مستندسازی املاک شهرداری مشهد آغاز شد سرویس‌دهی ۳۹۰ دستگاه اتوبوس فوق‌العاده به زائران همزمان با روز عرفه و عید قربان استقرار ۱۴۱ خانه فرهنگ کار در خراسان رضوی معدوم‌سازی لاشه، سخت‌ترین مجازات کشتارکن‌های غیرمجاز | لزوم رعایت مسائل بهداشتی در آستانه عید قربان محدودیت‌های ترافیکی روز عرفه و عید قربان در مشهد اعلام شد ضرورت نکات بهداشتی در روز عید قربان برای پیشگیری از بیماری‌های مشترک انسان و دام تخریب ۸۹ ویلا در حریم مشهد برنامه ۱۰ ساله برای مقابله با ریزگرد‌های مشهد توجه به نوآوری و سامان دهی نوین مشاغل افزایش بیماران سرپایی «کرونا» در مشهد| افزایش ۱۱ برابری تست‌های مثبت مراکز عرضه و کشتار مجاز دام زنده در مشهد در روز عید قربان (۱۴۰۱) اعلام شد ویدئو | نگاهی به تاریخچه تشکیل شهرداری در ایران و مشهد | از بلدیه تا شهرداری ابلاغ دستورالعمل وآیین‌نامه تفویض اختیار به مناطق در آینده‌ای نزدیک آیت‌الله‌علم‌الهدی: مردم‌داری محور فعالیت‌های شهرداری مشهد است معاون وزیر کشور: نبود اشتغال، دلیل مهاجرت مردم از روستاها است پژمانفر: روستا‌های ما صاحب ندارد | کمتر از ۲۵ درصد ساکن در روستا‌ها داریم فراهم‌سازی بیش از ۵۳۰ نقطه در مشهد برای شارژ من‌کارت
خبر فوری
بنی‌هاشمی: مدیریت شهری نیاز به اندیشه‌های نو و خلاق جوانان دارد
شهردار سابق مشهد گفت: چیزی که می‌تواند تحول ایجاد کند، اندیشه‌های نو است. اندیشه، تفکر و تضاد نظرات می‌تواند راه را برای ما مشخص کند. شهریاران جوان با همین رویکرد می‌توانند بازویی برای حل مشکلات شهر باشند.

گروه مشهد | شهرآرانیوز؛ سعید بنی هاشمی در اجلاسیه و مجمع عمومی گروه شهریاران مشهد عنوان کرد: مجموعه گروه جوانان شهریاران مشهد باید مبتنی بر یک نقشه راه باشد تا تحول ایجاد کند. همانطور که در گام دوم انقلاب نیز به آن اشاره شده قطعا نیاز به تشکیلات و نیروی انسانی داریم تا بتواند این تشکیلات را اداره کند.

وی افزود: زمانی که شهردار‌ها سر کار می‌آیند معمولا در یک دوره چهار ساله مدیریت می‌کنند که به سرعت می‌گذرد نیاز به اندیشه، تفکر، برنامه و عواملی دارند که این کار‌ها را انجام دهند؛ بنابراین وقتی یک مدیر، شهردار یا عضو شورای شهر بر سر کار می‌آید گفتگو‌های مرسومی مسائل جاری در جلسات شکل می‌گیرد.

شهردار سابق مشهد تصریح کرد: چیزی که می‌تواند تحول ایجاد کند، اندیشه‌های نو است. اندیشه، تفکر و تضاد نظرات می‌تواند راه را برای ما مشخص کند. دورانی که در شهرداری حضور داشتم در یک بررسی اجمالی به این نتیجه رسیدیم افرادی که مدتی در شهرداری خدمت کرد و توانایی تحول ندارند با درخواست بازنشستگی آنان موافقت کنیم. حدود هزار نفر درخواست بازنشستگی دادند و با احترام بازنشست شدند، سپس بر اساس قانون ۷۰۰ نفر نیروی جوان جذب کردیم که در حال حاضر بدنه شهرداری را نیرو‌های جوان آن روز تشکیل داده‌اند.

بنی‌هاشمی بیان کرد: مشهد اولین کلان شهر مذهبی جهان است. مکه که مکان نخست مقدس مسلمانان است، با توجه به جمعیتش یک کلان شهر محسوب نمی‌شود، اما مشهد با توجه به جمعیتش یک کلان شهر است. در مشهد نه تنها از وجود با برکت امام رضا (ع) برخورداریم، بلکه علاوه بر آن مشهد از ظرفیت‌های اقلیمی، سیاسی، تجاری و بازرگانی نیز برخوردار است که نباید از آنان غفلت شود.

وی تصریح کرد: در حاشیه شهر مشهد که همیشه از آن صحبت می‌شود و شورای شهر نیز با این شعار مسئولیت گرفته، نباید اشتباهی صورت بگیرد. حاشیه شهر برای مشهد یک تهدید نیست، بلکه یک فرصت است، مسئله حاشیه شهر مشهد یک ظرفیت است. مسائلی که در حاشیه شهر وجود دارد حتما باید بر اساس یک طرح جامع پیش برود. اگر این کار صورت نگیرد نه تنها مشکلات حاشیه شهر حل نمی‌شد بلکه ممکن است افزایش یابد.

شهردار سابق مشهد بیان کرد: امیدوارم اندیشکده بتواند بازویی برای حل مشکل حاشیه شهر باشد و با ارائه طرح‌های مناسبی برای از بین بردن مشکل از سوی شهریاران مشهد اقدام مناسبی انجام بگیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}