۷ نهاد ایرانی در فهرست سیاه وزارت تجارت آمریکا قرار گرفتند افزایش شمار قربانیان حمله به یک مسجد در پاکستان رتبه‌بندی معلمان مهرآفرین از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اعمال می‌شود+ نامه رسمی معاونت قوانین مجلس انهدام هسته عملیاتی ضد‌انقلاب پیش از تخریب زیرساخت‌های ارتباطی در استان مرکزی+ جزئیات دانشنامه الکترونیکی امام خمینی (ره) با حضور رئیس جمهور رونمایی شد حضور رهبر انقلاب بر مزار دو تن از شهدای سانحه هواپیمای اوکراینی و شهید «آرمان علی‌وردی»+ فیلم و عکس گزارش سازمان بازرسی از عملکرد کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران؛ با ترک فعل‌ها و مقصران برخورد می‌شود نمایندگان وزرای صمت و دادگستری را به مجلس فراخواندند خبر جدید از مذاکرات ایران و عربستان| بازگشایی سفارتخانه‌ها به‌زودی (۱۱ بهمن ۱۴۰۱) بررسی چالش‌ها و برنامه‌های فرمانده جدید نیروی انتظامی در فراکسیون اکثریت مجلس سازنده ریزپرنده‌های حمله‌کننده به اصفهان شناسایی شد+ جزئیات کشف و انهدام ریزپرنده‌ها تاکید نماینده مجلس بر بازگشت خدمات‌رسانی حوزه اینترنت به‌حالت عادی؛ دولت به تحریم مردم پایان دهد رئیسی امشب (۱۱ بهمن ۱۴۰۱) با مردم گفتگو می‌کند ۱۴ تولیدکننده و کارآفرین در دیدار با رهبر انقلاب چه گفتند؟+ فیلم و متن کامل بیانات رهبری وزیر نفت خبر داد: پیش‌بینی فروش ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت و میعانات در بودجه ۱۴۰۲ سازمان ملل: ممنوعیت شرکت دختران در کنکور برخلاف تعهدات طالبان است گزارش مجلس درباره عملکرد احکام درآمد‌های مالیاتی و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای بودجه ۱۴۰۱+ متن کامل فرار مالیاتی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در کشور شناسایی شد| پیگیری ۲۰ مورد فرار مالیاتی بزرگ ستایشی: تکذیب بازداشت وزیر دولت روحانی در پرونده اکبری| بابک زنجانی همچنان در زندان است+ فیلم
خبر فوری
انسیه خزعلی: شیوه فعلی پلیس امنیت اخلاقی را قبول نداریم| فرزند من دو تابعیتی نیست
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده درباره موضوعات زنان، گشت ارشاد و اغتشاشات اخیر توضیحاتی داد.

به گزارش شهرآرانیوز، انسیه خزعلی معاون امور زنان در دانشگاه شریف در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی اظهارداشت: اسم خانم‌هایی را به عنوان مقتول در اغتشاشات اخیر منتشر می‌کنند که مدارک آن موجود است که اینها چطور فوت کرده‌اند.

وی افزود: از سوی دیگر ۹۰ درصد بازداشتی‌ها آقایان و ۱۰ درصد زنانند، چطور می‌شود مردها در صف مقدم بوده‌اند و درگیری با اینها بوده اما این اسم‌هایی که ردیف می‌شود، خانم‌ها هستند؟

خزعلی عنوان کرد: کسانی سوار بر اعتراضات شدند و آن را تبدیل به اغتشاش کردند و دست بر نمی‌دارند چون می‌دانند اگر این روند پیش رود با خیلی از چیزهای دیگر باید مواجه شوند.

وی تصریح کرد: درحالی اسم خانم‌هایی را به عنوان مقتول در اغتشاشات اخیر منتشر می‌کنند که مدارک آن موجود است که اینها چطور فوت کرده‌اند.

فرزندم به ایران بازگشته است

خزعلی درباره فرزندش گفت: فرزند من دو تابیعتی نیست و برای کار به خارج رفته و الان به کشور برگشته است همچنین نوه من کلاس اول است و در اینجا به مدرسه می‌رود.؛ همان زمان که خبر منتشر شد گفتم فرزندم برای کار و لوازم کار که همان توسعه نرم افزاری است به خارج از کشور رفته و بر می‌گردد که برگشت ولی رسانه‌ها با دروغ به این امر پر و بال دادند.

وی گفت: رسانه‌ها فکر می‌کنند هر چیزی را باید به دروغ منتشر کنند و به دروغ پر و بال بدهند و این جای تأسف دارد.

معاون رئیس جمهور در پاسخ به پرسش دانشجویی در مورد پسرش گفت: شما اگر می‌گوئید پسر من برای فیلتر شکن به خارج از کشور رفته، باید دلیل بیاوری. ما می‌گوئیم اینگونه نیست و الله فعالیت پسر ما کار فیلتر شکن نیست.

خزعلی بیان داشت: کسانی که اتهام می‌زنند و ذهن مردم را خراب می‌کنند باید سند آورند. دل مردم آتش می‌گیرد از اینکه اختلاس و بی عدالتی ببینند. پسر من یک قِران نه از من، نه از پدرش و نه از دولت گرفته و هیچ قراردادی با شرکت‌های نهادی و دولتی ایران نداشته است.

