ملی‌پوشان استقلال به جشن قهرمانی می‌رسند؟ بی تفاوتی اسکوچیچ به رای کمیته اخلاق| چرا کنعانی زادگان دعوت شد؟ تاریخ‌نگاری حضور تیم منتخب خراسان در چهارمین دوره لیگ قدس سال ۱۳۶۷ - قسمت سوم گلر مشهدی تیم ملی؛ از شب بی‌فروغ در تهران تا درخشش در بغداد گروه ایران در جام ملت‌های فوتسال آسیا مشخص شد نگرانی محمد بنا از تعویق بازی‌های آسیایی کشتی ماجرای خرید کارخانه توسط علی دایی چه بود؟+ عکس برنامه‌های یحیی گل‌محمدی برای بازار نقل‌و‌انتقالات تابستانی پرسپولیس اسکوچیچ اسامی دعوت‌شدگان به اردوی تیم ملی را اعلام کرد| بایکوت ادامه‌دار رامین رضاییان! سرنوشت ماندن شهرخودرو در لیگ دردستان گل محمدی سقوط فجر شهیدسپاسی با سرمربی مشهدی+ جدول لیگ| کار بزرگ مهاجری در مسجدسلیمان اسلامی، سامری و تاجیک کادر فنی تیم بسکتبال ایران نوین از برگزاری اردوی تدارکاتی در ایران تا اردوپا برای تیم ملی بسکتبال داوری:در زمینه انتخاب دبیر نباید عجله کرد|برای موفقیت بسکتبال باید کنار هم باشیم سعید معروف مربی می شود  عطایی:جزیده سرمربی تیم ملی ب در کشور‌های اسلامی خواهد بود یورش استقلال برای ثبت رند‌ترین قهرمانی تاریخ| آبی‌ها از بازی آخر برد یک گله می‌خواهند! بازی پرسپولیس دوباره لغو شد!| تاثیر بحران آلودگی هوا بر فوتبال و لیگ برتر سفر به کانادا چه ضرورتی دارد؟ | این بازی در شان تیم ملی نیست
خبر فوری
آخرین وضعیت پاداش‌های بی حساب در فدراسیون فوتبال| بازگشت ۵۸۰۰‌یورو باد برده!
پاداش‌های غیرقانونی فدراسیون عزیزی خادم پس‌گرفته می‌شود.

احسان سرفرازی | شهرآرانیوز؛ کمیته موقت حسابرسی در فدراسیون فوتبال بعد از بررسی صورت‌های مالی و مصوبه‌ها و آیین‌نامه‌های موجود، موضوع بازپس‌گیری پاداش‌های غیرقانونی اعطایی عزیزی‌خادم را به جریان انداخته است. با تغییرات مدیریتی در فدراسیون فوتبال و کنار‌رفتن شهاب‌الدین عزیزی‌خادم که با فاش‌شدن برخی پرداخت‌های مالی نامتعارف و بعضا غیرقانونی در بیش از یازده ماه همراه بود، کمیته حسابرسی موقت در این فدراسیون موظف شد تا به صورت‌های مالی و برخی اقدامات انجام‌شده در این مدت رسیدگی کند.

در بررسی‌های اولیه این کمیته آشکار شد که بعضی از نزدیکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال که فعلا به‌طور‌موقت و با رأی اعضای هیئت‌رئیسه این فدراسیون از سمت خود عزل شده، پاداش‌هایی را دریافت کرده‌اند که دارای مصوبات قانونی نبوده است. کریم بهرامی، سرپرست کمیته حسابرسی که چندین سال قبل رئیس هیئت فوتبال قم بود و گفت‌وگوی تلفنی او با عادل فردوسی‌پور در برنامه نود، به تعداد دفعات زیادی دست‌به‌دست شده است، بعد از تحقیق و تفحص، در نامه‌های متعدد به میرشاد ماجدی، سرپرست موقت این فدراسیون، این پرداخت‌های مالی غیرقانونی را گزارش کرده و خواهان بازگرداندن مبالغ غیرقانونی به قید فوریت شده است.

طبق مصوبه فدراسیون فوتبال در دوره اخیر، سقف پاداش به صعود تیم ملی به جام‌جهانی به پرسنل اداری، پشتیبانی و سرپرست این فدراسیون حداکثر مبلغ ۶۵‌میلیون تومان (۶۵۰‌میلیون ریال) بوده که به تصویب هیئت‌رئیسه رسیده، اما در موارد متعددی، پاداش‌هایی فراتر از این مبلغ پرداخت شده است. بهرامی از ماجدی خواسته پاداش برخی افراد از‌جمله مجتبی خورشیدی که ۹۱۵‌میلیون تومان پاداش دریافت کرده است، با کسر حداکثر سقف پاداش‌ها یعنی ۶۵‌میلیون تومان، به این فدراسیون بازگردانده شود و در نتیجه سرپرست سابق تیم ملی باید ۸۵۰‌میلیون تومان به این فدراسیون پس بدهد.

خورشیدی بعد از حضور در جلسه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفته بود که پاداش او به‌اندازه اعضای کادر فنی است و مبلغی بیش از این نفرات نگرفته است. اما این نامه از‌این‌رو ارسال شده که سرپرست تیم ملی فوتبال ایران جزو کادر اداری و سرپرستی محسوب می‌شود و نمی‌توان او را جزو کادرفنی شامل مربیان، بازیکنان، بخش رسانه‌ای و پزشکی به حساب آورد که پاداش‌های این گروه خارج از چارت اداری فدراسیون فوتبال پرداخت می‌شود. مشابه این نامه، برای عزیزی‌خادم و سایر کارکنان فدراسیون فوتبال هم که مبلغی بیش‌از ۶۵‌میلیون تومان دریافت کرده‌اند، ارسال شده است.

عزیزی‌خادم برخلاف دیگراعضای هیئت‌رئیسه که در بیشترین مورد، ۵۷‌میلیون تومان پاداش گرفته بودند، ۳۰۹‌میلیون تومان پاداش گرفته بود که براساس مصوبه فوق، او هم مشمول اقدام اخیر کمیته حسابرسی قرار گرفته است. پیش‌از‌این، گروهی که در فدراسیون فوتبال بعد از عزل رئیس مستقر شده‌اند، مبلغ حقوق و مزایای عزیزی‌خادم در دوره ریاستش در فدراسیون را منتشر کردند و اعلام شد ماهیانه ۲۶‌میلیون و ۵۴۹‌هزار تومان بوده و در یک سال ۳۰۳‌میلیون و ۷۵۳‌هزار تومان دریافت کرده است.

طی روز‌های گذشته مبلغ ۵۸۰۰‌یورو از ۶۰۰۰‌یورو تنخواه دریافتی مشاوران و کارکنان روابط‌عمومی فدراسیون فوتبال در سفر به قطر (دیدار ایران - عراق) به‌صورت نقدی تحویل فدراسیون فوتبال شده است؛ مبلغی که توسط حسین شریفی و برای هزینه سفر به قطر و به‌همراه قهار و زارعیان از امور مالی فدراسیون دریافت، اما تاکنون اقدامی برای تسویه آن صورت نگرفته بود. بر اساس این گزارش، کمیته حسابرسی اقداماتش در این زمینه را به پایان رسانده است و حالا ماجدی مأموریت دارد با اقدامات قانونی، پول‌های غیرقانونی خارج‌شده از خزانه فوتبال را به این مجموعه بازگرداند. هم‌زمان کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم در حال رسیدگی به تخلفات انجام‌شده در پرداخت این پاداش‌های نجومی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}