قبض برق ۱۰ میلیونی درانتظار لاکچری نشین‌ها مدیرعامل ایران خودرو: موتور سیکلت صادر می‌کنیم فروش فوق العاده بدون قرعه کشی ام وی ام X۵۵ مدیران خودرو + جزئیات و بخشنامه (۸ تیر ۱۴۰۱) شاخص کل بورس امروز ۸ تیرماه ۱۴۰۱| کاهش ۷۱۶ واحدی در آخرین روز هفته معاملاتی جزئیات سانحه هواپیمای مشهد - مسقط قشم‌ایر| سازمان هواپیمایی: دلیل سانحه به‌زودی اعلام می‌شود تزریق ۵ هزار میلیارد تومان به بورس کدام خودروهای روسی به کشورمان می‌آیند؟ سیمان ارزان شد(۸ تیرماه ۱۴۰۱) کلنگ‌زنی «پتروپالایشگاه شهید سلیمانی» در بندرعباس تا چند روز آینده پاسخ وزیر کشاورزی به ابهامات در واردات نهاده‌‌ها توسط یک شرکت سفارشی: هیچ فساد یا رانتی رخ نداده است دریافت دلاری بلیت هواپیما از اتباع خارجی قطعی شد وزیر راه و شهرسازی خبر داد: آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط شهر‌های جدید گزارشی از تقلب در عرضه گوشت و تهیه گوشت چرخ‌کرده با استفاده از آلایش مرغ برق صنایع مشهد به طور کامل قطع نمی‌شود خرید اقساطی خودرو صفر و کارکرده + بدون ضامن مدیر بازرسی و نظارت اصناف خراسان رضوی: در صورت رعایت‌نکردن نرخ اجاره، با متخلف برخورد قانونی می‌شود رعایت افزایش اجاره‌بها تا سقف ۲۰ درصد از امروز در مشهد لازم‌الاجراست (۷ تیرماه ۱۴۰۱) هیچ ابهام و اشکالی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وجود ندارد |مسئولیت انجام قرعه‌کشی به وزارت صمت واگذار می‌شود قیمت دلار، قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت ارز امروز سه‌شنبه (۷ تیرماه ۱۴۰۱) بازگشت قیمت دلار در صرافی‌ها به کانال ۲۸ هزار تومان (۷ تیرماه ۱۴۰۱)
خبر فوری
خبر‌های خوش وزیر کار درباره افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی (۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱)
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگران در خصوص ارتقای کار و جامعه کارگری راهبردی بود و نکات مهمی را مورد تاکید قرار دادند.

به گزارش شهرآرانیوز، حجت‌اله عبدالملکی در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار امروز با جامعه کارگران نکاتی در خصوص وظایف دولت در توسعه آموزش‌های فنی و حرفه ای، زمینه سازی فرصت شغلی، تنظیم رابطه کار وامنیت شغلی بیان کردند که راهگشار بود.

وی افزود: تعاریفی در بازار کار در خصوص گروه شاغل، جویای کار و غیر فعال مطرح است، گروه جویای کار شامل افراد بیکار و غیر فعال به افرادی گفته می‌شود که حاضر نیستند کار کنند که علت آن مسائل فرهنگی، ملاحظات اقتصادی و پایین بودن دستمزدهاست است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در اقتصاد‌هایی که رو به پیشرفت هستند، آمار افرادی که توان کار و جویای کار هستند بالاست که این آمار نرخ بیکاری را بالا می‌برد.

وی با بیان اینکه یکی از ثمرات افزایش دستمزد، افزایش جمعیت فعال کشور است، گفت: در این شرایط، افراد جویای کار و متقاضی رشد می‌کنند.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: مساله آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مورد تاکید معظم‌له بود که این موضوع را از روز‌های آغازین فعالیت در دولت سیزدهم پیگیری کردم که در ۶ ماه نیمه دوم سال گذشته، اتفاق‌های بزرگی در سازمان فنی و حرفه‌ای افتاد و امسال نیز برنامه‌های خوبی در دست اجراست.

