منتخبان ملت به بافت فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع) توجه کنند بیش از ۶۰ درصد افراد بستری شده دارای بیماری زمینه‌ای هستند کرونا، ابزار کینه‌توزی دشمن خارجی و مال‌اندوزی دزد داخلی! / با همدلی مشکلات حل می‌شود مشهد گرم می‌شود هوای مشهد سالم است عمارت تاریخی رئیس التجار نیشابور تخریب شد وقوع ۶تصادف جرحی و فوتی در جاده های خراسان رضوی لغو مراسم اعتکاف رجبیه در حرم رضوی کاهش فشار آب در مشهد وجود ندارد نشست مشترک ستاد تدبیر استان با پزشکان متخصص عفونی و ریه برای کنترل ویروس کرونا تمام امکانات خراسان رضوی در خدمت دانشگاه علوم پزشکی مشهد است تمام آزمایشات مشکوک به کرونا در مشهد منفی بوده است خبری مبنی بر تعطیلی نماز جمعه فردا در مشهد و شهرهای استان نداریم تقاطع غیرهمسطح ابوطالب شنبه ۱۰ اسفند افتتاح می‌شود بارش برف هوای مشهد را سالم کرد تصفیه خانه به دباغ خانه رسید شهرداری پای کار شهربازی مشهد درهای مترو به صورت خودکار باز و بسته می‌شوند/ دکمه را فشار ندهید آماده باش نیرو‌های خدمات شهری مشهد در پی آغاز بارندگی‌ها اعلام آمادگی۷۰ پزشک برای درمان کرونا در مشهد
خبر ویژه
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در هشتاد و سومین صحن علنی خبر داد؛

بدهی ۱۳ هزار میلیارد تومانی دولت به شهرداری مشهد

  • کد خبر: ۱۵۳۶۳
  • ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: هم اکنون دولت ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی به شهرداری مشهد دارد که بخش مهم آن مربوط به حوزه درآمد‌های پایدار است
لاله سادات کوثری- محمد رضا حیدری در هشتاد و سومین صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد با اعلام این خبر افزود: دولت در این حوزه به تعهدش عمل نکرده است.
وی ادامه داد: افزایش سهم درآمد‌های پایدار شهری در بودجه باید مورد توجه قرار بگیرد، ارسال به موقع بودجه سال ۹۹ باید تا آخر دی ماه به شورا برسد که شورا فرصت بررسی داشته باشد. این بازه زمانی در روز‌های آخراست امیدواریم بودجه در سریع‌ترین زمان ممکن به دست شورا برسد.
وی یادآور شد: سی ام دی ماه درگذشت مهندس مهدی بازرگان است. مرحوم بازرگان در جریان ملی شدن صنعت نفت وارد مبادرات سیاسی می‌شود و جمعیت نهضت آزادی را با مرحوم طالقانی راه اندازی می‌کند در مبارزات مردم در سال ۴۲ به رهبری امام (ره) شرکت می‌کند و در همین ایام دستگیر می‌شود و به ده سال حبس محکوم می‌شود.
وی ادامه داد: فعالیت‌های دینی ایشان بر فعالیت‌های سیاسی اش ارجح بوده است. ۱۰۰ اثر مذهبی و ۱۶ اثر قرآنی از مرحوم بازرگان به یادگار باقی مانده است.
وی گفت: نقش این چهره مبارز و فرهیخته را یادش را گرامی می‌داریم. شخصیت مرحوم بازگان در حوزه معرفت دینی و مبارزه با مارکسیست نقشی بی بدیلی است.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: یک بهمن رحلت محدث کبیر شیعه حاج شیخ عباس قمی است، کتاب معروف ایشان به نام مفاتیح الجنان در حوزه عرفان و معنویت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
حیدری اذعان داشت: چهارم بهمن زادروز استاد فرشچیان که در حوزه نگارگری یکی از سرآمدان ماست کار‌های ارزشمند وی در حوزه معرفت دینی ماندگار است.
وی ادامه داد: در فصل بودجه قرار داریم و شهرداری در حال ارائه بودجه است، مهم‌ترین نکته مورد تاکید ما این است که بودجه در چارچوب برنامه عملیاتی مصوب باشد به ویژه در بخش عمران این مهم تاکید بیشتری دارد.
 
