شهرآرانیوز

ممنوعیت ورود زائر به قم هشدار بنفش اینترپل به خاطر شیوع ویروس کرونا در جهان همراهی بیش از ۸۰ درصد صنوف مشهد با تعطیلی‌ها پیشنهاد افزایش ۳۵ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی برگزاری آزمون سراسری سال ۹۹ در ابهام قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی در بازار امروز ۱۷ فروردین ۹۹ +جدول آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۷ فروردین؛ تعداد مبتلایان ۵۸۲۲۶ نفر، قربانیان ۳۶۰۳ نفر واکنش سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به تصمیم آغاز به کار اصناف/ تمام زحماتمان بر باد می‌رود پلمب ۵۰۰ واحد صنفی در مشهد در‌های حرم مطهر رضوی تا پایان فروردین بسته خواهد بود هشدار احتمال وقوع سیلاب در خراسان رضوی دستور روحانی برای آغاز کسب و کارهای متوسط و کم‌خطر از ٢٣ فروردین از سرگیری فعالیت اصناف در مشهد از ۲۳ فروردین قیمت روز میوه، تره‌بار، گوشت و محصولات پروتئینی در بازار مشهد ۱۷ فروردین ۹۹ قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و ارز امروز ۱۷ فروردین ۹۹ وضعیت کرونا در خراسان رضوی قرمز است قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز ۱۷ فروردین ۹۹+جدول تمدید تعطیلی حمل‌ونقل عمومی تا ۲۳ فروردین کرونا، واکسن و نکاتی که باید بدانیم
خبر ویژه

زخم دوباره‌کاری در هاشمیه ۶۵

اهالی از ناتمام ماندن و طولانی شدن پروژه‌های شهری و شرکت‌های خدماتی در این خیابان گله دارند
نجمه موسوی کاهانی - پروژه‌های ناتمام و دوباره‌کاری‌های غیراصولی درد برخی از خیابان‌ها و محله‌هایی است که در چند ماه مانده به آخر سال با خیابان‌های شکافته شده، حصار‌های فلزی برافراشته شده در اطراف حفاری‌ها و ترافیک حاصل از اشغال این فضا‌ها روبه‌رو هستند. اصلاح هندسی در تقاطع هاشمیه ۶۵ از همین دست پروژه‌هاست که چندین ماه اهالی را درگیر خود کرده است. پروژه‌ای که در چند مرحله انجام شده و اکنون نیز که ظاهرا کار آن تمام شده است، هنوز اشکالاتی دارد و نیاز به اجرای دوباره آن احساس می‌شود. این مسئله در شرایطی است که پروژه‌ای دیگر مربوط به شرکت گاز در همین محل در حال اجرا بوده و طولانی شدن آن اهالی را دچار مشکلاتی کرده است که این مسئله نیز به ناهماهنگی شرکت‌های خدماتی با شهرداری در اجرای پروژه‌ها برمی‌گردد همچنان در بسیاری از پروژه‌های مهم شهری نیز چنین اتفاقی افتاده و گاه در روند اجرای پروژه‌های شهری نیز مشکل ایجادکرده است.

هر روز یک عملیات جدید!
درپی تماس‌های مکرر اهالی روانه این محل می‌شویم. یکی از شهروندان با اشاره به اینکه پروژه اصلاح هندسی تا حدود زیادی پیشرفت داشته، اما در مراحل نهایی رها شده است، می‌گوید:روزهاست هیچ اقدامی برای اتمام و جمع کردن ضایعات مربوط به پروژه صورت نگرفته است. انتظار‌مقدم، یکی از کاسبان محل نیز که نبش هاشمیه ۶۵ سوپرمارکت دارد، درباره طولانی شدن این پروژه می‌گوید:بیش از ۲ ماه قبل اصلاح هندسی این تقاطع شروع شد و هر‌روز یک عملیات جدید به آن اضافه می‌شود. ابتدا جدول‌های کنار خیابان نوسازی شد و بدون توجه به مسیر‌های مورد نیاز معلولان، تمام جدول‌ها را به صورت یکپارچه نصب کردند، در‌حالی که علاوه بر معلولان، ما هم برای تخلیه بار با مشکل عبور چرخ دستی روبه‌رو هستیم. این مغازه‌دار به ماشین‌هایی که سربالایی خیابان را با سرعت زیادی بالا می‌آیند، اشاره می‌کند و می‌گوید: در مرحله دوم در جریان این اصلاح هندسی، بلوکه‌های سیمانی را وسط خیابان گذاشتند و به این ترتیب تا زمان نصب علائم هشدار‌دهنده هر شب شاهد چندین تصادف در این تقاطع بودیم و حالا نوبت به کندن آسفالت‌های نو به بهانه مرمت
لوله‌های گاز رسیده است.

