خبر ویژه
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی از شروع باران‌های مداوم و یخبندان در تمام مناطق استان خبر داد و از کشاورزان و دامداران خواست برای کاهش خسارت تمهیدات لازم را بیاندیشند.

به گزارش شهرآرانیوز، فریدون سنگچولی اظهار کرد: بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی بیانگر نفوذ و گسترش امواج شمالی و نسبتاً سرد بر روی استان است.
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: از بعد از ظهر فردا (دوشنبه) استان از سمت غرب، شمال غرب و جنوب غرب تحت تاثیر سامانه بارشی قرار می‌گیرد و پیش بینی می‌شود در شهر‌های کاشمر، بردسکن، گناباد، بجستان، سبزوار، نیشابور و خلیل آباد شاهد بارش باران باشیم.
وی با بیان اینکه این بارش‌ها به صورت مداوم و غیررگباری هستند، متذکر شد: بیشترین بارندگی بعد از ظهر سه شنبه تا صبح چهارشنبه رخ می‌دهد و در مشهد هم بارندگی از سه شنبه آغاز می‌شود.
سنگچولی شکل این بارش‌ها را برای مناطق کوهستانی و سردسیر خراسان رضوی برف عنوان کرد و گفت: در این مناطق علاوه بر بارش برف حتما پدیده مه گرفتگی هم داریم بنابراین توصیه می‌شود رانندگان در محور‌های کوهستانی به رعایت کامل مسائل ایمنی توجه داشته باشند.
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: تا روز سه شنبه تغییرات دمایی محسوسی در استان وجود ندارد، اما از روز چهارشنبه کاهش شدید و ناگهانی دما در تمام مناطق خراسان رضوی رخ می‌دهد به طوری که دمای شبانه در کلیه مناطق به زیر صفر و یخبندان می‌رسد.
وی فعالیت این سامانه بارشی و سرما را تا آخر هفته جاری پیش بینی کرد و گفت: تغییرات دمایی امروز مشهد بین ۱۱+ و ۱+ درجه سانتیگراد است.

سنگچولی گرم‌ترین و سردترین نقاط خراسان رضوی را طی شب گذشته به ترتیب مه ولات با ۱۶+ و فریمان با ۶- درجه سانتیگراد عنوان کرد.
کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی به کشاورزان توصیه کرد برای کاهش خسارت، هر چه زودتر نسبت به برداشت محصولات خود از مزرعه اقدام کنند.
وی گفت: به مرغداران، دامداران و گلخانه‌داران هم توصیه می‌شود تمهیدات لازم برای گرمایش سالن‌ها را مورد توجه جدی قرار دهند.

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}