حق به شهر گسترش زیرساخت‌های جهان شهر مشهد در راستای میزبانی از یک میلیارد مسلمان رونمایی از ۲۳ اثر تاریخی ثبت ملی در موزه بزرگ خراسان ابتکار ۶ هزارمیلیاردی شهردار مشهد برای اشتغال زنان حاشیه شهر تقدیر از شهرداری مشهد در جایزه بنیاد جهانی انرژی (اسکار انرژی) در ایران ویدئو | برگزاری رویداد «به طراوت گل» در نمایشگاه بین‌المللی مشهد شهروند خبرنگار| نمایی زیبا از آسمان ابری مشهد آیت‌الله‌علم‌الهدی: باید تحول عمیقی در هلال‌احمر به وجود بیاید شهردار مشهد: مشهد، قطب تولید گل‌وگیاه در کشور است زمین‌های بزرگ‎ مقیاس مشهد تهدید و فرصت پیش‌روی شهرند گزارشی از مشکلات محله پنجتن مشهد قرقی و شهرک مهرگان مشهد در مسیر سامان دهی آزادسازی ۴ هکتار از زمین‌های مشرف به کوه پارک مشهد ویدئو | استاندار خراسان رضوی: مصمم به برخورد با نانوایی‌های متخلف هستیم گردهمایی مربیان طرح فرهنگی تربیتی «چهره به چهره و چکامه» در مشهد برگزارمی‌شود دستگاه قضا با ترک فعل مدیران مشهدی در ایجاد اخلال در بازار برخورد می‌کند  عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد: فرهنگسازی در زمینه کاهش آلودگی هوا وظیفه شهرداری‌هاست فراخوان طراحی یادمان میدان سپهبد مشهد دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در مشهد: جمعیت هلال احمر ایران جزو پنج جمعیت برتر دنیاست استاندار خراسان رضوی: وظیفه داریم آمادگی‌های لازم را پیش از وقوع حوادث کسب کنیم
خبر فوری
بررسی لایحه دوفوریتی طرح انتقال پادگان در شورای اسلامی شهر مشهد امروز (۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱)
نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد از بررسی هم‌زمان طرح انتقال پادگان ارتش در شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد و گفت: بنده از همه کسانی که برای تحقق مطالبه بیش‌ از هفده‌ساله مردم مشهد تلاش کردند، تشکر می‌کنم. این اتفاق بزرگی است که با همت شبانه‌روزی همکارانم در شورای اسلامی شهر، شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی و ارتش رخ داده است.

طنین همتی| شهرآرانیوز، مهدی ناصحی، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، در سی‌وهشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد امروز (۱۹اردیبهشت۱۴۰۱) گفت: موضوعی که بیش‌ از هفده سال تحققش معطل مانده بود، با تلاش شبانه‌روزی سه‌ماهه به نتیجه رسید و این تلاش انتظار را از مدیریت شهری برای تکمیل این کار افزایش می‌دهد. لازمه اجراشدن تفاهم‌نامه سه‌جانبه شهرداری مشهد، ارتش و آستان قدس در موضوع جابه‌جایی پادگان، تصویب آن در دو مرجع قانونی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور و شورای اسلامی شهر مشهد است که امروز برای تصویب این موضوع هم‌زمان در شورای عالی شهرسازی و معماری و در شورای اسلامی شهر مشهد بحث و بررسی می‌شود.
وی افزود: امروز دستورکار اصلی جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد بررسی و تصویب لایحه دوفوریتی برای این تفاهم سه‌جانبه است. با بازگشایی پادگان، پنجاه هکتار در بخش شمالی و سی هکتار در بخش جنوبی پادگان به فضای سبز تبدیل می‌شود که درمجموع هشتاد هکتار و بزرگ‌تر از مساحت پارک ملت، فضای سبز در اختیار زائران و مجاوران بارگاه رضوی قرار می‌گیرد. نهصد هکتار از مساحت شهر مشهد و ملک‌ها و زمین‌های مردم نیز به‌صورت مستقیم از این اقدام بهره‌مند خواهد شد.

وی در ادامه با تبریک هفته معلم به معلمان افزود: از این قشر اثرگذار جامعه قدردانی می‌کنیم و امیدواریم مسئولان نظام هم به خواسته آن‌ها توجه کنند.
وی همچنین با گرامیداشت روز کارگر و تبریک به کارگران به‌خصوص کارگران در مدیریت شهری ادامه داد: روز‌های متعلق به ایشان را گرامی می‌داریم و امیدواریم این عزیزان در عرصه تولید موفق باشند.

