خبر ویژه
به همت متخصصان گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد دو عمل جراحی استنت گرفت در آئورت توراسیک قفسه سینه و استنت گرفت آئورت شکمی به روش Tivar و Evar با موفقیت در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امام رضا (ع) انجام شد.

به گزارش شهرآرانیوز، استاد گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: عمل نخست بر روی بیمار ۵۶ ساله که مدت‌ها با مشکلات متعددی روبرو بود به روش استنت گرفت در آئورت توراسیک (قفسه سینه) با استفاده از آنژیوگرافی از طریق شریال فمورال (Tivar) انجام شد.

 

دکتر محمود شبستری نتایج این عمل را که با همکاری تیمی بسیار خوب اعضای هیات علمی گروه قلب، بیهوشی، مراقبت‌های ویژه و سایر گروه‌ها و اعضای مرتبط انجام شد بسیار مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: بیمار یک روز پس از عمل قادر به راه رفتن و دو روز بعد نیز از بیمارستان ترخیص می‌شود.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام عمل جراحی استنت گذاری ترمیم آنوریسم شکمی آئورت از طریق شریان فمورال Evar به روش آنرژیوگرافی را دیگر عمل انجام شد عنوان کرد و گفت: نتایج این عمل نیز که در مدت یک ساعت به طور انجامید بسیار مطلوب بوده است.

 

دکتر شبستری با بیان اینکه تا پیش از این برای درمان بیماران باید از روش‌های عمل جراحی باز استفاده می‌شد که این امر موجب افزایش مدت زمان بستری و دوران نقاهت می‌شد خاطر نشان کرد: استفاده از این روش ضمن کاهش مدت زمان بستری موجب کاهش درد بیماران نیز می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تهیه لوازم مصرفی برای این روش عمل هزینه بر است، اما خوشبختانه سازمان‌های بیمه گر آن را زیر پوشش قرار داده اند خاطر نشان کرد: در حال حاضر اتاق‌های عمل جراحی و کت لب بیمارستان امام رضا (ع) به پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی مجهز است که این امر موجب ایجاد زمینه انجام عمل‌های جراحی مدرن را فراهم نموده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
جامعه 13981108095233
سیاست 13981108094929

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}