سالانه ۱۰هزار نفر در خراسان‌رضوی به سرطان مبتلا می‌شوند اجتماع عظیم فاطمیون در مشهد آغاز شد مشهد در سوگ شهادت حضرت فاطمه (س) یکپارچه رخت عزا بر تن کرده است تشکیل کمیته ملی برای تأمین مالی پروژه‌های سرمایه گذاری در خراسان رضوی برنامه‌های دهه فجر بنیاد شهید خراسان رضوی بر معرفی ۷۲ شهید شاخص متمرکز است بارش‌های پراکنده نیمه جنوبی خراسان رضوی را فرا می‌گیرد «مهر فاطمی»؛ الگوی موفق وقف مشارکتی در مشهد فضاسازی شهر به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) پلمپ ۲۰ واحد صنفی با تکرار تخلف در مشهد شهروند خبرنگار/ دغدغه‌های مالی و یارانه آموزش زبان خارجی برای رانندگان تاکسی خطوط مبادی ورودی و اطراف حرم فردا اجتماع بزرگ فاطمیون در عرصه میدان شهدا برنامه‌های ارتش در چهل‌ویکمین فجر انقلاب اعزام ۵۲ گروه دانشجویی زائر اولی به مشهد بهره برداری از جلوخان و پیاده روسازی ضلع جنوبی بازار رضا (ع) تا پایان سال ۹۸ خیابان رجب زاده و چندین مشکل سرمایه‌گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریالی در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی منابع بودجه سال آینده شهرداری ۱۲ هزار و ۷۹۲ میلیارد تومان است تا کنون ۷۷ درصد بودجه سال جاری محقق شده است اصلاح، بستر کاشت گونه‌های فضای سبز
خبر ویژه
شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت ۱۶ آذر فرارسیدن روز دانشجو، پیامی را منتشر کرد و این روز را به تمامی دانشجویان و اهالی علم و دانش تبریک گفت.

به گزارش شهرآرانیوز، در متن این پیام آمده است:
دانشجو، نماد آزاداندیشی، ژرف نگری و تعمیق در مسائل مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی وفرهنگی است. عنصری که در اوج کسب مراتب علمی میتواند به عنوان نقطه‌ای متعالی در تغییر نگرش‌های ناهمگون در جامعه نقش‌آفرینی بی بدیلی داشته باشد. از قیام خونین شانزدهم آذرماه سال ۱۳۳۲که شماری از دانشجویان متعرض به سفر ریچارد نیکسون به ایران به خاک و خون کشیده شدند تا امروز، دانشجویان به عنوان یک رکن رکین در حوزه مطالبه‌گری به حساب می‌آمدند و در بازه‌های مهم تاریخی، حضوری تاثیرگذار از خود به نمایش گذاشته‌اند.
در تاریخ چهل ساله اخیر نیز و به ویژه بعد از رخداد انقلاب فرهنگی، جایگاه دانشجو به یک نقطه رفیع رسید و دانشجویان با حضور پرشور اجتماعی خود، سیر تحولات حوزه‌های مختلف در کشور را رقم زدند. حضور فداکارانه و ایثارگرانه دانشجویان انقلابی ایران در سال‌های جبهه و جنگ، به جامعه جهانی درسی بزرگ داد که میهن پرستی و دفاع از مام وطن، عشقی در هم تنیده برای تمامی ایرانیان غیرتمنداست. دانشجویان آن سال‌ها میز و صندلی دانشگاه‌ها را برای حفظ و صیانت از انقلاب نوپای خود کنار گذاشتند و به کاروان عشق پیوستند.
تاریخ ایران اسلامی جنب و جوش دانشگاه‌ها و دانشگاهیان رادر سال‌های پایانی دهه ۷۰ و سال‌های آغازین دهه ۸۰ شمسی هرگز از یاد نخواهد برد. جنب و جوشی که ناشی از اعتماد به نهاد علم و دانش کشور بود و رهاوردی شگرف در توسعه مولفه‌های اجتماعی و سیاسی کشور داشت. امروز نیز فضای آکادمیک ایران عزیزمان به چنین فضای تحول خواهی نیاز دارد. امروز هم باید دانشجویان با همان روحیه مطالبه‌گری درچارچوب قانون و مولفه‌های نظام اسلامی دربزنگاه‌های خطیر پای در میدان گذاشته و از کیان فرهنگی این مرز و بوم دفاع کنند.
پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد نیز که تارو پودش با حضور اعضای علمی و دانشگاهی تنیده شده، در طی دو سال اخیر گام‌های ارزشمندی را برای دانشجو و دانشجویان برداشته است. این مجموعه با نگاهی نو به مرکز پژوهش‌های پارلمان شهری، حضور حداکثری دانشجویان را در تصمیم‌سازی‌های مهم برای شهر به وجود آورده است. همچنین برپایی سلسله نشست‌های تخصصی با حضور دانشجویان مرتبط آن حوزه، به یکی از سرفصل‌های کاری این مجموعه تبدیل شده که نتایج بسیار خوبی را نیز در پی داشته است.
پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد با تبریک فرارسیدن روز دانشجو به تمامی اهالی علم و دانش، حمایت کامل خود از این قشر را اعلام می‌دارد. پیروز و سربلند باشید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
ورزش 13981109004016
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}