آمادگی شهرداری مشهد برای صدور خدمات فنی و شهرسازی به کربلا درخواست تشکیل کمیته مشترک بین شهرداری مشهد و کربلا برنامه شهردار مشهد برای خانه‌دار شدن خبرنگاران فاقد مسکن استاندار خراسان رضوی: سیاست‌های دولت موجب افزایش ترانزیت با کشور‌های همسایه می‌شود  استاندار کربلا وارد مشهد شد رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشهد: «خانه مسافر» در مسیر ساماندهی فرماندار مشهد: امنیت و ایمنی، الزام اقامت زائر امام  رضا (ع) بررسی وضعیت تخلف در برخی خانه‌مسافر‌های مشهد | چوب حراج به آبروی میزبانی بهره‌برداری از بولوار بصیرت مشهد در هفته دولت معاونان عمرانی کلان‌شهر‌های ایران: مشهد، الگوی شاخص اقدامات عمرانی در کشور شمار تخت‌های بیمارستان حاشیه مشهد افزایش می‌یابد جستاری درباره آیین‌های کهن شهر مشهد در ماه محرم سدسازی ممنوع! ساکنان محله بهمن مشهد از تردد معتادان و مصرف مواد در ملأعام گلایه دارند آبادانی گود فخار مشهد در گرو تصمیم بزرگ‌مالکان پیشرفت ۹۵ درصدی پارکینگ هشت‌آباد مشهد خروج قطار برقی تهران-مشهد از ریل اجرا خداقوت آقای پاکبان
خبر فوری

۳۷۲واحد صنعتی خراسان رضوی در فهرست صنایع آلاینده

  • کد خبر: ۱۱۲۶۳۷
  • ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
۳۷۲واحد صنعتی خراسان رضوی در فهرست صنایع آلاینده
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۳۷۲واحد صنعتی استان در فهرست صنایع آلاینده و تحت نظارت و رصد هستند که اخطار و تذکر‌های لازم را دریافت کرده اند.

به گزارش شهرآرانیوز، در خراسان رضوی بیش از ۶ هزار واحد صنعتی فعالیت می‌کنند که برخی شان جزو صنایع آلاینده به حساب می‌آیند. چند روز پیش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اعلام کرد که تا پایان سال ۱۳۹۹ صنایع آلاینده این استان از ۲۲۹ واحد در‌سال ۱۳۹۳ به ۱۰۳ واحد کاسته شده و این عدد برای شهرستان مشهد از ۹۶ واحد آلاینده در سال ۱۳۹۳ به ۴۱ واحد در پایان سال ۱۳۹۹ رسیده است.

بنا بر گفته امیررضا رجبی، آمار واحد‌های صنعتی آلاینده در ۹ ماه سال۱۴۰۰ نیز روند کاهشی داشته است، اما به علت تکمیل نبودن آماروارقام، اکنون نمی‌شود آن را جمع بندی کرد. اما درحالی رئیس سازمان صمت استان تعداد واحد‌های آلاینده در پایان سال ۱۳۹۹ را ۱۰۳ واحد اعلام می‌کند که باآمار معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از واحد‌های صنعتی آلاینده در استان تفاوت معناداری دارد.

به گزارش ایرنا، محمد عرفانی درباره تعداد واحد‌های صنعتی آلاینده در خراسان رضوی گفته است: هم اکنون ۳۷۲واحد صنعتی استان در فهرست صنایع آلاینده و تحت نظارت و رصد هستند که اخطار و تذکر‌های لازم را دریافت کرده اند.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: این واحد‌ها در کنار دیگر واحد‌های صنعتی که تحت پایش و نظارت هستند، به صورت ویژه رصد می‌شوند.

وی ادامه داد: واحد‌های آلاینده زیست محیطی مشمول جرائم می‌شوند و در فهرست صنایع آلاینده و پیگیری قضایی قرار می‌گیرند. علاوه بر این، یک درصد از فروش این واحد‌ها براساس ماده۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده به حساب خزانه واریز می‌شود.

معاون محیط زیست خراسان رضوی گفت: این استان پس از تهران در زمینه میزان پایش صنایع، رتبه دوم کشور را دارد، به طوری که در یک سال گذشته ۶هزارو۹۴۰ نوبت بازدید در این بخش استان انجام شده است.

عرفانی افزود: در یک سال گذشته ۲۱۰نوبت از منطقه کشف رود بازدید شد. کشف رود یکی از مناطقی است که زیر هجوم صنایع آلاینده قرار گرفته و بسیار حساس و مهم است.

وی تأکید کرد: آلودگی تولیدشده صنایع در بخش‌های آب، هوا و خاک تقسیم می‌شود که در هر سه بخش عواقب و پیامد‌های جبران ناپذیری را برای سلامت مردم و جامعه به همراه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}