قلیچ: برادران مجیدی اینستاگرام من را از خارج بستند آزمون درمیان گزینه‌های زمستانی منچستریونایتد فوتبال ایران در مسلخ قانونی ۵+۱ AFC قول وحید امیری به یحیی گل محمدی| در پرسپولیس می‌مانم شکایت پرسپولیس از امیرحسین صادقی و یک خبرنگار+ نامه به صدا و سیما خاکی زاده: با هورسان قرارداد دارم و شاید والیبال ساحلی را ادامه ندهم | گاهی باید پا روی دل گذاشت! نباید صابر را فدای یک تورنمنت کرد|نگرانی به حق ارومیه ای ها مروری بر عملکرد ساحلی بازان ایران در قهرمانی آسیا|سه تیم با سه ترکیب جدید نارضایتی مدیران گل گهر از نتایج قلعه نویی| امیر روی لبه تیغ ادامه سرشاخ باشگاه استقلال با فدراسیون فوتبال| چرا اکبریان انتخاب شد؟ نساجی از استقلال شکایت می‌کند؟ دلیل تاخیر قرارداد پرسپولیس و کارگزار جدیدش مشخص شد چرا پیراهن شیری با سایر بازیکنان پرسپولیس فرق داشت؟ وضعیت مبهم دو بازیکن استقلال برای بازی با نفت آبادان ستاره پرسپولیس همچنان روی نیمکت ساعت و تاریخ بازی استقلال و صنعت نفت آبادان| شاگردان مجیدی به دنبال شکستن طلسم تساوی ساعت و تاریخ بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان| بازگشت سرخپوشان به کورس قهرمانی؟ رستگاری قهرمانِ جودوی جهان در راسته خیابان+ عکس| رستگار سیب‌زمینی و پیاز می‌فروشد! استعفای مسئول کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون بسکتبال/فرزین: چندماه خسته کننده و فرسایشی را پشت سر گذاشتم نبرد شهرداری ها در هفته دهم لیگ برتر والیبال| فولاد سیرجان برای ساداکروز تمرین می‌کند!
خبر فوری
استارت آسیایی با سرآسیایی

حاشیه‌های نخستین تمرین شهرخودرو با سرمربی جدید

  • کد خبر: ۱۴۸۲۶
  • ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
حاشیه‌های نخستین تمرین شهرخودرو با سرمربی جدید
چند برش از تمرین روز گذشته شهرخودرو در تختی بیانگر حواشی، اتفاقات و تمام آن چیزی است که بر اولین حضور سرآسیایی در قامت سرمربی تیم شهر مشهد گذشت.
مرتضی اخوان - بعد از روز‌ها حاشیه و سردرگمی بالاخره قطار شهرخودرو به ایستگاه آرامش رسید. نماینده مشهد که طی یکی دو هفته گذشته در گیر و دار مسئله جدایی سرمربی و بیم و امید‌های نقل و انتقالات زمستانی بود، روز گذشته با اعلام نام مجتبی سرآسیایی به عنوان سرمربی جدید، کار خود را در ورزشگاه تختی مشهد آغاز کرد. مدیران شهرخودرو در حالی به یک گزینه بومی مشهدی برای هدایت تیم اعتماد کردند که این گزینه چند سال است در کنار آن‌ها به عنوان قائم‌مقام باشگاه و سرپرست تیم حضور داشته است و شاید در شرایط کنونی و فاصله اندک تا دیدار حساس پلی‌آف آسیایی برابر حریف بحرینی، بهترین انتخاب باشد. شهرخودرو روز گذشته در زمین چمن پیر و فرسوده تختی شروعی دوباره برای تولدی دیگربار در نیم فصل‌دوم داشت.