پسرم رتبه اول گوگل را دریافت کرد

وی اعلام کرد: او نرم افزاری را تولید کرده و ۵۰ دانشجو را به کار گرفته است. وقتی این نرم افزار را بارگذاری کرد، رتبه اول گوگل را دریافت کرد. او فقط با درآمد صدور نرم افزار خود کار کرد.

معترضین را بچه خود می‌دانم

خزعلی بیان داشت: من بچه‌های معترض را بچه‌های خود می‌دانم و با اینها زندگی کرده‌ام، خودم را هنوز دانشجو می‌دانم؛ با دو فرزند وارد دانشگاه و با ۴ فرزند از مقطعی فارغ التحصیل شدم. گوشت و پوست و خون من با صحبت و اعتراضات و نقد در دانشگاه عجین است و در خیلی از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و سیاسی دانشگاه مشارکت داشتم.

وی گفت: اگر محرومیت‌هایی برای زنان بوده من هم آنها را چشیده‌ام و سعی کردم این محرومیت‌ها را رفع کنم. حتی در برخی مسابقات با اسم مستعار شرکت می‌کردم تا به معلومات من نگاه شود.

شیوه کنونی پلیس امنیت اخلاقی را قبول نداریم

معاون رئیس جمهور گفت: چیزی به اسم گشت ارشاد نداریم؛ پلیس امنیت اخلاقی داریم البته این شیوه را قبول نداریم؛ آن چیزی که در شورای انقلاب فرهنگی مصوب شد چنین نبود.

وی افزود: هر کشوری پوششی دارد و اینکه بگویم در کشوری آزادی مطلق است، اینطور نیست. هر جایی متناسب با فرهنگ، نوع سنت‌ها و باورهای خود نوع پوششی را انتخاب می‌کند.

وی درباره قطعنامه آمریکا و درخواست برای حذف ایران از کمیسیون مقام زن، گفت: اسمش این است صدای زنان را می‌شوند اما این صدا اگر مطابق با سیاست‌های آنها نباشد و یا موجب چند صدایی شود و یک صدایی استکبار را بشکند، خفه می‌کنند.

خزعلی اعلام کرد: سال گذشته با ۴۳ رأی از ۵۴ عضو کمیسیون مقام زن، ایران عضو این کمیسیون شد. سال گذشته فعالیت خوبی را در نشست کمیسیون مقام زن داشتیم. اما امسال با دروغ‌هایی که منتسب به جریانات اخیر شد و با ادعای قتل زنان توسط حکومت از سوی رسانه‌های خارجی، علیرغم اینکه ادعا می‌کنند دنبال حقوق زن هستند ولی اینچنین نیست.

تعرض به زنان بازداشت شده صحت ندارد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، در پاسخ به پرسشی درباره ماجرای تعرض به زنان بازداشت شده در زندان‌ها که توسط برخی رسانه‌های خارجی مطرح شده است، بیان داشت: آیا کفایت می‌کند از رسانه‌ای مطلبی مطرح کنید که حتی نماینده او در ایران حاضر نیست؟

خزعلی تصریح کرد: مطالب را مستند بگویند و مستند بخواهند. من امروز زندان بودم و با زندانیان صحبت کردم و در جریان مسائلی که از لحظه دستگیری با آن مواجه بودند، قرار گرفتم.

وی اعلام کرد: ابداً و اصلاً به این مطلب برخورد نکردم و اگر کسی ادعا دارد باید سند بیاورد. از این اتهامات کم در این ۴۰ سال به ما زده نشده است و مساله جدیدی نیست. اگر مطلبی را می‌شنوید، سند بخواهید.

سرانجام پیگیری حق خروج زنان از کشور بدون اذن همسر

معاون رئیس جمهور در پاسخ پرسشی در مورد حق خروج زن بدون اذن شوهر از کشور گفت: مساله حق خروج زنان از کشور بدون اذن همسر جزو برنامه فقهی حقوقی معاونت امور زنان و خانواده است و اداره حقوقی این معاونت در حال پیگیری این امر است تا به نتیجه رسد.

با بالغ همسری موافقم

وی درپرسشی درباره کودک همسری گفت: هیچ کس ازدواج اجباری را تأیید نمی‌کند و این امر ابداً در قانون وجود ندارد. از روزهای نخستی که کار را شروع کردم عرض کردم با بالغ همسری موافقم.

خزعلی گفت: بلوغ باید از نظر فکری و جسمی در افراد وجود داشته باشد. واقعیاتی در جامعه است که نباید اینها نادیده گرفته شود. اگر بگوییم قبل ۱۸ سال حق نداری ازدواج کنی، شاید این ازدواج غیر قانونی و بدون نظارت انجام شود و حتی بارداری انجام گیرد. قانون باید انعطاف داشته باشد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: ازدواج اجباری محکوم است. ائمه جمعه در استان‌ها به دنبال تغییر این فرهنگ هستند که برخی بچه‌های کوچک را ترغیب به ازدواج می‌کنند. باید فرهنگ سازی شود.

منبع: مهر

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}