خبر فوری
آنالیز بازی تیم ملی بسکتبال ایران مقابل سوریه|دفاع خوب و تنوع در حملات ایران
تیم ملی بسکتبال ایران در دیدار برابر سوریه مشکل در پوزیشن پوینت گارد را برطرف کرد.

علیرضا امیری/شهرآرانیوز، تیم ملی بسکتبال ایران در یک مسابقه مقتدرانه توانست تیم ملی سوریه را به مانند دور رفت و با نتیجه ۹۱_۵۶ شکست دهد.

شروع کوارتر برای هر دو تیم
هردو تیم در ابتدای کوارتر یک در Finishing ضعف داشتند و توپ‌های آن‌ها Made نمی‌شد.

ترانزیشن ایران
تیم ایران در ترانزیشن نسبت به مسابقه قزاقستان بهتر شده بود و بازیکنان بلافاصله بعد از ریباند دفاع وارد فاز حمله می‌شدند، سرعت انتقال توپ ایران در مقابل سوریه عالی بود و شاید یکی از دلایلش ضعف سوریه در بازگشت به دفاع بود.

چرخش توپ ایران
تیم ایران که در مقابل قزاقستان دچار ضعف در چرخش توپ بود در مسابقه با سوریه Ball movement مناسبی داشت و بازیکنان سعی داشتند با Offense‌هایی که در آن‌ها continuity وجود دارد بازی را کنترل کنند.

دفاع ایران
تیم ملی ایران در این مسابقه دفاعی aggressive داشت و هر ۵ بازیکن به خوبی دفاع می‌کردند و در دفاع active بودند حتی حامد حدادی با وجود داشتن ۳۷ سال سن در دفاع عملکرد خوبی داشت و به خوبی منطقه رنگی را پوشش داده بود. او نه تنها اجازه Drive به بازیکنان سوریه نمی‌داد بلکه مسیر‌های شوت‌های میدرنج راهم برای آن‌ها بسته بود.

دفاع سوریه
تیم ملی سوریه با وجود تغییرات در دفاع و استفاده از تنوع در دفاع موفق ظاهر نشدند، آن‌ها حتی از combination defense هم استفاده کردند و باید دفاع Box and one سعی داشتند تا محمد جمشیدی را یارگیری کنند و با قراردادن چهار بازیکن در paint مسیر نفوذ بازیکنان ایران را دچار اختلال کنند، اما موفق نبودند.

استفاده مناسب ایران از Bench
تیم ایران به خوبی از نیمکت استفاده کرد و Bench point خوبی از آن‌ها کسب کرد، حتی در دقایق پایانی کوارتر چهارم متین آقاجانپور وارد زمین مسابقه شد و open shot‌های خوبی را تبدیل به امتیاز کرد.

برطرف شدن مشکل در پوزیشن پوینت گارد ایران
تیم ایران در مقابل سوریه در پوزیشن پوینت گارد مشکلی نداشت چرا که نوید رضایی فر و محمد جمشیدی در کنار دو پوینت گارد خوب تیم یعنی مظفری و مشایخی توپ آوردند و موفق هم بودند، رسول مظفری در دفاع عملکرد خوبی داشت و در حملات نیز به خوبی تیم را مدیریت کرد و در شوت‌های سه امتیازی هم نقش خوبی را ایفا کرد.

تنوع در حملات ایران
بازیکنان ایران نسبت به مسابقه با قزاقستان در حملات تنوع خوبی داشتند، گاهی از بازی‌های Motion و ادامه دار استفاده می‌کردند تا با استفاده از continuity بتوانند از ۲۴ ثانیه‌ها استفاده کنند و با مدیریت بالا امتیازگیری کنند و گاهی از حملات سریع و کوتاه استفاده می‌کردند یعنی Quick hitter تا با سرعت بالا و فاصله زمانی کم به امتیاز دست پیداکنند.

همکاری خوب بازیکنان ایران
تیم ملی بسکتبال ایران در مسابقه مقابل سوریه با هماهنگی بیشتری وارد زمین شد و بازیکنان به خوبی یکدیگر را در زمین پیدا می‌کردند، در این مسابقه شاهد بودیم که برای مثال هر بازیکنی که در پوزیشن چهار قرار می‌گرفت با پوزیشن پنج به خوبی برای امتیازگیری همکاری می‌کرد، آرمان زنگنه با داشتن مهارت شوت زنی در پرتاب سه امتیازی باعث می‌شد تا بازیکنان Big man سوریه از paint دور باشند، همچنین حسن زاده در چند صحنه نشان داد از هماهنگی خوبی با حدادی برخوردار است، سجاد پذیرفته هم که در پوزیشن سه بود در این مسابقه عملکرد قابل قبولی داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}