربی ویستا توربین و همچنین محمد نصرتی (روایت ملی‌پوش اسبق از حضور رمالان شمالی و کرجی در فوتبال کشور) نشان می‌دهد که این مساله نه تنها جدید نیست بلکه افراد شناخته شده‌ای هم در این زمینه فعالیت دارند که علاوه بر فوتبالیست‌ها، ورزشکاران رشته‌های دیگر و حتی اشخاصی خارج از دایره ورزش به آن‌ها مراجعه می‌کنند.

رضا چلنگر در مورد اینکه زمانی با شخصی به نام «ا. ا» که رمالی سرشناس است دیدار کرده، گفت: من به او مراجعه نکردم. در واقع من را مراجعه دادند! البته اجباری نبود. برخی از دوستی و رابطه من سواستفاده کردند. البته به هدفشان هم نرسیدند و موفق نشدند، اما برای من تجربه‌ای شد و آنجا فهمیدم فوتبال ما زاویه این مدلی هم دارد.

وی در خصوص اینکه چه فضایی در این ملاقات حاکم بود، عنوان کرد: باید بگویم صحبت‌های نادر فریادشیران را که خواندم، همان فضایی وجود داشت که او دیده بود. شمع و تشکیلات، شمشیری خاص، عکس‌هایی از مدال طلای یک ورزش المپیکی قدرتی، مربیان فوتبال و همچنین اتاق محقر و ساده‌ای بود. دقیقاً صحبت‌های فریادشیران را تأیید می‌کنم و من هم با همان صحنه‌ها مواجه شدم.

چلنگر در مورد اینکه چطور شد در چنین فضایی قرار گرفت، گفت: به واسطه یکی از دوستان که متأسفانه از این رابطه سواستفاده کرد. البته او می‌خواست سواستفاده کند، اما موفق نشد. من نمی‌دانستم به چه خاطر به آنجا می‌روم. بعدا متوجه شدم. جالب است این را بگویم که یک فرد خاص با پژوی ۴۰۵ و به همراه دو نفر یقه سفید که آن‌ها را نمی‌شناختم، وقتی ما به آنجا رسیدیم از در خارج شدند. یعنی این فضایی که من دیدم فقط مختص ورزشکاران حرفه‌ای نبود. بار اول که رفتیم نزدیک غروب و هوا گرگ و میش بود. وقتی به آنجا رسیدیم، سرشان را پایین انداختند و بی‌صدا رفتند. بعد هم که داخل شدم، همان صحنه‌هایی را دیدم که فریادشیران در مصاحبه خودش گرفته بود.

مترجم برانکو در تیم‌ملی در مورد اینکه این دیدار در چه زمانی اتفاق افتاد و چه صحبت‌هایی ردوبدل شد، اظهار داشت: او بیشتر کلی‌گویی می‌کرد. بعدا فهمیدیم امتیاز می‌خواهد، اما نفهمیدیم این امتیاز چیست. آیا می‌خواست به جام جهانی بیاید یا می‌خواست در کنار تیم ملی باشد؟ این اتفاق زمان سرمربیگری برانکو در تیم ملی و حدود سال ۱۳۸۵ بود.

وی در مورد اینکه آیا این شخص مواردی را پیش‌بینی کرد، گفت: کاش چنین مسائلی را می‌گفت. من خودم عمداً امتحانی کردم. گفتم چهار زمین داریم، دو زمین را گرفته‌اند و تصرف عدوانی کرده‌اند. گفتم چه می‌شود؟ او گفت کار‌های خوبی در شرف انجام است و کلی‌گویی کرد. مثل اینکه من بگویم امشب اتفاقات خوبی می‌افتد و شما می‌خوابید. معلوم است که هر آدمی شب‌ها می‌خوابد. در انتها هم متوجه نشدیم چه چیزی می‌خواست. در جلسه سوم که رفتم، دیدم او تعلل می‌کند و متوجه شدم می‌خواهد به برانکو نزدیک شود. بعد هم گفت این‌هایی که سر کار آمده‌اند، برانکو را نمی‌خواهند. من هم در دلم گفتم به جهنم که نمی‌خواهند!

