خبر ویژه

کاهش آلودگی هوای مشهد

  • کد خبر: ۹۶۱۸
  • ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
بارش باران و برف که از دیشب ۲۹ آبان در مشهد آغاز شده امروز ۳۰ آبان باعث کاهش میزان آلاینده‌ها در هوای این کلانشهر نسبت به دیروز شد.
به گزارش شهرآرانیوز، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز پنجشنبه گفت: میانگین شاخص کیفیت هوای امروز ۳۰ آبان ماه کلانشهر مشهد ۱۰۰ ای. کیو. آی و نشانگر آلودگی است، اما میزان این شاخص نسبت به دیروز که ۱۱۶ ای. کیو. آی بود کاهش یافته است.

تورج همتی افزود: شاخص کیفیت هوا در مناطق امامیه و طرق هر یک با ۱۱۸، الهیه با ۱۱۳، چمن و نخریسی هر یک با ۱۰۵، وحدت با ۱۰۳ و شهید کریمی با ۱۰۲ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت هشدار و آلوده برای گروه‌های حساس است.

وی ادامه داد: این شاخص در سایر ۱۶ ایستگاه مستقر در سطح شهر مشهد نشانگر هوای سالم است و پیش‌بینی می‌شود تا اواسط امروز شاهد کاهش بیشتر میزان آلودگی‌ها در هوای مشهد باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهد و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره‌گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودرو‌های شخصی، نقش موثر خود را در کاهش میزان آلاینده‌های هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت سالم است.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی نیز به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.

مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}