جلوگیری از به‌کارگیری اتباع خارجی فاقد مجوز کار در ایست‌کار‌های مشهد گشتی در اولین ساختمان دوطبقه مشهد در خاک پاکستان نخستین مهاجران مجاور شده مشهد | گذری بر تاریخ محله کشمیری‌ها و پیشینه حضور این قوم در ارض اقدس مدیریت شهری باید از جنس کار اجتماعی باشد شهرداری مشهد در مسیر ورود به بازار فناوری اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی ویژه محرم در مشهد برگزاری اجتماع دانشجویی و مردمی حمایت از مردم غزه و فلسطین + فیلم شهروند خبرنگار| تصاویری از سوگواری مردم گناباد در ماه محرم مشهد در شرایط زرد کرونایی قرار گرفت (۲۲ مردادماه ۱۴۰۱) نگاهی به نخستین روزنامه مشهد تهدید «اقتصاد زیارت» در فرودگاه مشهد ساخت تصفیه خانه طبرسی شاید تا ۳ سال آینده گره‌گشایی در شهر با قلم خبرنگاران هویت مستقل فرهنگی مشهد حول محور مجاورت محرومیت بیخ گوش مشهد|مشکل آفرینی اتباع خارجی صاحبان باغ ویلا‌ها و گردشگران غیربومی در مشهد اجرای طرح «مشاوره محله» در حاشیه شهر مشهد حاشیه و ظرفیت‌های بالقوه آیت‌الله علم‌الهدی: امروز در عرصه‌ رسانه‌ مقابله با دشمن کمتر از دفاع از حرم نیست| «جهاد تبیین» رسالت راهبردی اصحاب رسانه
خبر فوری

اقتصاد شهری یکی از محور‌های توسعه است

  • کد خبر: ۱۰۹۴۵۰
  • ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴
اقتصاد شهری یکی از محور‌های توسعه است
محمود عیدی، معاون شهردار مشهد گفت: مردم و اقتصاد شاخصه اصلی هر شهری هستند و اقتصاد شهری یکی از محور‌های توسعه علمی هر شهر نامیده می‌شود.

به گزارش شهرآرانیوز؛ معاون شهردار مشهد گفت: مردم و اقتصاد شاخصه اصلی هر شهری هستند و اقتصاد شهری یکی از محور‌های توسعه علمی هر شهر نامیده می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمود عیدی در اولین کنفرانس ملی نوگرایی در پژوهش‌های مدیریت، اقتصاد و حسابداری مشهد با اشاره به اینکه عوامل مهم در رشد اقتصاد دانشی علم فناوری، نوآوری و ارزش آفرینی است، افزود: متأسفانه هنوز ما در انقلاب کشاورزی مانده ایم و برای جبران عقب ماندگی باید تصمیم‌های جدیدی برای آینده گرفته شود.

وی ادامه داد: اگر قرار است متناسب با اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم، باید مشاهده کرد که طرح‌های مدیریتی ارائه شده براساس کدام مفهوم است. تمرکز بر زمین و نیروی کار نشان دهنده آن است که هنوز در عصر اقتصاد کشاورزی قرار داریم.

مدیرعامل سازمان اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد بیان کرد: علم، فناوری و نوآوری ارزش آفرینی از اقتصاد دانشی است که کاربرد‌های فراوان و باارزشی دارد. عیدی درباره شکل گیری شهر‌های دانشی مبتنی بر نوآوری نیز گفت: اصطلاح شهر‌های دانشی در دل خود مفاهیم جدیدی را خلق می‌کند و در کنارش شهر‌های دانش بنیان، شهر‌های نوآور، صنایع خلاق و طبقه خلاق را به وجود می‌آورد.

پس همه باید شهری را به وجود آوریم که با دانش محوری جلو برود تا شهری هوشمند با ظرفیت‌های موضوعی و اقتصادی با هدف افزایش سهم درآمد‌های پایدار داشته باشیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی هم در این همایش گفت: آینده‌ای که برای اقتصاد ایران متصور هستیم، باید بتواند کشور را از عقب ماندگی خارج کند. در این راستا اقتصاد دانش بنیان می‌تواند آینده کشور را متحول کند. محمدحسین مهدوی عادلی افزود: برای اینکه اقتصاد کشور دانش بنیان باشد، باید سرمایه ما ایده پردازی و خلاقیت باشد.

حال آنکه امروز سرمایه ما زمین و نیروی انسانی است که نشان می‌دهد ما هنوز در ابتدای مسیر اقتصاد ایستاده ایم. وی اظهار کرد: فناوری‌های جدید بعضی از شغل‌های موجود را از بین می‌برد و به جای آن با استفاده از هوش مصنوعی شغل‌های جدیدی ایجاد می‌کند، درحالی که با فناوری و اقتصاد دانش بنیان بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}