وی با اشاره به رشد تعداد واحد‌های آموزشی جوار کارگاهی گفت: با همکاری واحد‌های تولیدی، این کارگاه‌ها در کنار واحد‌ها شکل می‌گیرد، بر این اساس در دولت سیزدهم ۶۰۰ واحد جدید جوار کارگاهی راه اندازی شد، این درحالی است که از ۱۳۷۰ تا ۱۴۰۰ در مجموع ۶۰۰ واحد جوار کارگاهی در کشور وجود داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارفرماییان به شکل گیری واحد‌های آموزشی جوار کارگاهی کمک کردند که این امر به افزایش بهره وری نیروی کار می‌انجامد، ضمن اینکه کارگران به خاطر تخصص و افزایش دستمزد، مایل به این آموزش‌ها هستند در همین راستا نظام ارزیابی و تشخیص صلاحیت سازمان فنی و حرفه‌ای ارتقای قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است، بر این اساس افرادی که گواهی مهارت دریافت می‌کنند ارزیابی می‌شوند.

تسهیل در صدور مجوز‌ها

وی از توسعه آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم صدور مجوز‌ها از هفت ماه به سه روز رسید که در نیمه نخست سال گذشته ۴۰ تا ۵۰ مجوز صادر شده بود این در حالیست که در نیمه دوم پارسال چهار هزار و ۵۰۰ مجوز صادر شد و یک‌هزار مجوز شروع به کار کردند.

عبدالملکی بیان داشت: آموزش‌ها اشتغال آفرین است و امیدواریم امسال ۳۰ درصد رشد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی داشته باشیم تا کارگر ماهر و جویای کار به سادگی در بازار کار جذب شوند.

وی با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد بیکاری با ارائه آموزش‌های مهارتی حل می‌شود، گفت: یکی از علت‌های بیکاری به خاطر نداشتن آموزش است، اما در صورتی که نیروی کار یا جویای کار مهارت یاد بگیرد می‌تواند از فرصت‌های شغلی بهره ببرد، ضمن اینکه اکنون تعداد زیادی از واحد‌های اقتصادی داریم که به نیروی متخصص نیاز دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین برای ارتقای فرهنگ کار، همه ارکان فرهنگی کشور از جمله ائمه جماعات، رسانه ها، دستگاه‌های فرهنگی و هنرمندان می‌توانند با فرهنگ‌سازی به جذب نیروی کار از نگاه اسلامی کمک کنند.

وی با اشاره به پیش بینی ایجاد یک میلیون اشتغال جدید در سال جدید، گفت: با ارائه آموزش ها، قابل توجهی از نیروی کار جذب می‌شوند.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: همچنین ۳۰ میلیون نفر- ساعت آموزش برای مشاغل دانش بنیان و فناور در نظر گرفته شده است تا ورود افراد به شرکت‌های دانش بنیان تسهیل شود، در همین زمینه ۴۰۰ شرکت اقتصادی زیر نظر صندوق‌های وزارت کار فعال هستند که فعالیت‌های جدید تولیدی را در حوزه دانش بنیان شروع کرده اند.

وی با بیان اینکه افزایش دستمزد ۵۷ درصدی مصوبه شورای عالی کار به لحاظ قانونی لازم الاجراست، گفت: حقوق کارگران سه جز دارد که یک جز ۵۷ درصد افزایش یافته است و درمجموع ۵۳ درصد افزایش دستمزد در سال جاری نسبت به سال گذشته رقم می‌خورد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در قانون کار شورایی به عنوان شورای عالی کار است که بر اساس اصل سه جانبه گری، ۶ نفر از نمایندگان کارگری و کارفرمایی و چهار نفر نمایندگان دولت در خصوص دستمزد کارگران تصمیم گیری می‌کنند سال گذشته نمایندگان دو قشر اجماع کردند و وزارت کار مهر تایید بر روی مصوبه دستمزد زد.

مصوبه افزایش دستمزد لازم الاجراست

وی تاکید کرد: از اول فرودین ماه مصوبه افزایش دستمزد لازم الاجراست و دستگاه‌های دولتی، بخش خصوصی و واحد‌های تولیدی و صنعتی موظف به اجرای آن هستند در این خصوص کارگران نگران نباشند.

عبدالملکی با اشاره به نظریه «کارایی دستمزد» در اقتصاد کلان گفت: بر اساس این نظریه، افزایش دستمزد منجر به افزایش بهره وری و قدرت تولیدی کارگران می‌شود که به تبع افزایش سودآوری را برای واحد‌های اقتصادی به دنبال دارد.

