۱۷ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان اتوبوسرانی شهرداری مشهد می‌شود مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی: قفل‌شدن نوسازی تاکسی‌ها به ضرر مردم و محیط زیست است حال و هوای پرشور نمایشگاه بین المللی مشهد در هفته پژوهش | روایت غرفه هایی که میخکوبتان می کند آتش‌سوزی در یکی از هتل‌های مشهد (۱۵ آذر ۱۴۰۱) پاسخ به دردسر‌های شارژ من کارت فرماندار مشهد: تا ۳ سال آینده، مشکل حل نشدنی ویژه‌ای در حاشیه شهر مشهد نخواهیم داشت شهرداری چه دستاورد‌هایی در نمایشگاه پژوهش خراسان رضوی دارد؟ حسابداری؛ زبانِ تجارت، زبانِ زندگی شهروند خبرنگار | نمایی از اولین برف پاییزی مشهد در آذرماه ۱۴۰۱ بهبود مدیریت ترافیک شهر با نصب دوربین‌های جدید نظارتی ارائه ۲۰ عنوان فعالیت نوآورانه خدمات شهری در نمایشگاه دستاورد‌های پژوهش و فناوری شهردار مشهد مقدس: شعبه دوم کارخانه نوآوری در حاشیه شهر افتتاح می‌شود صدور رای قطعی برای ۷۴۷ پرونده از ۱۱۰۰ پرونده ایثارگری در شهرداری مشهد مقدس پایان عملیات احداث و تجهیز پروژه پارکینگ هوشمند هشت آباد شهردار مشهد مقدس: اگر بانوان در صحنه نباشند، کشور دچار مشکل می‌شود
خبر فوری
فرماندار مشهد: ۸۵ درصد نانوایی‌های مشهد به کارتخوان هوشمند مجهز شدند
فرماندار مشهد از تجهیز ۸۵ درصد از نانوایی‌های مشهد به نصب دستگاه‌های کارتخوان هوشمند خبر داد.

گروه مشهد | شهرآرانیوز؛ محسن داوری صبح امروز در نشست خبری نصب دستگاه‌های هوشمند در نانوایی‌های سطح شهر مشهد عنوان کرد: تا کنون ۸۵ درصد از نانوایی‌های مشهد به دستگاه هوشمند مجهز شده‌اند. دستگاه‌های ۱۵ درصد باقیمانده نانوایی‌های مشهد نیز آماده است، اما به دلیل مشکلات مالیاتی، بهداشتی و اخذ برخی از مجوز‌ها به کارتخوان هوشمند مجهز نشده‌اند.

وی افزود: در ۱۵ درصد باقیمانده هیچ مشکلی برای نصب دستگاه کارتخوان هوشمند نداریم، به محض اینکه نانوایی مشکل خود را بر طرف کند، دستگاه کارتخوان در اسرع وقت برای آنان نصب خواهد شد. برخی از نانوایی‌ها می‌توانند خودشان مشکل خود را بر طرف کرده، برخی‌ها نیز باید برای حل مشکل خود به اتحادیه مراجعه کرده و پروانه برخی‌ها از نانوایی‌ها نیز باید لغو شود تا نانوایی دیگری جایگزین آنان شود.

داوری بیان کرد: ۲۰ روز گذشته اولین کارتخوان هوشمند در یکی از نانوایی‌های مشهد نصب شد که قول دادیم تا نیمه تیرماه نانوایی‌ها به کارتخوان هوشمند نصب شود.

فرماندار مشهد با اشاره به اینکه هنوز استان‌های کوچک ایران که به اندازه یک چهارم مشهد هم نیستند این دستگاه را نصب نکرده‌اند خاطرنشان کرد: اجرای طرح یارانه‌سازی هوشمند نان قطعا بدون اشکال نخواهد بود. در هر جامعه یک درصد احتمال دارد تعدادی از این طرح خسارت ببینند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید آگاهانه خرید کنند، ادامه داد: مردم توجه داشته باشند تا نانوا بیش از مقدار نیازشان سفارش نان ندهد، چرا که نانوا به تعدادی که نان می‌فروشد یارانه آرد دریافت می‌کند. نانی که ارائه می‌شود قیمتش در تمام نقاط مشهد در دستگاه مشخص و یکسان است.

داوری گفت: در حال حاضر هیچ مشکل جدی وجود ندارد و اجرای این طرح برای برخی از افراد متخلف مشکل ایجاد کرده است. برخی از نانوایی‌ها حاضر نبودند این دستگاه را بپذیرند، از همین رو ما این نانوایی‌ها را محکوم کردیم.

فرماندار مشهد یادآور شد: در حال حاضر هیچ شلوغی در نانوایی‌های مشهد وجود ندارد. حضور ۷ تا ۱۰ نفر در صف نانوایی طبیعی است و اگر در یک نانوایی این میزان صف وجود نداشته باشد، آن دیگر نانوایی نخواهد بود.

داوری با اشاره به اینکه استفاده مردم از دستگاه کارتخوان هوشمند توسط رسانه‌ها باید فرهنگ‌سازی شود، تصریح کرد: به گونه‌ای باشد که مردم بدون کارت بانکی خرید نکنند. در گام بعدی شاید دیگر نتوان با پول نقد نان خریداری کرد.

وی با اشاره به اینکه اتباع در صورت آمایش خدمات دریافت خواهند کرد، گفت: مقرر شده کشور در مورد اتباع تعیین تکلیف کند. برای کسانی تعیین تکلیف می‌شود که سرشماری شوند. کسانی که سرشماری نشوند قطعا برایشان تعیین تکلیف نخواهد شد.

داوری بیان کرد: کیفیت نان منافاتی با این طرح ندارد. نظارت بر نانوایی‌ها همانند گذشته با شدت ادامه دارد و سامانه ۱۲۴ کماکان پاسخگو است تا اگر تخلفی صورت گرفت به آن رسیدگی کنند.

فرماندار مشهد اظهار کرد: قیمت پلاستیک ۵۰۰ تومان است و اگر کسی ۱۰۰۰ تومان بابت آن بپردازد نانوایی تخلف کرده است.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}