جمعه بازار هنر و صنایع‌دستی در مشهد راه‌اندازی شد خیابان‌های جدید مشهد، بعد از انتقال پادگان ارتش کدامند؟ بازخورد فعالیت شهرداری در نجف مثبت ارزیابی می‌شود | اعزام ۵۵۰ پاکبان به نجف شبکه معابر فعلی مشهد، پاسخگوی ترافیک ورودی از آزادراه مشهد-چناران نیست امروز معابر پادگان لشکر ۷۷ مشهد باز می‌شود گره گشایی ترافیکی با دوربرگردان «مسلم به رسالت» در مشهد ۴ معبر مهم شهری در یکی از پرترافیک‌ترین نقاط مشهد به روی مردم باز می‌شود آیت ا... علم الهدی: تثبیت عدالت؛ مهم‌ترین آرمان انقلاب اسلامی وجود ۸۰ هزار سازمان مردم نهاد در کشور آیت‌الله علم‌الهدی: برجام ایده غلطی بود و استمرار آن غلط‌تر| دولت از جیب ۴۱۲۰ نفر میلیارد‌ها دلار سرمایه کشور را بیرون کشید مردم بجستان دوباره بی‌آب شدند کاهش ۷ درجه‌ای دمای هوای خراسان‌رضوی ثبت بیش از ۳۳هزار مزاحمت تلفنی با آتش نشانی مشهد فقط در ۲ ماه | وقوع ۱۰۵۸ مورد آتش‌سوزی در دو ماه گذشته انعقاد تفاهم‌نامه جدید« بانک شهر» و «شهرداری مشهد» اعزام لبیک‌گویان سرزمین وحی؛ نخستین گروه زائران خراسان رضوی به سرزمین وحی اعزام شدند + فیلم برگزاری مسابقه بین‌المللی عکاسی حرفه‌ای با عنوان پروژه‌های شهری
خبر فوری

رشد ۷۰ درصدی بودجه عمرانی منطقه ۳ شهرداری مشهد

  • کد خبر: ۱۱۰۲۹۵
  • ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
رشد ۷۰ درصدی بودجه عمرانی منطقه ۳ شهرداری مشهد
دهمین نشست «پای حرف مردم» به دیدار مردمی سه عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اهالی محله ۲۲بهمن مشهد اختصاص داشت.

لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ دهمین نشست «پای حرف مردم» به دیدار مردمی موسی الرضا حاجی بگلو، سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدابراهیم علیزاده، رئیس کمیسیون سامان دهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد و سیدحسین علوی مقدم، نایب رئیس این کمیسیون، با اهالی محله ۲۲بهمن اختصاص داشت؛ نشستی که در آن اعلام شد بودجه عمرانی این منطقه برای افزایش خدمات رسانی به شهروندان، ۱۰۰ میلیارد تومان (معادل ۷۰ درصد) افزایش یافته است تا توسعه زیرساخت‌ها در این منطقه در دستورکار مدیریت شهری قرار گیرد.

در این نشست سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ به درخواست یکی از شهروندان درباره سامان دهی آرامستان شهرک قدس گفت: در بررسی‌ها مشخص شد زمین این آرامستان در اختیار آستان قدس است و ما نیز از آستان قدس درخواست داریم یا این آرامستان را تعیین تکلیف کند یا اجازه سامان دهی به شهرداری بدهد.

موسی الرضا حاجی بگلو افزود: از شهردار منطقه۳‌ می‌خواهیم برای تعیین تکلیف این آرامستان اقدام کند و موضوع سامان دهی در اصلاح بودجه منطقه مدنظر قرار گیرد.

۲۴۰میلیارد تومان، اعتبارات عمرانی منطقه۳

رئیس کمیسیون ویژه سامان دهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد نیز در ادامه این نشست گفت: پارسال کل بودجه عمرانی این منطقه ۷۵میلیارد تومان بود، اما در اصلاح بودجه، این رقم به ۱۴۰ میلیارد تومان رسید و امسال این رقم به ۲۴۰ میلیارد تومان رسیده است. ضمن اینکه پارسال مبلغ هزینه کرد در محله بهمن حدود ۴میلیارد تومان بود، اما امسال این رقم چهاربرابر شده و به ۱۶ میلیارد تومان رسیده است.

