آموزش و پرورش استثنایی به دنبال تحقق سند تحول بنیادین مامور پلیس تهران در راه انجام وظیفه به شهادت رسید+ عکس اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان بودجه تعرفه خدمات پرستاری در کشور برای جلوگیری از گرمازدگی چه کار کنیم؟ معرفی رستورانی که کوتاه قامتان آن را اداره می کنند تاکید نماینده مقام معظم رهبری در فارس بر اجرای رتبه‌بندی معلمان ۱۱ مصدوم در حادثه اتوبوس زائران عراقی در محور سبزوار به مشهد وزیر آموزش و پرورش: بابت تاخیر در اجرای رتبه‌بندی معلمان عذرخواهی می‌کنم| آخرین اخبار از استخدام در وزارت آموزش و پرورش اجلاس جهانی گردشگری جوانان برگزار خواهد شد معاینه بیمار با مشاهده دستان داروهای مورد نیاز حجاج ایرانی به عربستان ارسال شد وضعیت جوی پایان هفته| پیش‌بینی وزش باد شدید در چند روز آینده امروز مشهد هوای گرمی خواهد داشت | وزش باد شدید در خراسان رضوی (۲ تیر۱۴۰۱) نه به پتروشیمی میانکاله نتیجه داد معاون گردشگری میراث فرهنگی خراسان رضوی: گردشگری سلامت فعال است مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد : سلامت در حاشیه نیست درباره وضعیت نابسامان گردشگری سلامت در مشهد
خبر فوری
آموزش و پرورش استثنایی به دنبال تحقق سند تحول بنیادین
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از سه برنامه تحولی در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین که توسعه عدالت آموزشی، تربیتی و نصیب برابر آموزشی می باشد خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز، حمید طریفی حسینی درباره برنامه‌های تحولی سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: برنامه تحولی ما یک برش ۴ ساله‌ای است که باید براین اساس تا افق ۱۴۰۴ همه اقدامات اجرایی آن انجام شود.

وی با بیان اینکه یک برشی از اولویت‌های سند تحول بنیادین در سازمان آموزش و پرورش استثنایی قرار دارد، افزود: ما یک نظام آموزشی کامل هستیم که باید برای دانش‌آموزان از پیش‌دبستانی تا متوسطه دوم در بخش‌های آموزش، خدمات و توانبخشی براساس سند تحول بنیادین، سند تحول دولت در حوزه آموزش و پرورش و همچنین برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش برنامه ریزی کنیم.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ادامه داد: سازمان سه بسته جامع تحولی طراحی کرده که یک بسته به صورت تفصیلی، حوزه حکمرانی و اداره امور آموزش و پرورش استثنایی را ساماندهی می کند.

طریفی حسینی خاطرنشان کرد: همچنین توسعه عدالت آموزشی، عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی از دیگر برنامه‌های تحولی است که بحث پوشش جذب،  افزایش گروه‌ها و ارائه خدمات با کیفیت توانبخشی گروه‌های هدف را مطرح می‌کند.

وی یادآورشد: همچنین روزآمدسازی، کارآمدسازی و کیفیت بخشی به برنامه‌های آموزشی و پرورشی و توانبخشی از دیگر برنامه‌های تحولی است که به این واسطه وارد بحث تالیف کتب، طراحی رشته و نظام توانبخشی می‌شویم که بر این اساس باید ساز و کار ارائه خدمات توانبخشی متحول شود.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای انجام اقدامات تحولی سازمان صورت گرفته است، گفت: درحال حاضر اهداف و راهبردهای برنامه‌های تحولی مشخص شده است و همچنین متولی، مجری و مسوول پیگیری هم انتخاب شده و تقسیم کار صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، سند تحول بنیادین به عنوان نقشه‌ راه آموزش و پرورش ۶ ساحت تربیتی، اعتقادی، عبادی و اخلاقی، تربیت اقتصادی و حرفه‌ای، تربیت علمی و فناوری، تربیت اجتماعی و سیاسی، تربیت زیستی و بدنی و تربیت زیبایی‌شناختی و هنری را برای پرورش دانش‌آموزان و رسیدن به کمال مطلوب تعیین کرده است.

همچنین بر این اساس تمامی معاونت‌های آموزش و پرورش برنامه‌هایی تحولی در راستای تحقق اهداف و ساحت‌های سند تحول بنیادین را طراحی و اجرا می‌کنند.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}