خبر ویژه
درهفتاد وهشمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مطرح شد:

باید جلوی این ملت حق شناس، سرتعظیم فرود آورد

  • کد خبر: ۱۰۵۱۹
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
رئیس شورای شهر مشهد گفت: تعدادی از حافظان امنیت و هموطنان ما جان باختند و به زیرساخت‌ها آسیب زیاد وارددشد، باید همه برای التیام زخم‌هایی که در بعد مادی و معنوی ایجاد شد، تلاش کنیم.

الهام مهدیزاده- به گزارش شهرآرانیوز، محمدرضا حیدری درهفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه باید جلوی این ملت حق شناس، سرتعظیم فرود آورد، اظهارداشت: در مشهد اتفافاقات بزرگی رخ داده و ایستگاه الندشت افتتاح شد. عملیات اجرایی کشف رود شروع شده و پردیس تئاترشهر نیز با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد
وی در ادامه با اعلام اینکه از فردا موضوع سرمایه گذاری اقتصاد شهری برگزار می‌شود که پیام پویایی و سرزندگی در حوزه اقتصاد دارد، افزود: موضوع بنزین اهمیت آن با حمل و نقل گره خورده است. در حال حاضر سه روز است که مقاطع تحصیلی تعطیل می‌شود که به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان هر روز تعطیلی ۱۷ میلیارد تومان خسارت به حوزه آموزش وارد می‌کند..
به گفته وی، در حوزه بنزین باید به موضوع زیرساخت‌های حمل‌ونقل مورد توجه قرار گیرد. دولت و مجلس با مصوبات و قوانین موجود تکالیفی دارد. از جمله انتظار می‌رود دولت بخشی از عوارض بنزین را به شهرداری‌ها بنا بر متن قانون در اختیار شهرداری‌ها قرار دهد..
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد از تصویب اعتبار ۲ میلیارد تومانی شورای شهر برای حمل ونقل دانش آموزان معلول خبر داد و گفت: هدف این بود تا هیچ دانش آموزی از تحصیل محروم نماند.
حیدری در ادامه خاطرنشان کرد: ۱۶ آذر روز دانشجو است. دانشجویان پرچمدار عدالت و آزادی بودند و  از حضور آنان در عرصه‌های مختلف استقبال می کنیم و می‌خواهیم بلندگوی عدالت خواهی و مبارزه بافقر باشند.

 

تاکید بر مناسب سازی معابر شهر برای تردد معلولان


کامیار، مدیرعامل آسایشگاه معلولان شهید فیاض بخش مشهد که به مناسبت روز معلولان درهفتاد و هشمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد حضور یافته بود، با بیان اینکه ۵۰۰ معلول از شیرخوارگی تا کهنسالی، در آسایشگاه فیاض هستند که خدمات توانبخشی به آنها ارائه می‌شود، اظهارداشت: برخی خدمات ما از جمله خدمات دندانپزشکی منحصر به فرد است؛ در حال حاضر ۱۲۰ دانپزشکی با این مرکز همکاری می‌کنند.
وی ادامه داد: شهرداری در قالب‌های مختلف به این آسایشگاه کمک می‌کند، با این حال تورم مشکلاتی را برای ارائه خدمات ما ایجاد کرده است که مستلزم کمک و همراهی سایر نهادها، مردم و خیران است. 
وی در خصوص مشکلات تردد برای معلولان در شهر خاطرنشان کرد: برای تردد معلولان در شهر موانعی وجود دارد. البته در سال‌های اخیر اقداماتی برای تردد مناسب آنان ایجاد شده است. با این حال درخواست مناسب سازی شهر و فراهم کردن وسایل مناسب برای تردد معلولان را داریم. 


 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
شهرآرامحله 13980918100824
شهرآرامحله 13980918100552
شهرآرامحله 13980918100105
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}