وی افزود: افزایش دستمزد منجر به تعدیل نیرو نمی‌شود بر اساس آمار‌ها در ۶ هفته اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تعدیل نیروی کار ۳۸ درصد کمتر بوده است ضمن اینکه جذب کارگر نیز خوب بوده است و ده‌ها هزار نفر مشغول به کار شده اند در همین راستا سازمان تامین اجتماعی آمار بیمه شدگان جدید جامعه کارگری را در آخر اردیبهشت امسال را اعلام می‌کند.

به گفته وی، کارفرمایان تشنه نیروی کار ماهر هستند اگر کارگری، یک سال در کارگاهی باشد، نیروی متخصص محسوب می‌شود، کارفرمایان مایل نیستند این نیروی کار را از دست بدهند هر چند هزینه‌ها بالا رفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین بسته حمایتی برای کارفرمایان خبر داد و گفت: برای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی، واحد‌هایی که ضمن تثبیت نیروی کار اقدام به جذب نیروی جدید کنند می‌توانند از این بسته استفاده کنند

وی افزود: این بسته شامل مجموعه حمایت‌های مالی، مالیاتی، بیمه‌ای و آموزشی است که به نوع خود بی سابقه است و در گذشته این نوع بسته حمایتی را نداشته ایم.

دهک بندی‌ها به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال شد

عبدالملکی با اشاره به دهک بندی اقشار مختلف جامعه گفت: کار پایگاه رفاه ایرانیان از دولت قبل شروع شده که کاری ارزشمند است و اکنون ۹۵ درصد اطلاعات خانوار‌ها در آن تکمیل شده است، اما بخشی از دستگاه‌ها هنوز اطلاعات را نداده اند که نباید باعث نگرانی مردم باشد.

وی بیان داشت: دهک بندی‌های محتاطانه است در صورتی که اطلاعاتی نباشد فرض را بر این می‌گیریم که این فرد هیچ چیز ندارد مگر اینکه حساب بانکی و خودرو و سهام داشته باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز دشت: دهک بندی اولیه در هفدهم اردیبهشت ماه به سازمان هدفمندی ارسال کرده ایم، دائما اطلاعات جدید می‌رسد انتظار می‌رود که اعتراضاتی هم در آینده باشیم که در این زمینه سامانه‌هایی هم در نظر گرفته شده. دهک بندی‌ها در دور جدید عادلانه و کارآمد‌تر است.

وی از سامانه‌های اعتراض به دهک بندی یارانه‌ها خبر داد و گفت: ۲ نوع اعتراض به یارانه‌ها در نظر گرفته شده است که اول به خاطر اینکه چرا یارانه بگیر نیستم و دیگری به خاطر دهک بندی هاست. اعتراض به نوع یارانه بگیر‌ها از سوی سامانه هدفمندی یارانه‌ها و اعتراض به دهک بندی‌ها در سامانه وزارت کار است که سامانه‌ها آماده است.

عبدالملکی تاکید کرد: دهک بندی یارانه‌ها به خاطر مسائل امنیتی غیربرخط است از این رو در زمانی که اعلام می‌شود اگر کسی معترض باشد می‌تواند در این سامانه‌ها ثبت کند که اگر نیاز به اصلاح باشد از این طریق انجام می‌شود، افراد هنگام دریافت یارانه متوجه دهک بندی خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: امروز جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد تا سازمان هدفمندی یارانه‌ها سامانه مربوطه را آماده کند.

به گفته وزیر کار، اختصاص یارانه بیشتر به دهک‌های پایین شاخص‌های فقر را بهبود و منجر به رسیدگی بیشتر به فقرا می‌شود.

وی با بیان اینکه بانک‌های اطلاعاتی مختلفی در دهک‌های بندی خانوار‌ها دخیل هستند گفت: شبکه بانکی اطلاعات را ارائه کرده است اکنون اطلاعات کامل است ضمن اینکه داده‌های بانکی به صورت مقطعی می‌رسد و دهک بندی‌ها فرایندی دائمی و پویا دارند از این رو نیاز نیست مردم کاری انجام دهند خودکار اطلاعات به روزرسانی می‌شود.

عبدالملکی گفت: در باره کلیات روش پرداخت و مبلغ دهک بندی ها، در کلان دولت تصمیم گیری می‌شود و این وزارتخانه در ستاد مربوطه عضو است، وزارت کار مسئولیت مستقیم در دهک بندی، رصد اقتصادی و رسیدگی به اعتراض‌ها را دارد.

افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه

وی با اشاره به اینکه سالی یک بار حقوق بازنشستگی توسط هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی تصویب و به هیات دولت ارسال می‌شود گفت: این حقوق بر اساس مصوبات شورای عالی کار بوده که هیات مدیره تامین اجتماعی تصویب کرده است و بودجه آن در سازمان تامین اجتماعی دیده شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: امسال افزایش مستمری بازنشستگان به هیات وزیران ارسال شده است که یک جلسه در کمیسیون مطرح شده است و یک جلسه دیگر نیز در کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد نتیجه بحث در کمیسیون‌ها به صحن هیات وزیران منتقل و تصمیم گیری می‌شود. ضمن اینکه دولت موضوعات فوری بسیاری خواهد داشت که تلاش می‌کنیم تا اردیبهشت ماه این امر محقق شود چرا که دولت نیز پیگیر است.

عبدالملکی با اشاره به اینکه جامعه بازنشستگی قشر مهم هستند که برای رفاه آن‌ها تلاش می‌کنیم گفت: بازنشستگان کارگری چهار میلیون نفر و بازنشستگان کشور یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هستند که اقداماتی برای رفاه بازنشستگان در نظر گرفته شده است، حق بیمه سهم بیمه پرداز برای بیمه تکمیلی که پیش از این ۳۰ درصد بود به ۵۰ درصد رسیده است که سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌کند.

وی، بهبود شرایط درمانی، افزایش ۴۰ درصدی وام قرض الحسنه، پرداخت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان، خرید اقساطی از فروشگاه را از مهمترین اقدامات برای بازنشستگان عنوان کرد.

ساخت سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مسکن کارگران گفت: در جلسه هیات دولت بر روی حق مسکن کارگران بررسی می‌شود همچنین تفاهمنامه با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران امضا شد از این رو کارگرانی که در سامانه نهضت تولید ملی مسکن ثبت نام کردند، به آن‌ها زمین‌ها تخصیص داده و ساخت شروع شده است.

وی گفت: سهم کارگران از سالانه یک میلیون واحد مسکونی ۴۰۰ هزار واحد است که زمان تحویل این مسکن‌ها بر اساس این فرایند‌های خاص خود از جمله تخصیص زمین است که نظارت حاکمیتی آن برعهده وزارت راه و شهرسازی است. ضمن اینکه باید ساماندهی شود تا تحویل واحد‌ها نیز صورت می‌گیرد.

عبدالملکی با تاکید بر روی امنیت شغلی کارگران گفت: یکی از مشکلات جامعه کارگران ساماندهی قراردادهاست که آیت الله رییسی نیز دستور ویژه دادند.

وی گفت: ۳۵ مدل قرارداد کار داریم که بخشی از آن سفید امضا هستند در همین راستا کمیته‌ای از نمایندگان کارگری و کارفرمایی در وزارت کار تشکیل شد در این کمیته ۲ ماه فرصت دادیم راهکار ارائه کنند که اگر نیاز به مصوبه هیات وزیران یا قانون لایحه یا مصوبه‌های شورای عالی کار باشد، اقدام کنیم.

