خبر ویژه

جایگزین علی لاریجانی در حوزه انتخاباتی قم مشخص شد

  • کد خبر: ۱۰۶۴۴
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
منابع آگاه از دعوت آیت الله حسینی خراسانی (نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان) و ترغیب وی به حضور در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی از استان قم خبر می دهند که در دستور کار برخی از بزرگان قم و مجامع مختلف فعال در عرصه انتخابات قرار گرفته است.

به گزارش شهرآرانیوز، با توجه به انصراف دکتر علی لاریجانی در حوزه انتخابیه قم خبر‌های جدید به گوش می‌رسد که فضلای حوزه علمیه قم به دنبال این مسئله هستند تا با توجه به اینکه در هر دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی میزان حضور روحانیت در میان راه یافتگان به مجلس کم رنگ‌تر می‌شود، ضرورت دارد تا نماینده مردم استان قم که در واقع نماینده علما و فضلا و روحانیت انقلابی نیز می‌باشد یکی از فق‌های برجسته حوزه علمیه در جمع نمایندگان منتخب مردم استان قم می‌باشد. به منظور تحقق اهداف و اجرای برنامه‌های تعالی بخش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و متناسب با شان و منزلت معنوی و روحانی استان قم به عنوان پایگاه و مرکز گسترش و اشاعه تفکر دینی همسو با اهداف عالیه انقلاب اسلامی و طرح موضوعات و مباحث لازم در مجلس شورای اسلامی.
منابع آگاه از دعوت آیت الله حسینی خراسانی و ترغیب ایشان به حضور در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی از استان قم خبر می‌دهند که در دستور کار برخی از بزرگان قم و مجامع مختلف فعال در عرصه انتخابات قرار گرفته است. حضور اخیر دکتر علی لاریجانی در بیت آیت الله حسینی خراسانی هم نمی‌تواند بی ارتباط با این موضوع باشد. آیت الله سیداحمد حسینی خراسانی از اساتید حوزه علمیه قم و عضو جامعه مدرسین حوزه قم می‌باشد که در کارنامه درخشان خود حدود بیست سال تدریس دروس عالی خارج فقه و اصول را داراست و در سال ۱۳۹۴ برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نامزد انتخابات شد که با قریب به یک میلیون و دویست هزار رای از حوزه انتخابیه استان خراسان رضوی موفق شد به عنوان نماینده این استان به مجلس خبرگان رهبری راه یابد. سید احمد حسینی خراسانی در دوران نوجوانی در شهر‌های مشهدو فریمان علیه رژیم ستم شاهی فعالیت داشته و پس از پیرزوی انقلاب در دوران دفاع مقدس همرزم شهید چمران در جنگ‌های نامنظم که زیر نظر رهبر معظم انقلاب مدیریت می‌شد، ایفای نقش داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}