بازگشت به عصر تختی
انتخاب هوشمندانه و معنادار ورزشگاه تختی برای نخستین جلسه تمرین شهرخودرو با سرمربی جدید، می‌تواند به نوعی بازگشت به عصر بومی‌سالاری در فوتبال مشهد باشد، بازگشت به روز‌هایی که فوتبال مشهد با ستاره‌های بومی‌اش و مربیانی که لیگ را انگشت به دهان می‌کردند. دیروز ورزشگاه پیر بعد از مدت‌ها از نفس حضور هرچند اندک هواداران فوتبالی یک تیم لیگ برتری جانی دوباره یافت. حدود ۵۰ هوادار برای روحیه دادن به تیم محبوب شهرشان که ورزشگاه پیر را به عنوان نماد هویت فوتبال مشهد برای شروع دور جدید تمریناتشان انتخاب کرده بودند، به تختی آمده بودند. هواداران در کنار زمین هم از سرمربی بومی خود -با شعار «مجتبای باغیرت» - و مالک تیمشان حمایت کردند.

وعده حمیداوی به مدیرکل
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی میهمان ویژه تمرین روز گذشته شهرخودرو در تختی بود. او در کنار حمیداوی، مالک تیم، و وطن‌خواه، مدیرعامل باشگاه، حضور یافته بود تا از عملکرد آن‌ها در انتخاب سرآسیایی این‌طور تقدیر کند: «کاری کردید کارستان. باور کنید از این انتخاب و اینکه به یکی از بچه‌های شهر مشهد اعتماد کردید، خیلی خوشحالم.» این در حالی بود که حمیداوی به مدیرکل ورزش استان که برای حمایت و خداقوت‌گویی به تختی آمده بود گفت: «آخر فصل معلوم می‌شود چه‌کار کردیم. با همین مجتبی یک نتایجی بگیریم که همه ایران حال کنند.»

رحمتی، کاپیتان پنهان شهرخودرو
بازوبند کاپیتانی روی بازوی اکبر صادقی است، اما سید مهدی رحمتی، دوست و رفیق قدیمی مجتبی سرآسیایی، نقش مهمی درتیم دارد. اودیروز با تکیه بر تجربه بالا و بزرگ‌تریِ تیم سعی در رتق و فتق امور داشت. حمیداوی برای برگزاری جلسه سرپایی با بازیکنان از او مشورت گرفت و رحمتی هم تأکید کرد که بازیکنان به رختکن بروند تا دور از چشم خبرنگاران صحبت‌ها انجام شود.

خوش و بش هواداران با قدیمی‌ها
هوادارانی که به تختی آمده‌اند خیلی نزدیک‌تر از همیشه کنار زمین نظاره‌گر ورود بازیکنان از رختکن به زمین هستند. برخی‌ها با قدیمی‌ترهایی، چون خلعتبری و سیف‌اللهی خوش و بش می‌کنند و برخی‌ها هم چشمشان دنبال رحمتی، بزرگ‌تر آبی شهرخودرو، است.
 
 
 

اولین دیالوگ سرآسیایی
مرد شیک‌پوش نیمکت و عرصه سرپرستی شهرخودرو حالا لباس کنده و با لباس ورزشی وسط میدان است. مجتبی سرآسیایی که تا دیروز با کت‌وشلوار و دست در جیب کنار زمین بود، حالا جامه سرمربیگری بر تن دارد. سرآسیایی بازیکنان را پیش از شروع رسمی تمرین گرد هم جمع می‌کند. حلقه اتحاد زده می‌شود. دست‌ها روی هم قرار می‌گیرد و سرمربی بومی اولین دیالوگ رسمی‌اش در میان حلقه اتحاد شهرخودرویی‌ها را چنین به زبان می‌آورد: «از هرچه باعث بی‌انگیزگی می‌شود دوری کنید. اگر موفقیتی بوده، به خاطر همدلی و اتحاده به دست آمده است و اگر قرار است موفقیتی حاصل شود، با نزدیک شدن دل‌هایمان به هم اتفاق می‌افتد.» و بعد نوای «یا رضا» فضای ورزشگاه پیر شهر را پر می‌کند.

