سازمان ملل: سرشماری مهاجرین افغانستانی نمایانگر حسن نیت ایران است از کمک ۴/۶ میلیاردی دلاری تا گرسنگی ۱۷ میلیون نفر افغانستانی اعضای بدن یک جوان افغانستانی به چند هم‌وطن او جانی دوباره بخشید شرط ثبت نام گواهینامه رانندگی برای اتباع خارجی چیست؟ + جزئیات فعالیت زنان در چند نهاد کمک رسان در افغانستان از سر گرفته شد قائم‌ مقام وزیر علوم: پذیرش دانشجویان دختر افغانستانی از طریق فضای مجازی انجام می‌شود گوترش از طالبان خواست در ممنوعیت تحصیل دختران تجدیدنظر کنند دختران افغانستان در مدارس پنهانی آرزوهایشان را جستجو می‌کنند ۴ هزار مهاجر افغانستانی از ایران به کشورشان بازگشتند اختصاص روز جهانی آموزش به زنان افغانستان از سوی یونسکو معاون دبیرکل سازمان ملل: امیدوارم محدودیت‌های زنان در افغانستان لغو شود اعتبار برگه‌های سرشماری تا ٣١ فروردین‌ ۱۴۰۲ تمديد شد ممنوعیت تحصیل دختران در افغانستان دستاویز طالبان برای امتیازگیری از جامعه جهانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد: ۶۰ درصد از گردشگران سلامت از افغانستان هستند طالبان معتادان پل سوخته کابل را جمع آوری کردند + فیلم سرما در افغانستان «جان مردم فقیر» را می‌گیرد نگرانی سازمان ملل از فروپاشی سیستم حقوقی و قانونی افغانستان کاظمی: موسیقی کلاسیک هند، از خراسان برخاسته است ۲۲ هزار دانشجوی افغانستانی در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند + فیلم نخبگان و نوابغ غیرایرانی می‌توانند برای دریافت تابعیت ایرانی اقدام کنند
خبر فوری
دانشگاه علوم پزشکی مشهد: ۶۰ درصد از گردشگران سلامت از افغانستان هستند
مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: جراحی زنان بیشترین بستری شدگان گردشگری سلامت در این مرکز را تشکیل می‌دهد.

به گزارش شهرآرانیوز؛ مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: جراحی زنان بیشترین بستری شدگان گردشگری سلامت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه را تشکیل می‌دهد.

 داود خوش‌شکن افزود: بستری‌شدگان گردشگری سلامت در مشهد شامل جراحی زنان، جراحی تروما، جراحی چشم، ارولوژی، درمان غیر جراحی، بیماری های قلبی، ارتوپدی، رینو پلاستی (جراحی بینی)، جراحی عمومی و سرطان هستند.

وی بیان کرد: در دی ماه امسال ۲۲۵ گردشگر سلامت در حوزه زنان بستری شده اند که حدود ۲۰ درصد کل بستری شدگان گردشگری سلامت در مشهد را شامل می شود.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: ۲ هزار و ۲۷۱ هزار گردشگر سلامت طی دی ماه امسال از خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بهره‌مند شدند که نسبت به ماههای گذشته رشد ۱۰ درصدی داشته است و بیشتر آنان به طور مستقیم به مراکز درمانی مربوطه مراجعه کرده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد هزار و ۱۹۷ گردشگر سلامت از خدمات درمانی بستری و هزار و ۷۴ گردشگر سلامت از خدمات درمانی سرپایی بهرمند شدند.

خوش شکن با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی گردشگری سلامت در مشهد بدنبال نا آرامی‌های اخیر، ادامه داد: اکنون روند مراجعه گرشگران سلامت رو به بهبود است و طی یک ماه اخیر نسبت به سه ماه گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: یک ماه گذشته میزان درآمد حاصل از مراجعه گردشگران سلامت به مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۱۴ میلیارد و ۸۸۶ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال بوده است.

بیشترین گردشگران سلامت از افغانستان هستند

دکتر خوش شکن با بیان اینکه گردشگران سلامت از ۸۰ کشور در مشهد پذیرش می شوند، بیان کرد: بیشترین گردشگر سلامت از کشورهای عراق، افغانستان، عمان، پاکستان و ترکیه است و در این میان بیش از ۶۰ درصد آنان از کشور افغانستان هستند.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اینک ۳۲ مرکز درمانی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه دارای مجوز پذیرش گردشگر سلامت(آی.پی.دی) هستند که از این تعداد ۳۰ مرکز در مشهد فعال است.

وی افزود: استان خراسان رضوی دارای ۱۲۷ شرکت فعال در حوزه گردشگری است که بیش از ۱۰۰ شرکت در مشهد فعالیت دارند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

منبع: YJC

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}