سیدابراهیم علیزاده اظهار کرد: رویکرد شورای اسلامی شهر توجه به حاشیه شهر است. دو زمین ورزشی برای ساخت در منطقه ۳ در نظر گرفته شده است که برای هرکدام معادل ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و تلاش می‌کنیم تا این دو زمین امسال به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه همه کار‌ها در این منطقه با محوریت مسجد و شورای اجتماعی محله آغاز می‌شود، در پاسخ به درخواست یکی از شهروندان منطقه درباره جانمایی پل‌های عابرپیاده در محله ۲۲بهمن گفت: درباره امنیت پل‌های عابرپیاده قرار است شهردار منطقه پیگیری‌های لازم را برای رفع مشکل انجام دهد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: امسال ۲۵۰میلیارد تومان برای خط۴ قطارشهری مشهد با شروع از خواجه ربیع تخصیص یافته است. با اتصال خیابان خواجه ربیع به میدان شهدا، قسمت زیادی از درخواست‌های شهروندان برای آسانی در رفت وآمد پاسخ داده می‌شود.

علیزاده اظهار کرد: در دوره‌های پیشین شورای اسلامی کل بودجه اختصاص یافته به حاشیه شهر از ۱۰ درصد تجاوز نمی‌کرد. پارسال از تعداد ۸۳ اتوبوس نو خریده شده در شش ماه دوم سال، ۷۰درصد اتوبوس‌ها به حاشیه شهر مشهد تزریق شد.

بیشترین حاشیه با کمترین سرانه ورزشی

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: منطقه ۳ شهرداری مشهد بیشترین مساحت حاشیه شهر را داراست، اما کمترین سرانه ورزشی و فضای سبز را در اختیار دارد. سیدحسین علوی مقدم در پاسخ به درخواست ساخت زمین ورزشی در محله ۲۲بهمن گفت: در بودجه امسال منطقه ساخت دو زمین ورزشی در محله ۲۲بهمن و زیر پل امام حسین (ع) پیش بینی شده است.

وی در پاسخ به درخواست تعدادی از شهروندان مبنی بر دراختیارگذاشتن سالن‌های ورزشی برای جوانان و نوجوانان محله، افزود: نامه‌ای از شورای اجتماعی محلات به شورای اسلامی شهر بیاورید و ما نیز تلاش می‌کنیم زمین ورزشی رایگان یا با تخفیف ویژه در اختیار شهروندان قرار دهیم. پیش از استقرار ما در شورای اسلامی شهر، زمین‌های ورزشی با قرارداد یک ساله واگذار شده است و این قرارداد در تیر یا مرداد به پایان می‌رسد و در قرارداد بعدی اولویت با جوانان حاشیه شهر خواهد بود.

ساخت سالانه یک سرای محله

شهردار منطقه ۳ مشهد نیز در انتهای این نشست در بازدید میدانی از محله ۲۲بهمن همراه با شهروندان، گفت: هنوز تعداد زیادی از خانه‌های مسکونی در دل محلات به اگو متصل نشده اند و این برای محلات ما آسیب است. مهدی خداشناس درباره درخواست یکی دیگر از شهروندان درباره تعیین تکلیف زمین‌های رهاشده در منطقه، گفت: درباره زمین‌های متعلق به آستان قدس در حال رایزنی و پیگیری هستیم.

وی درباره آب گرفتگی بولوار ۲۲بهمن به ویژه در بارندگی اخیر، اظهار کرد: طرح مشکل آب گرفتگی این بولوار با طرح کال اسماعیل آباد تداخل دارد و باید هر دو طرح با هم تعیین تکلیف شود.

وی افزود: اگر کال اسماعیل آباد به کشف رود وصل شود، این مشکل برطرف می‌شود. در اصلاح بودجه امیدواریم اعتبارات لازم به این پروژه اختصاص یابد. شهردار منطقه ۳ مشهد بیان کرد: برای دوربرگردان ۲۲بهمن۲۳ نیز با سازمان ترافیک نامه نگاری می‌کنیم. خداشناس درباره ترافیک ۲۲بهمن۴ نیز گفت: این مشکل نیز پس از طراحی میان گذر طبرسی تا ابوطالب رفع می‌شود. امیدواریم طرح تا سال آینده نهایی و طی دوسه سال اجرایی شود.

وی بیان کرد: بازگشایی انتهای بهمن۲۶ منتظر طرح ادامه بولوار ابوطالب است. اگر طرح ابوطالب اصلاح و تأیید شود، می‌توان درباره اتصال طرح بهمن۲۶ نظر داد. شهردار منطقه ۳ از احیای سالانه یک سرای محله در محلات منطقه ۳ مشهد خبر داد و گفت: قرار است در هر سال یک سرای محله را احیا کنیم و امسال سرای محله دروی را در برنامه داریم. سال آینده برای محله بهمن برنامه ریزی انجام می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}