وی در مورد اینکه آیا این مسئله را به خود برانکو انتقال داد، گفت: بله و او بسیار اظهار تأسف کرد. گفت تنها چیزی که باعث موفقیت در فوتبال می‌شود، کار و تلاش است. اگر اتفاقی نیفتد، دیگر نشده است. یعنی حتی ممکن است با کار و تلاش هم به موفقیت نرسید. هیچکس ضمانتی نداده که ما موفق می‌شویم.

چلنگر در مورد اینکه مدتی است شایعاتی در خصوص نزدیک شدن این شخص به تیم ملی مطرح شده و شائبه‌هایی در مورد شماره پیراهن بازیکنان این تیم هم به وجود آمده، اظهار داشت: خاک بر سر کسی که مشرک شود. این برای خدا شریک آوردن است. یعنی من به خدا اعتماد ندارم. ناامیدی از خدا گناه کبیره است. روایت داریم که حتی اگر حضرت رسول اکرم (ص) شفاعت چنین فردی را کند، خدا شفاعت او را نمی‌پذیرد.

وی تصریح کرد: خاک بر سر مسئولی کنند که مشرک است. دوست دارم همه ببینند و بشنوند. این چه اوضاع شرم‌آوری است که راه افتاده است؟ آیا چنین فردی را نمی‌توانند بگیرند و جمع و جور کنند؟ مگر این موارد خلاف اسلام و اصول دین نیست؟ آیا این‌ها نشانه بی‌دینی نیست؟ روی آوردن به این مسائل یعنی من به خدا اعتقاد ندارم. یعنی در کنار خدا قدرتی هست که من او را به رسمیت می‌شناسم. رواج این مسائل برای ما خجالت‌آور و شرم‌آور نیست؟ اگر این مسائلی که می‌گویید واقعیت داشته باشد، باید آن آدم را اعدام کرد.

چلنگر گفت: این شایعات را فقط دو ارگان نظارتی می‌توانند برطرف کنند؛ حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات. اصل دین می‌گوید از خدا ناامید نشو. خدا می‌گوید من از رگ گردن به تو نزدیک‌ترم؛ هرچه می‌خواهی از من بخواه. من نمی‌دانم چه کسانی چنین ارتباطاتی دارند و فقط خدا می‌داند، ولی هرکسی که هست، مشرک است. امیدوارم این موضوع از جانب نهاد‌های نظارتی سفت و سخت پیگیری و جمع شود.

وی در مورد اینکه متأسفانه دغدغه فوتبال ما به جای مسائل فنی این موضوعات شده است، عنوان کرد: متأسفانه درست است، چون عده‌ای ناکارآمد بر راس کار هستند. من هم مسائلی را شنیده‌ام. کسی هم منکر نیست. در قرآن هم از سحر، جادو و چشم بد صحبت شده، اما خود قرآن با این مسائل مبارزه می‌کند. ما آیه «وان یکاد» را داریم. از بچگی مادرانمان به ما یاد داده‌اند که دروغگو دشمن خداست. واقعاً این شرایط زشت است و قباحت دارد. باید با این اشخاص به صورت جدی و علنی مبارزه شود تا مردم ببینند.

چلنگر گفت: این فساد جلوی چشم همه است و جدیداً هم مسئله حادتر شده. این افراد علناً جولان می‌دهند. من فقط خدا را می‌شناسم و اصول و فروع دین را می‌دانم. این اتفاقات گریه دارد و در واقع جوک‌های سیاه و تلخ هستند. امیدوارم با این افراد برخورد جدی شود. واقعاً تأسف می‌خورم. وقتی این چیز‌ها را می‌شنوم، به خودم می‌گویم آیا این فرد هنوز به کارش ادامه می‌دهد؟ فقط باید خدا را در نظر گرفت. هر کس که ضد خدا باشد، با او مبارزه می‌کنیم. منافق همین است که نام خدا را یدک بکشد و کار دیگری کند.

 

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}