وزیر کار بیان داشت: رهبری نیز امروز بر امنیت شغلی کارگران تاکید کردند که قرارداد‌های کوتاه مدت باید رسیدگی شود این در حالیست که کارفرمایان در مضیغه نباشند، از این رو بحث‌های قانونی وجود دارد به دنبال راهکار عملیاتی و ضمانت اجرایی هستیم تا این مساله را برطرف کنیم.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۵
کورش مختارابادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
0
2
سلام اقای وزیر چند ماهی هست حرف ها وعمل کرد شما شعار تکراری بگوید نداریم یا داریم بوجه به جای دیگری سرازیر می شود سفر ه خالی ؟ به عمل کار براید به سخندانی نیست سالم باشید؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
1
3
سلام آقای وزیر خواهش میکنم به فکر کارگرایی که واسه پیمانکار کار میکنن باشید بعضی کارگرا مثل کارگرای خدمات وتاسیسات تو بیمارستانها از زمان ورود کرونا تا به الان دارن زحمت میکشن اما واسه پیمانکار کار میکنن با حقوق ۴میلیون تومن خدا شاهده چهار میلیون تومنه وامنیت شغلی هم ندارن.
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
0
2
امید به اینکه سخنان وزیرکارنسبت به افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به همراه همسان سازی که وعده دادند تا اردیبهشت اجرایی شود
بازنشسته تامین اجتماعی
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
1
1
آقای وزیر خسته نباشید پیگیری کنید مصوبه توسط هیئت دولت تصویب نمایند تا احکام سریعا صادر شود. بعد ده بار مصاحبه کنید....
شیرزاد
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
0
1
باسلام و ارادت خدمت آقای عبدالملکی .بسیار تشکر میکنم از سعی و کوشش شما برای احیای حقوق حقه بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱.ولی چرا آقای رییس جمهور اهمیتی برای ما بازنشستگان فایل نیستند.ما در این وضعیت بسیار بحرانی معیشتی و اقتصادی و حقوق بسیار کم دلخوش به این اندک اضافه حقوق هستیم و آنهم اینقدر باید امروز و فردا کنیم تا ببینیم جناب رییس جمهور کی لطف میکنند و دستور پرداخت حقوقی را میدهند که قبلاً از فیلتر قانون گذشته و مر قانون می‌باشد.عیبی ندارد شاید ایشان میخواهند صبر ما را محک بزنند.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
0
3
انشالله در حد شعار نباشد،ملاک عمل باشد
بازنشسته غ از گیلان
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
0
1
با سلام آقای رییسی شنا دیشب کلی صبحت کردید در صدا وسیما شبکه 1..اما من متوجه شدم که انگار انجام نگرفته 260هزارتومان یک نفره برام واریز شد واما از حقوق گفتند که عیچ افزایشی انجام نگرفته شد..آیا زندگی مان خرج ندارد ایل بانک ها قسط نمیخواهند آیا صاحب خانه پول نمی‌خواهد.. شما بگید چی باید بکنم منکه همش حق زیر 2میلیونی هستم زیر 13ساله سابقه بیمه دارم..آقای رییسی کجا برم که دیگه مشکلات اینو نداشته باشم.اقای افغانی در کشورمان زندگی می‌کنند انگار اوضای آنها ازما بهتر است..اما من سروران میزنیم به هیچ‌جا نرسیدیم شما رو به خدا این افزایش 57در صدکجا گم شده است..دستم خالیست بدادبرس
احمد مهری
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۰
1
6
سلام علیک تیتری که شما بازدید افزایش حقوق کارگران را متره نموده‌اید با عرض معذرت باید گفت هرچقدر هم که حقوق کارگران اضافه گردد چون صاحب کارخانجات باید آن سودی را که در مدنظرشان است ببرند و دلیل بر اینکه از سود سهامدار یا صاحب شرکت یا کارخانه کم نمی شود که به حقوق کارگران اضافه گردد در نتیجه از محصولی که تولید می‌شود افزایش قیمت داده می‌شود و این خود یک تورم در جامعه و آن حقوقی که اضافه کرده اید به هیچ وجه معیشت کارگر را تامین نخواهد کرد فقط جنبه ظاهری دارد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
0
3
باسلام و خسته نباشید اگر 57% حقوق افزایش یافته پس چرا بعضی از کارخانجات 35% افزایش دادن اعتراض می‌کنیم مکن این 57% به شما تعلق نمی‌گیرد بعد از 25 سال سابقه میگن همین که هست
باسلام آقایان مسولین واقعان خوتان قضاوت کنید بازنشستهای تامین اجتماعی نه وام درست دارند نه فروشگاه نه کارت طلایی بیمه درست واقعان از کدام درد بنالیم واقعان برای همه مسولین تاامین اجتماعی متاسف و قردانی و چی بگیم خداوند همه را به راه راست هدایت کند و
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
0
0
باسلام آقای مسول تا امین اجتماعی کدام وام کدام فروشگاه