اجرای پروژه گاز روی پروژه نیمه‌کاره اصلاح هندسی
به گفته شهروندان ۲ هفته‌ای می‌شود که ۲ گودال بزرگ با هدف مرمت لوله‌های گاز در وسط چهارراه حفر شده است و بدون اینکه کارگری درحال کار باشد به همین وضع رها شده است.
مشتاق که صاحب نانوایی واقع در همین خیابان است، می‌گوید: بزرگ‌ترین مشکل ما نبود مسیر مناسب برای مشتریانی است که با کالسکه، صندلی‌چرخدار یا واکر تردد می‌کنند. از طرفی دیگر در این چهارراه مدت زیادی است که به بهانه‌های مختلف عملیات عمرانی انجام می‌شود وپایان آن نیز به اهالی اطلاع‌رسانی نمی‌شود. یکی از عابران پیاده که شب‌ها دیروقت از سرکار به خانه بازمی‌گردد، به به‌هم‌ریختگی پیاده‌رو اشاره می‌کند و می‌گوید: امکان تردد وجود ندارد و مجبوریم از خیابان رفت‌و‌آمد کنیم و در معرض خطر جدی قرار
می‌گیریم.

مناسب‌سازی پس از تخصیص اعتبار
برای پیگیری گله‌های بیان‌شده از اهالی هاشمیه ۶۵ به سراغ معاون اجرایی شهرداری منطقه ۹ می‌رویم. فرهاد ذبیحی درباره انجام عملیات اصلاح هندسی در این تقاطع می‌گوید: به‌دنبال تماس چند تن از شهروندان با شهرداری منطقه و گله از ایراد فنی در این تقاطع، کارشناسان برای بررسی به محل رفتند و با بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد به دلیل شیب تندی که در این محدوده وجود دارد، در زمان بارندگی آب باران در این مسیر جاری و وارد منازل مسکونی می‌شود.
او ادامه می‌دهد: برای جلوگیری از این اتفاق شهرداری منطقه به نصب بلوکه‌های سیمانی در اطراف تقاطع اقدام کرد تا این مشکل رفع شود، اما پس از پایان پروژه متوجه شدیم که مسیر برای تردد توان‌یابان مناسب‌سازی نشده است و باید طی پروژه دیگری دوباره اصلاحاتی انجام شود و این در حالی است که با محدودیت اعتبارات روبه‌رو هستیم.
ذبیحی با اشاره به درخواست تخصیص اعتبار برای اجرای این پروژه، اظهار می‌کند: به محض تحقق این مسئله، مناسب‌سازی تا پایان امسال یا حداکثر در ۳ ماه اول سال آینده انجام خواهد شد. به این ترتیب اکنون شهرداری پروژه نیمه‌کاره‌ای در این تقاطع ندارد و عملیاتی که اکنون شهروندان در تماس‌های خود اعلام کرده‌اند، مربوط به حفاری شرکت گاز است و ارتباطی با شهرداری ندارد.

مرمت آسفالت پس از مساعد شدن هوا
مدیر روابط عمومی شرکت گاز خراسان‌رضوی درباره علت این حفاری‌ها می‌گوید: عملیات در دست اجرا مربوط به طرح تقویت شبکه گازرسانی شهر مشهد است. به گفته حسن خیراندیش با توجه به افزایش جمعیت ساکن در نقاط مختلف شهر برای جلوگیری از افت فشار گاز، ناگزیر به اجرای طرح‌های تقویت شبکه هستیم، پروژه‌ای که در هاشمیه ۶۵ نیز انجام شد. این پروژه اکنون تمام شده است و مرمت آسفالت آن نیز پس از مساعد شدن هوا انجام خواهد شد.
خیراندیش با تأکید بر این که اولویت شرکت گاز اجرای سریع پروژه‌ها در سایه ایمنی کامل برای شهروندان است، از تعامل، همکاری و صبر مردم در اجرای پروژه‌ها قدردانی می‌کند و می‌گوید: اهالی هاشمیه و سایر محله‌هایی که پروژه‌ای در حال اجراست، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقدامات و فعالیت‌های مرتبط با شرکت گاز خراسان رضوی در مشهد با شماره تلفن ۳۷۰۷۴ تماس بگیرند.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}