خبر فوری
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان رضوی:

۹۰ درصد بیمه‌شدگان خراسان رضوی اجباری هستند

  • کد خبر: ۱۴۶۳۰
  • ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
۹۰ درصد بیمه‌شدگان خراسان رضوی اجباری هستند
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان رضوی گفت: بالغ‌بر ۹۰ درصد بیمه‌شدگان اجباری هستند که در کارگاه‌های مشمول قانون کار و تامین اجتماعی کار می‎کنند و رابطه دستمزدی با کارفرما دارند.

به گزارش شهرآرا نیوز؛ سید محسن نظام خیرآبادی افزود: در حال حاضر ۴۶ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش برنامه‌های حمایتی سازمان تامین اجتماعی هستند که نسبت به سال گذشته 3 درصد افزایش دارد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در  استان خراسان رضوی ۸۹۵ هزار بیمه شده اصلی داریم که با افراد تحت پوشش و تبعی خود این رقم به ۲ میلیون و 400 هزار نفر می‌رسد.

نظام خیرآبادی گفت: اکنون 214 هزار نفر مستمری بگیر هستند که با احتساب افراد تبعی به 500 هزار نفر می‎رسند، در مجموع بیش از 2 میلیون و  800 نفر در استان خراسان تحت پوشش تامین اجتماهی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی، افزود: ماهیانه در استان خراسان 340 میلیارد تومان مستمری و 25 میلیارد تومان سایر پرداختی‎های تعهدات سازمان است که پرداخت می‎شود.

نظام خیرآبادی خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی خراسان رضوی ۲۷ شعبه، ۱۷ کارگزاری و ۲۳ شعبه اقماری دارد و یک‌هزار و ۱۰۱ نفر در این مراکز به مردم خدمت می‌کنند.

وی افزود: تامین اجتماعی خراسان رضوی بالغ‌بر یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از کارگاه‌های تحت پوشش طلبکار است که به مرور، اقداماتی اجرایی برای وصول انجام می‎شود.

نظام خیرآبادی گفت: اکنون در 20 شهر استان خراسان رضوی 27 شعبه تامین اجتماعی داریم، چون ایجاد شعبه در سازمان تامین اجتماعی تابع ضوابط خاصی است و تعداد بیمه‌شده‎ها و مستمری‌بگیران هر شهرستان باید بالغ‌بر 6000 نفر باشد و از سویی چون 40 خدمت سازمان به صورت نیمه حضوری و غیر حضوری انجام می‎شود، امیدواریم نیازی به افزایش شعبه نباشد.

وی خاطرنشان کرد: بالغ‎بر ۶۷ هزار نفر در استان خراسان رضوی تحت پوشش بیمه مشاغل آزاد و 24 هزار نفر بیمه اختیاری هستند، بالغ‌بر 90 درصد بیمه شدگان اجباری هستند که در کارگاه‌های مشمول قانون کار و تامین اجتماعی کار می‎کنند و رابطه دستمزدی با کارفرما دارند.

منبع: ایسنا

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی، بیان کرد:  اکنون در کاشمر 20 هزار نفر بیمه شده و 6000 نفر مستمری‌بگیر داریم که سرویس‌دهی به این افراد به خوبی انجام می‎شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}