فردوسی؛ میراث ماندگار مشهد

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از میراث ماندگار مشهد، حکیم ابوالقاسم فردوسی است، افزود: وی نقش بسیار مهم و مؤثری در ارتقای زبان فارسی و میراث تمدنی ما دارد. شورای اسلامی شهر مشهد تمام همت خود را به کار گرفته است تا با اتکا به زمینه‌های مشترک تمدنی میان ادبیات فارسی و انقلاب اسلامی، این دخیره را ارتقا دهد و به جایگاه اصلی خود بازگرداند.

ناصحی در ادامه با محکوم‌کردن هتک حرمت به آمران به معروف در مشهد گفت: تقاضا دارم ستاد امر به معروف به این موضوع رسیدگی کند تا شاهد هتک حرمت به افرادی که در حوزه حجاب و عفاف و امر به معروف فعالیت می‌کنند، نباشیم و از دستگاه‌های مرتبط درخواست داریم به این موضوع ورود کنند.

مصوبات

نام‌گذاری معابر به‌نام شهدای گران‌قدر
شهرداری مشهد مکلف است، نسبت به نام‌گذاری تعدادی از معابر فرعی به‌نام شهدای گران‌قدر به شرح ذیل اقدام نماید:
نام‌گذاری معبر فرعی مهر مادر۱۳ واقع در خواجه‌ربیع با حفظ شماره به نام شهید احمد نجفی (منطقه۳)
نام‌گذاری معبر فرعی شهید علیمردانی۳۷با حفظ شماره به‌نام شهید علی‌اصغر خورشند جاغوری (منطقه۵)
نام‌گذاری معبر فرعی خلبان شهید محمدی ۱۰ واقع در پیامبر اعظم(ص)۱۰ با حفظ شماره به‌نام شهید علی پورابراهیم (منطقه۱۰)
نام‌گذاری امتداد معبر رازی حدفاصل چهاراه اندیشه تا انتها به‌نام شهید حسین هریری (منطقه۱۰)
نام‌گذاری معبر فرعی قائم۱۵ واقع در رسالت شمالی با حفظ شماره به‌نام شهید علی احمد جعفری (منطقه۳)

تفاهم‌نامه مشترک شهرداری، آستان قدس رضوی و ارتش درخصوص پادگان لشگر ۷۷ و اراضی ابشار۲

تفاهم‌نامه مشترک شهرداری، آستان قدس رضوی و ارتش در خصوص پادگان لشگر ۷۷ و اراضی ابشار۲ یکی از مصوبات امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود. بر این اساس، ماده واحده: به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود در راستای تعیین تکلیف اراضی موسوم به پادگان لشگر ۷۷ و ابشار۲ نسبت به اجرای صورت جلسات مذکور اقدام نماید.

بر این اساس از مجموع مساحت اراضی پادگان و ابشار۲ مجموعا به میزان ۳۷۴ هکتار سهم آستان قدس و ارتش به میزان مجموعا ۱۵۷/۴ هکتار (معادل ۴۲درصد) به صورت بلوکی و کاربری تجاری، مسکونی و‌اقامتی عنوان سهم ارتش و آستان قدس در اراضی پادگان و ابشار۲ برابر نقشه پیوست به ارتش و آستان قدس تخصیص یابد و‌ مابقی اراضی به عنوان سهم شهرداری در اختیار شهرداری مشهد قرار گیرد، با تصویب این تفاهم نامه نقشه و طرح مذکور ظرف مدت ۴۸ساعت به صورت مشترک توسط ارتش و شهرداری مشهد ارائه می‌شود.

در این جلسه از خدمات روسای شورای اسلامی شهر مشهد در ادوار گذشته آقایان انتظاری هروی و حیدری تشکر و تقدیر به عمل آمد.

تصویب طرح افزایش آبونمان و جرایم هم‌زمان با افزایش تعرفه با قید دوفوریت

ماده واحده: شهرداری مشهد مقدس (سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی) مکلف است، افزایش بهای خدمات و جرایم تخلفات سال ۱۴۰۱ را هم‌زمان باافزایش نرخ کرایه تاکسی در سال ۱۴۰۱ اعمال و تا آن زمان بر اساس تعرفه‌های سال ۱۴۰۰ اقدام نماید.
تبصره- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، آثار مالی اجرای این مصوبه را در آلبوم اصلاح بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری منعکس نماید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}