ارائه لایحه بودجه سال۹۹ شهرداری مشهد ظرف ۱۰ روز آینده به شورا
شهردار مشهد گفت: لایحه بودجه سال۹۹ شهرداری مشهد ظرف مدت ۱۰ روز آینده به شورا ارائه می‌شود.
محمدرضا کلایی در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: در جلسه امروز شورای شهر در خصوص توجه به برنامه عملیاتی شهرداری در بودجه سال آینده تاکیداتی بیان شد.
وی اذعان داشت: کار‌های مرتبط با تدوین بودجه انجام شده است و ظرف ده روز آینده با در نظر گرفته شدن موارد مورد نظر شورا بودجه سال۹۹ شهرداری مشهد به شورا ارائه خواهد شد.
 
بودجه شهرداری مشهد باید نگاه ویژه‌ای به اعتبارات هنری داشته باشد
رییس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدنیز گفت: باید در بودجه شهرداری مشهد نگاه ویژه‌ای به اعتبارات هنری شود، چون فعالیت‌های هنری بهتر از هر اقدام دیگری در شهر جلوه‌گر می‌شود و کمتر از فعالیت‌های عمرانی هزینه بر است.
احسان اصولی افزود: با بودجه محدود نمی‌شود انتظار مشهدی داشت که کانون فعالیت‌های هنری، فرهنگی باشد.
وی ادامه داد: راه‌اندازی جشنواره خانه بهار از مهمترین اقدامات برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهر مشهد است و هنر شهری مشهد می‌بایست توسط تمام هنرمندان کشور در شهر‌های خودشان روایت می‌شود لذا در خانه بهار مشهد نه تنها از ظرفیت‌های ملی بلکه در بخش‌هایی از ظرفیت بین‌المللی نیز استفاده شده است.
رییس کمیسیون فرهنگی - اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طرح استقبال از بهار از ملموس‌ترین فعالیت‌های شهر در حوزه فرهنگی و هنری است که با تاسیس خانه بهار این فعالیت تکامل یافت.
اصولی افزود: برای ارتقای زیست‌پذیری شهر فعالیت‌های مدیریت شهری را باید چندگانه توصیف کرد فعالیت‌های استقبال از بهار باید با هدف درک هنری شهروندان انجام شود لذا آثار به سمت استانداردسازی رفته است.
وی ادامه داد: شهر مشهد سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر است و بیش از هر شهر دیگری در ایران دیده می‌شود لذا لازم است از تمام استعداد‌های شهر در جهت هویت‌سازی چندگانه استفاده شود.
رییس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد تاسیس خانه هنرمندان مشهد، شروع عملیات احداث پردیس تئاتر مشهد، انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه هنر تهران برای احداث پردیس دانشگاه هنر در مشهد، تشکیل خانه‌های تخصصی هنرمندان، برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر و شهدای مشهد، آماده‌سازی مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی برای نصب در کشور مکزیک و ساخت و ارسال سردیس حکیم ابوالقاسم فردوسی جهت نصب در خیابان نام‌گذاری شده به اسم خراسان در شهر ماتار کشور ایتالیا را از مهمترین اقدامات حوزه فرهنگی هنری مشهد طی دو و نیم سال گذشته بیان کرد.
 
تصویب لایحه مساعدت مالی به هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان 

 به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، مستند به ماده ۶ و تبصره ۱ ماده ۱۰ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و در راستای حمایت از سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان و خدمت‌رسانی و کمک به آسیب‌دیدگان، نسبت به کمک مالی به این استان (در قالب ارایه خدمات و کالا، به نسبت مساوی)، جمعاً به مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ (بیست میلیارد) ریال، از محل صرفه جویی اعتبارات هزینه‌ای و تامین اعتبارات استانی با رعایت تبصره‌های زیر اقدام نماید.
 
اعطای تخفیف به پرداخت نقدی مؤدیان همزمان با دهه فجر ۱۳۹۸

 به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود در راستای تشویق مؤدیان و تسریع و تسهیل در دریافت به موقع مطالبات شهرداری، همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به پرداخت نقدی مؤدیان به شهرداری بابت بدهی جاری و معوق ساختمانی خود (به استثنای موارد مندرج در تبصره ۲ بند ۲ مصوبه شماره ۳۳۴۳/۹۶/۴/ش مورخ ۰۳/۰۳/ ۱۳۹۶) و نیز عوارض کسب و پیشه، بهای خدمات پسماند، بهای خدمات آتش نشانی و خدمات ایمنی مندرج در قبض نوسازی و عمران شهری؛ از تاریخ ۱۲ بهمن ماه لغایت ۱۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ بیست (۲۰) درصد تخفیف، از تاریخ ۱۶ اسفند ماه تا ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ هجده (۱۸) درصد و از تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ به بعد شانزده (۱۶) درصد تخفیف، اعطا نماید.
 
اصلاح بند الف ماده ۵ آیین نامه ارائه خدمات پزشکی
برچسب ها: صحن علنی بدهی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}