دستیار ایتالیایی، مهاجم اوکراینی
فرهاد حمیداوی به حلقه خبرنگاران می‌آید و آخرین جزئیات وضعیت شهرخودرو را تشریح می‌کند: «به ادامه مسیر محکومیم و زندگی جریان دارد. برای همه خوبی بخواهیم. مسیر سختی آغاز شده است. توانمندی همه آدم‌ها در دنیا به یک اندازه است و تنها تفاوت در عشق به کار است. اتفاق خیلی خوبی رخ داد. جمعه، ۳ روز دیگر، در لیگ و ۴ روز بعد، در لیگ قهرمانان آسیا بازی داریم. فنی‌ترین و نزدیک‌ترین عضو باشگاه مجتبی سرآسیایی است. او به کل باشگاه آشناست و انرژی مثبتی درباره این انتخاب دارم. به توانمندی تیم و کادر فنی هیچ شکی نداریم. قرارداد یک‌سال‌ونیمه با سرآسیایی داریم. استفان کوزین، مربی ایتالیایی، به عنوان دستیار اول سرآسیایی اضافه می‌شود. او دارای مدرک پروفشنال است. او در النصر امارات، الشباب عربستان، در قبرس و البته تیم ملی کامرون هم کار کرده است و دستیار سابق والتر زنگاست.» وی درباره نحوه جدایی گل‌محمدی هم خاطرنشان کرد: «مجموعه شهرخودرو از اتفاقات اخیر دل‌شکسته است، ولی از این موضوع می‌گذرم.» حمیداوی همچنین از اضافه شدن یک بازیکن اوکراینی در روز‌های آینده به ترکیب شهرخودرو خبر داد که در پست مهاجم بازی می‌کند.

دنباله‌دهنده راه گل‌محمدی
مالک شهرخودرو در بخشی از حرف‌هایش درباره سرآسیایی، به شباهت سبک کاری او و تفکراتش با یحیی گل‌محمدی اشاره کرد. سرآسیایی دراین‌باره گفت: «حتما در ادامه راه از گل‌محمدی مشورت می‌گیرم و از او تشکر می‌کنم که در این یک سال و نیم زحمت زیادی کشیده است. البته ممکن است در جا‌هایی تفاوت دیدگاه در مربیگری با گل‌محمدی داشته باشم، اما در مسیری می‌رویم که بتوانیم موفق باشیم.»

کادر فنی و مسئله مدرک!
مجتبی سرآسیایی، سرمربی جدید شهرخودرو، مدرک B آسیا دارد و برای آنکه به عنوان سرمربی روی نیمکت شهرخودرو بنشیند نیازمند گرفتن مدرک A آسیاست. با این حساب، مصطفی صداقت، کمک مشهدی سرآسیایی که مدرک A آسیایی دارد، می‌تواند اسما سرمربی باشد. سرآسیایی همچنین درباره دیگر اعضای کادر فنی‌اش گفت: «دستیار اول من ایتالیایی خواهد بود. رزومه او را دیدیم و شرایطش را آنالیز کردیم. باشگاه هم پیگیر است تا به‌زودی به ما اضافه شود. مصطفی صداقت از قبل با ما بوده و همراهمان است. داوود سیدعباسی هم به ما اضافه شد و همچنین رضا آریانیک به عنوان مربی بدن‌ساز کنار ماست. یک مربی گلر نیز به‌زودی به ما اضافه می‌شود.»

شروع پرفشار و بی‌تعارف
مصاحبه‌ها و معارفه سرمربی جدید پشت در‌های بسته در رختکن شهرخودرو انجام می‌شود. حالا دیگر وقت تمرین است. بازیکنان زیر نظر سرمربی جدید تمرینات پرفشاری را تجربه می‌کنند. سرآسیایی از همین ابتدا وسط میدان می‌رود تا به بازیکنانش بفهماند فرصتی برای اتلاف وقت نیست و باید از همین حالا برای نبرد بزرگ آسیایی و پیش از آن بازی مقابل شاهین بوشهر آماده شد. شهرخودرو حالا خودش را برای مبارزه‌های بزرگ آماده می‌کند، با سرمربی جدید، بازیکنان جدید و تمام توان.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}