شهروند خبرنگار| درخواست ایجاد مسیر دوچرخه در خیابان پادگان مشهد + پاسخ مسئولان ۱۸۸ پرواز فوق العاده دهه پایانی صفر در فرودگاه مشهد صف‌های طولانی نوبت دهی پزشک متخصص در درمانگاه شوریده مشهد کمبود پزشک در مراکز پزشکی قانونی مشهد شناسنامه جدید برای درختان قدیمی مشهد بازار تاریخی فرش مشهد دی ماه به بهره برداری مجدد خواهد رسید افزایش ۲۵.۵ درصدی میزان ورود زائر در دهه پایانی صفر امسال به مشهدالرضا(ع) «۱۰ دی» روز ملی مشهد شد میدان آزادی و بلوارسجاد پرترافیک‌ترین نقطه مشهد بانی ساخت نخستین مدرسه دخترانه مشهد که بود؟ امروز؛ تعیین‌تکلیف روز مشهد دلجویی تولیت آستان قدس رضوی از خانواده شهید و جانباز اغتشاشات قوچان| مسببان اغتشاشات دشمن امنیت مردم هستند ورود سامانه بارشی به خراسان‌رضوی| کاهش دمای هوا از شنبه (۹ مهر ۱۴۰۱) تقدیر آیت‌الله علم‌الهدی از خدمات شهرداری مشهد به زائران دهه آخر صفر| پیک زیارتی مشهد مسئله «ملی» است نه «استانی»
خبر فوری
معاون شهردار مشهد: قیمت‌گذاری در شهربازی پارک ملت از‌ سوی اتحادیه انجام می‌شود
معاون شهردار و رئیس سازمان اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد گفت: شهرداری هیچ‌گونه دخالتی در قیمت‌گذاری وسایل بازی شهر بازی پارک ملت ندارد و این کار طبق قانون تعرفه‌ها از‌سوی اتحادیه مربوطه انجام شده است.

به گزارش شهرآرانیوز، محمود عیدی افزود: شهرداری با بهره‌بردار شهر بازی پارک ملت قرارداد دارد که در آن ذکر شده در حوزه‌هایی که ارگان و دستگاه متولی دارد، نظارت بر‌عهده آن مجموعه‌هاست.

وی اضافه کرد: برای نمونه در شهربازی‌ها موضوع استاندارد وسایل بازی مطرح است که بهره‌بردار باید استاندارد‌های موردنیاز را از اداره کل استاندارد اخذ کند. درباره قیمت‌گذاری نیز همین‌گونه است و تعرفه‌ها از‌سوی اتحادیه مشخص می‌شود؛ لذا بهره‌بردار شهر بازی پارک ملت نرخ‌نامه خود را از اتحادیه بازی و سرگرمی که مجموعه متولی این امر است، دریافت کرده است.

معاون شهردار مشهد با بیان اینکه اداره مالیات هم از درآمد‌های مجموع پارک ملت مالیات دریافت و هم ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را محاسبه می‌کند، می‌افزاید: این مجموعه، مکاتباتی با اتحادیه خود انجام داده تا بداند این افزایش نرخ برای چیست. در پاسخ گفته شده که ۹‌درصد مالیات بر ارزش‌افزوده نیز در نرخ‌نامه محاسبه‌شده است؛ به‌طور مثال اگر نرخ استفاده از یک دستگاه ۴۵‌هزارتومان بوده با ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده به ۵۰ هزار‌تومان افزایش پیداکرده است.

عیدی اضافه کرد: درمجموع موضوع نرخ‌گذاری در شهربازی پارک ملت به شهرداری ربطی ندارد و نرخ‌گذاری از‌سوی اتحادیه مربوطه انجام شده و افزایش نرخ هم به‌دلیل محاسبه ۹‌درصد مالیات بر ارزش‌افزوده بوده است.
وی افزود: هرچند شهربازی پارک ملت در‌اختیار بهره‌بردار بخش خصوصی است، معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، از لحاظ اجتماعی، هماهنگی‌هایی را انجام می‌دهد تا قشر‌های آسیب‌پذیر با شرایط خاص و ویژه از شهربازی به رایگان استفاده کنند.

معاون شهردار ادامه داد: در همین راستا در عید سعید غدیر، جشنی ویژه کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست مراکز شبانه‌روزی ایتام مشهد برگزار شد که در حاشیه آن، این کودکان از شهربازی پارک ملت به رایگان استفاده کردند. در سایر موارد نیز با هماهنگی شهرداری، بهره‌بردار این مجموعه نسبت به توزیع بن‌های تخفیف‌دار در مناطق کم‌برخوردار حاشیه شهر اقدام کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}