خبر فوری
نوستالژی| انتقام خراسانی‌ها از مازنی‌ها در لیگ سراسری قدس
گزارش کیهان ورزشی ۷‌آذر‌۶۵ درباره پیروزی خراسان بر اصفهان در لیگ سراسری قدس را در این مطلب می‌خوانید.

به گزارش شهرآرانیوز؛ مجله کیهان ورزش در شماره هفتم آذر‌۱۳۶۵ خود به گزارشی از دیدار خراسان و مازندران در چهارچوب لیگ سراسری قدس پرداخته است. در ادامه، بخش‌هایی از این گزارش را از نظر خواهید گذراند:

خراسان‌۱ (محمد اعظم دقیقه‌۴۳ از روی نقطه پنالتی)
مازندران ۰
داور: بهمن بهلولی / کمک‌ها: مصطفی درودیان و جهانشاه رحیمی
تماشاگر: حدود ۱۲‌هزار نفر
ترکیب تیم خراسان: سعید جوشش، بهزاد ثابتی، حسین رضایی، محمد تشکری، فریدون مهریار (از نیمه دوم سعید صیامی)، کاظم غیاثیان، محمد اعظم، شهریار رضایی، منصور شفیعی، اصغر جانداری، علی شریعتی (از دقیقه‌۸۰ محسن قریشی) / سرمربی: قاسم زردکانلو
ترکیب تیم مازندران: پیروز جغتاپور، عبدا... خیرا.. زاده، حسین مسگرساروی، محمدحسن مقدم (از دقیقه ۸۳ علی ساهویه)، حسن خردستان (از دقیقه ۵۷ عباس وفادار)، نادر دست‌نشان (از دقیقه‌۷۰ عبدالجلیل گل‌چشمه)، رامین میرزائیان، محمود نجفی، هوشنگ تورانی، فرامرز اضطراری و رضا تقوی / سرمربی: محمد سورتچی

ورزشگاه تختی مشهد (جمعه ۷‌آذر‌۶۵): در حساس‌ترین پیکار گروه دوم مسابقات سراسری فوتبال قدس، تیم‌های خراسان و مازندران در مشهد با یکدیگر مصاف دادند. این دیدار برای هر ۲ تیم اهمیتی ویژه داشت، چرا‌که از‌یک‌سو خراسان پس از امتیازگیری‌های پیاپی خود در هفته‌های اخیر با عزمی راسخ برای جبران شکست مرحله رفت در ساری و از‌طرف‌دیگر مازندران با فکر جمع‌آوری امتیاز برای تثبیت موقعیت خود در جمع صعودکنندگان وارد میدان شده بودند. این در‌حالی است که مازندران در شرایط فعلی یک بازی با آذربایجان شرقی دارد.

آنچه در این دیدار بیشتر به چشم آمد، هیجان حاشیه مسابقه بود که بر تمام اوضاع‌و‌احوال درون میدان سایه انداخته بود. خراسان در غیاب اکبر میثاقیان، کاپیتان مصدومش، شیوه متداول ۲-۴-۴ را اتخاذ کرد. سعید جوشش محکم و استوار در ۹۰‌دقیقه از دروازه خراسان حراست کرد. خط دفاعی خراسان حسین رضایی را در آخرین نقطه و محمد تشکری را جایگزین میثاقیان دید و یک فریدون مهریار متعصب و جنگنده و بهزاد ثابتی پرتلاش را در جناحین چپ و راست، خط دفاع را تکمیل می‌کردند.

نقطه اوج قدرت خراسان در خط میانی بود؛ جایی‌که محمد اعظم به‌عنوان یک عنصر مؤثر، همه کار کرد و اصغر جانداری همچنان دونده و خستگی‌ناپذیر نشان داد که روی هر توپ سرگردان اثر می‌گذاشت، کاظم غیاثیان و علی شریعتی نیز هر گاه به توپ رسیدند آغاز یک دردسر را برای مازنی‌ها مجسم کردند. خط حمله خراسان، شهریار رضایی و منصور شفیعی را بر‌ای این دیدار مشکل و پرهیجان داشت. این مردان مهره‌هایی کارساز و صاحب ارزش بازی در میدان سخت بودند. در تیم مازندران جغتاپور درون دروازه با‌وجود دریافت یک‌گل در حد یک سنگربان مطمئن ظاهر شد. ۲ دفاع میانی میهمان یعنی عبدا... خیرا... زاده و مسگر ساروی در زدن توپ‌ها، نبردی سخت با مهاجمان خراسانی داشتند.

۴ هافبک مازندران که بیشتر از‌سوی محمود نجفی و دست‌نشان حمایت می‌شدند، بیشتر نبرد‌های تن‌به‌تن را به خراسانی‌ها باختند. این بازی سنگین و فشرده یک قضاوت مشکل را به‌دنبال داشت که بهلولی با‌وجود دوندگی بسیار، قاطعیت لازم را نشان نداد و حتی چند بار نزدیک بود کنترل بازی را از دست بدهد. در بعضی مواقع ۲ تیم به‌ویژه مازندران از داوری ناراضی بودند. این را باید به حساب حساسیت بسیار این مسابقه و برخورد‌های پیاپی آن دانست که بر اعصاب بازیکنان و تماشاگران بی‌تأثیر نبود. بهلولی ۲ بار کارت زرد را بیرون کشید، در‌حالی‌که این عمل می‌توانست بار‌ها تکرار شود.

او چند‌مرتبه نیز فقط دست‌به‌جیب شد، اما بعد از دادن اخطار، پشیمان گشت! مسابقه با برتری خراسان آغاز شد. در ۱۵‌دقیقه اول چند بار نفوذ‌های علی شریعتی و غیاثیان و سانتر‌های خطرناک اینان حاکی از این بود که خراسان می‌خواهد از همان دقایق اول کار را یکسره کند. این لحظه‌ها برای مازندران سخت بود و چند مهره مازنی، چون دست‌نشان و نجفی که می‌خواستند تیم خود را بالا بکشند، اما میزبانان با قدرت و سرعت مانع خودیابی آنان بودند.

در دقیقه‌۲۵ هند پنالتی مسلّم دفاع مازندران از چشم داور پوشیده ماند. ۱۰‌دقیقه بعد ضربه سر شهریار رضایی و دخالت غیاثیان خطر را برای دروازه مازندران به اوج رساند؛ اما توپ با دفع ناقص جغتاپور و برخورد به تیر افقی به خارج رفت. در دقیقه ۴۳ عسگر ساروی، دفاع مازندران، روی اعظم خطای پنالتی مرتکب شد که ضربه پنالتی را خود اعظم بر خلاف جهت حرکت جغتاپور با تور آشنا کرد. در لحظات پایانی اعمال ناشایست جغتاپور و چند آسیب‌دیدگی بازی را به وقفه کشاند؛ اما همه‌چیز با کنترل شدید مأموران انتظامی به‌خوبی پایان یافت و بدین‌ترتیب خراسان انتقام شکست دور رفت را از مازندران گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}