کدام کارت طلایی کدام وام ازدواج فرزندان و کدام امتیازهای دیگر آقای عبدل ملکی و آقای مدیر عامل سید و آقایان دیگر کدام امتیازها واقعان جای تاسف است شما از مسولین کشوری و لشکری ببیند یاد بگیرید هرچی امتیاز هست فقط برای انها
ست ولی شما یک مشت درع و .......تحویل ما بازنشستهای تاامین اجتماعی بعد بخت دادید و مدهید خدا ازتان نگذرد
فتح اله زاده
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
0
1
سلام‌پس چرا حق مسکن رو تصویب نمی کنید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
0
0
وزیر نا لايق حداقل ی عذرخواهی میکردی جهت دیر انجام دادن حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی
نه اینکه بگی دولت کارای فوری دیگری دارد دو ماه از سال گذشته با این تورم هنوز تکلیف بخشی آز جامعه مشخص نیست
بخورید و بچاپید وعده دیدار ما قيامت
رییس و عبدالملکی نفرین بازنشستگان همراهتان
احمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
0
0
دولت روزیکشنبه افزایش تعرفه پزشکان راتصویب کردولی فرصت تصویب افزایش حقوق بازنشستگان رانداشت
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
0
0
یک خبر راجب حقوق میخواین بدی ده صفحه طفره میرین اخرش هم خبرتون درباره حقوق کارگر و باز نشسته نیست
خودتون را مسخره کنین لطفا
علی بابکی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
0
1
با درود و احترام ، از اهالی رسانه و سردبیر های محترم رسانه ها خواهش دارم که با روح و روان جامعه بازی نکنند ، پاشنه آشیل بازنشسته را پیدا کرده اند و هرروز تیتر میزنند که خبر خوش برای بازنشسته ها و از گرانی بنزین و گوشت و مایحتاج زندگی قلم میزنند ، این هنر رسانه نیست که با تیتر خاص مخاطب جذب کند ، شماها توانمند هستید بجای نشرخبرهای سوخته و پوچ ،زبان و صدای مردم شوید ،
با احترام
مسعود عزيزي قناد
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۱
0
1
سلام
اينجانب مستمري بگير از يارانه معاف شده ام و خيلي ها هستند وضعشون توپ واي يارانه ميگيرند بما چرا يارانه نميدن نميدونم
لطفا انعكاس بدين
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
0
0
مگر با حلوا حلوا دهن شیرین میشه
این تورمی که توی جامعه هست بزودی کمر قشر کارگر را خواهد شکست وی کارگران چه خواهند کرد خدا میداند
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۲
0
0
با عرض سلام و خدا قوت خدمت آقای رئیس متاسفانه زن مطلقه ای هستم با دو فرزند دختر کوچک 'از حقوق پدر فوت شده ام استفاده میکنم 'بدبختانه ما وسایل چندانی برای زندگی نداریم و این وام ۵۰ میلیونی کالا به ماتعلق نمیگیره یخچال نداریم سوخته آخه من زن جوان بدبخت چیکار کنم چطور به زن شوهر مرده میدن وام اما به من پدر مرده نمیدن مادر هم ندارم تو رو خدا کمک کنید وسایل خیلی گرون هست
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۱
0
0
شهری بود که عابرین پیاده برا تردد بخطر عدم وجود پل عابر پیاده همه روزه کشته یا مجروح میداد بلاخره متولیان امر تصمیم به احدث پل گرفتند وخدارا شکر که این معذل برطرف شد ولی حیف نوش دار و بعداز مرگ سهراب بود.
عیناً حقوق باز نشستگان تامین اجتماعی که بیش از دو ماه از سال میگذرد متاسفانه تا خبر ناگوار روی چون مرگ ومیر یا خود کشی واز همه بدتراز هم پاشیدن کانون خانواده کارگری با ای تورم کمر شکن ند هد اگر دوست داری یا حاضرید اینگونه اتفاقهای ناگوار روی دهد باز هم تعلل تعلل تعلل را پیشه خود قرار دهید شما بخدا سوگند بس کنید . این امر محق نخواهد شد.
ر. ع مستمری‌بگیر
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۲
0
0
اول‌این‌چه‌بیمه‌تکمیلی‌است‌‌که‌هزینه‌پروتز‌عمل زانوهاوعمل70میلیون‌رومابدیم6تا8ماه‌دیگه آتیه‌سازان‌چقدرکم‌کنه‌‌بده‌بازنشسته‌ازکجااین‌پولو بیاره‌پارتی‌این‌بیمه‌کیه‌بااین‌کلاه‌بردار‌قرارداد بستیداینهمه‌شرکتهای‌معتبرباسابقه‌هست‌آتیه سازانوازکجاپیداکردین‌اضافه‌حقوق‌همسان‌سازی‌چیشد‌بست‌نیست‌اینهمه‌خاروذلیل‌کردیدبازنشسته‌رودست‌بردارید‌خدانسل‌تونوبرداره‌خسته‌مون‌کردیدازخدابی‌خبران
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}