درآمدزایی و پرورش استعدادهای هنری افراد دارای معلولیت اعتبار مناسب سازی منازل به علت گرانی‌ها محقق نشد طرح درس «مناسب‌سازی» در سر‌فصل‌های آموزشی کتب درسی تأمین و بهره‌برداری از ۱۳۳۶ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی خراسان رضوی کم­ توانان ذهنی هم حق زندگی دارند خراسان رضوی، رتبه نخست غربالگری شنوایی کودکان در ایران کمک‌هزینه خرید عینک کودکان ۳ تا ۶ سال به یک میلیون تومان افزایش یافت مناسب‌سازی و رفع موانع محیط، از عمده نیازهای سالمندان ۵ هزار معلول عضو بهزیستی در کارگاه‌های تولیدی فعالیت می‌کنند آسیب یا سلامت اجتماعی در گرو تصمیم سازمان برنامه و بودجه | بودجه معلولان تغییر خواهد کرد؟ ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان بهزیستی خراسان رضوی | ۱۴ هزار شغل طی ۲ سال روایت‌هایی از ساکنان و خادمان بزرگ‌ترین آسایشگاه معلولان کشور | راه‌هایی که ما را به هم رساند رشد ۶۶ درصدی غربالگری بینایی و شنوایی کودکان طی ۲ سال اختصاص بخشی از ساعات پرورشی مدارس به بهزیستی بهزیستی شهریه دانشگاه مددجویان را با تهاتر اموال خود بدهد حضور شهروندان دارای معلولیت مشهدی در راهپیمائی بزرگ ۲۲ بهمن برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی با حضور شهروندان دارای معلولیت + فیلم در آستانه جشن انقلاب؛ اقلام توانبخشی به مددجویان بهزیستی اعطا شد اجرای طرح ارتقای دهان و دندان برای کودکان معلول در ۶ استان کشور فعالیت ۱۵۰ مرکز روزانه سالمندی در کشور
خبر فوری

معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور منصوب شد

  • کد خبر: ۱۴۵۹۱۸
  • ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸
معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور منصوب شد
رئیس سازمان بهزیستی کشور سرانجام و پس از کش‌وقوس‌های فراوان، معاون جدید توانبخشی را منصوب کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور طی حکمی «فاطمه عباسی» را به‌عنوان معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد.

در حکم انتصاب عباسی، هشت محور مهم برای افراد دارای معلولیت بیان شده است که عبارت‌اند از:

۱. طراحی اقدامات برجسته در جهت ایجاد و توسعه مراکز غیردولتی توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن براساس اهداف استراتژیک سازمان و توسعه خدمات، گسترش اشتغال‌زایی و رقابت در فعالیت‌های تخصصی .

۲. تدوین برنامه‌های مبتنی بر شواهد و ظرفیت‌سازی لازم در جهت بالابردن میزان اثربخشی برنامه‏‌ها و رضایتمندی از خدمات و حمایت‌های توانبخشی، بهبود، بازگشت و شامل‌سازی افراد معلول در فعالیت‏‌های  توسعه اجتماعی‌.

۳. طراحی زمینه‌ها و امکانات لازم در راستای مشارکت فعال و تلفیق اجتماعی افراد دارای معلولیت از طریق پیگیری تسهیل سیستم دسترسی و ارتباطات و ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت یکسان‌سازی فرصت‌های اجتماعی.

۴. تدوین طرح‌ها و برنامه‌های مدون علمی و روزآمد در جهت تأمین و تقویت حداقل‌های معیشتی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن متناسب با سطح نیازهای گروه‌های هدف و نرخ تورم.

۵. برنامه‌ریزی در جهت توانبخشی گروه‌های مختلف افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن در بخش‌های خدمات توانبخشی پزشکی حرفه‌ای و ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی در قالب مراکز روزانه.

۶. ارائه طرح‌های نوین و مبتنی بر علوم و فنون روزآمد در حیطه‌های توان‌پزشکی، فناوری و وسایل کمک‌توانبخشی.

۷. تقویت مشارکت‌های اجتماعی و شبکه‌سازی در بین همه شرکای کاری، تقویت سیستم ارتباطات و تبادل دانش، تجربه و تخصص و تلاش در جهت بهبود ساختار و روش‌های انجام کار و تسهیل فرایند ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت و ایجاد مکانیزم پایدار برای پایش، نظارت و ارزشیابی اقدامات و مأموریت‌‏های آن حوزه.

۸. طراحی و تدوین سیستم نظارت کارآمد و پویا و پایش و ارزشیابی مستمر فعالیت‌های توانبخشی مراقبتی در مراکز توانبخشی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن و بازنگری ضوابط، دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی مرتبط .

این انتصاب در‌حالی شکل گرفت که معاونت توانبخشی در ماه‌های گذشته بدون مسئول مانده و مشکلات بسیاری را برای معلولان به وجود آورده بود. اینک باید دید عباسی می‌تواند اوضاع به‌هم‌ریخته این معاونت را سامان بخشد یا نه.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}