خبر ویژه
گزارش بازرسی پویش «بی‌قیمت نخریم» از مجتمع تک پس از مهلت یک‌روزه

بی‌قیمت‌های «تک» قیمت‌دار شدند

  • کد خبر: ۱۰۴۶۹
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۲
بی‌قیمت‌های «تک» قیمت‌دار شدند
تیم بازرسی و رسانه‌ای پویش «بی‌قیمت نخریم» پس از مهلت ۲۴ ساعته فروشندگان کالای دیجیتال در مجتمع تجاری تک، دوباره از این مجتمع بازرسی کرد و به واحد‌های تجاری آن نمره قبولی داد.
روز شنبه مجتمع تجاری تک واقع در بولوار سجاد مشهد سوژه پویش «بی‌قیمت نخریم» بود. در جریان این بازرسی که گزارش آن دیروز با عنوان «یکه‌تازی بی‌قیمت‌ها در «تک»» به چاپ رسید، معلوم شد که کمتر از ۵ درصد فروشگاه‌های این مجتمع قانون درج قیمت روی محصولاتشان را رعایت می‌کنند. قانون‌گریزی فروشندگان کالای دیجیتال در این مجتمع با تذکر جدی رئیس شعبه سیار تعزیرات حکومتی همراه بود. قاضی امید جلیلی به فعالان این بازار برای رعایت قانون مهلت ۲۴ ساعته داد. در این راستا ساعت ۱۹ دیشب دوباره این مجتمع بازرسی شد، اما این‌بار تمامی فروشگاه‌های مجتمع تک به درج قیمت اقدام کرده بودند.
با این وجود مشاهدات خبرنگار شهرآرا حکایت از آن دارد که بیشتر واحد‌های تجاری فعال در مجتمع تک برای درج قیمت از برچسب‌های کوچکی استفاده کرده بودند یا قیمت محصولات را روی یک برگ کاغذ مشترک در اختیار مشتریان خود قرار می‌دادند.
 

جلیلی در پایان این بازرسی ضمن ابراز خرسندی از عملکرد کسبه مجتمع تجاری تک، گفت: بعد از پایان مهلت یک‌روزه تمام واحد‌های صنفی این مجتمع به درج قیمت اقدام کردند. از دیگر اتحادیه‌های صنفی نیز درخواست می‌کنیم که به پویش «بی‌قیمت نخریم» بپیوندند تا دچار مشکل و مشمول برخورد قضایی و تعزیراتی نشوند.
در جریان پویش «بی‌قیمت نخریم» بازرسی‌های سر‌زده از بازارها و مجتمع‌های تجاری مختلف انجام می‌شود. در این بازرسی‌ها رئیس شعبه سیار تعزیرات حکومتی و کارشناسان اداره بازرسی سازمان صمت استان و اتاق اصناف مشهد، خبرنگاران روزنامه شهرآرا را همراهی می‌کنند. در این پویش، شهروندان مى‌توانند تخلفات مربوط به درج نکردن قیمت کالا‌ها را به سازمان صمت با شماره‌های ۱۲۴ و ۸۰۰۰۱۲۴ و به شهرآرا با شماره پیامک ۳۰۰۰۷۲۸۹ اعلام و موضوع را پیگیرى کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}