خبر فوری
در سال ۹۹؛

سرانه فضای سبز به بیش از ۱۷ مترمربع می‌رسد

  • کد خبر: ۱۴۶۹۸
  • ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
سرانه فضای سبز به بیش از ۱۷ مترمربع می‌رسد
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری شهر مشهد گفت: در حال حاضر سرانه فضای سبز ۱۶.۷ متر مربع است که در نظر است تا پایان سال ۹۸ به ۱۷.۱۸ متر مربع و در سال ۹۹ نیز به رقم ۱۷.۷۴ مترمربع برسد.
به گزارش شهرآرا نیوز، احمد سلامی گفت: با این حال شهرداری مشهد توسعه فضای سبز شهر را به عنوان یک الویت در برنامه ریزی‌های خود در نظر گرفته و اقدام خواهد نمود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد اظهار کرد: فضای سبز، به عنوان بخشی از کالبد و بافت شهر‌ها از دیرباز رابطه بسیار نزدیک و تنگاتنگی با زندگی مردم داشته است و در حال حاضر یکی از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر خدمات شهری می‌باشد
وی یادآور شد: فضای سبز از مولفه‌های مهم نظام زیستی شهر‌ها و نیاز‌های اساسی جامعه شهری تحت عنوان یک زیرساخت شهری محسوب می‌شود.
وی افزود: بنابراین فضای سبز بایستی از لحاظ کمی و کیفی با نیاز‌ها و حجم فیزیکی شهر و متناسب با شرایط اکولوژیک ایجاد گردد و این امر مستلزم وجود یک طرح تفصیلی و برنامه ریزی علمی و کارشناسی و خط مشی‌های صحیح است.
وی گفت: به منظور حفظ و نگهداری هر چه بهتر فضای سبز شهری، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد پیرو ماده ۲ قانونی لایحه حفظ و گسترش فضای سبز، اقدام به تهیه شناسنامه فضای سبز، پارکها، باغات و پلاک کوبی درختان می‌نماید.
وی بیان کرد:شناسنامه‌های فضای سبز در قالب لایه‌های GIS در سامانه زیر ساخت داده مکانی شهر مشهد بارگزاری و برای کارشناسان و مدیران و شهروندان قابل مشاهده، گزارش گیری و به روز رسانی خواهد بود.

وی اذعان داشت:با توجه به زائرپذیری شهر مشهد و آلودگی هوا که متاسفانه به دلیل افزایش استفاده از وسیله‌های شخصی در حال افزایش است نیاز به توسعه فضای سبز بیش از پیش احساس می‌شود.
سلامی با بیان این که با برنامه ریزی‌های انجام شده در طی سه سال گذشته به دنبال افزایش فضای سبز شهر بودیم، اذعان کرد: در سال ۹۶ فضای سبز معادل ۴۹۷۲ هکتار و در سال ۹۷ حدود ۵۲۷۵ هکتار و در شش ماهه نخست سال ۹۸ این رقم را به ۵۳۰۰ هکتار رساندیم که در شش ماهه دوم سال افزایش چشمگیری درتوسعه فضای سبز خواهیم داشت.
وی افزود: طبق طرح جامع سوم شهری سرانه پارک‌ها ۱۰.۰۸ مترمربع تعریف شده است که در حال حاضر ۵.۳ متر مربع می‌باشد بنابراین برای تامین سرانه متعادل در مناطق مختلف شهری هنوز فاصله زیادی خواهیم داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}